Co je to?
Výraz, termín, definice slova ČNB. Co znamená odborný pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Co je to ČNB? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu ČNB?

ČNB je instituce, která dohlíží na finanční trh celé země. Je také centrální bankou republiky. Jde o právnickou osobu veřejného práva, funguje podobně jako správní úřad. ČNB má své sídlo v Praze. Její činnost může být ovlivňována pouze zákony. Má i vlastní majetek, se kterým obchoduje. Hlavním úkolem banky je zajišťovat cenovou stabilitu, čímž vytváří podmínky pro udržitelný hospodářský růst. Musí zůstat nezávislá, jinak by měnové nástroje nebyly účinné. Dalším úkolem banky je zajištění bezpečí finančního systému státu a finanční stabilita.
ČNB se také stará o vládní hospodářskou politiku a určuje měnovou politiku. Je vydavatelem mincí a bankovek, stará se o platební styk a běžný oběh, kontroluje bankovní sektor pojišťovnictví, kapitálový trh, penzijní připojištění, elektronické finance a další. Její činnost je řízena zákonem o ČNB a příslušnými právními předpisy.


Co je to ČNB? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ČNB. Co znamená odborný pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem ČNB s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz ČNB je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, lexikon, význam, co je to ČNB?, wiki, definice, odborné názvosloví, heslo, pojem, ČNB, synonymum, význam pojmu, bankovnictví, co to je, vysvětlení, slovník, co znamená


Pojem ČNB je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ČNB? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Česká národní banka (ČNB) je centrální banka České republiky a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi. Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

Jiné zdroje informací o pojmu ČNB

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČNB ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo ČNB ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem ČNB na Youtube

Najít slovo ČNB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz ČNB ve Wikizdrojích

Hledat termín ČNB na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČNB například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu ČNB? resp. co označuje slovo ČNB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČNB, odpověď na dotaz co je to ČNB?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Radek Holub? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.