Co je to?
Definice odborného termínu, slova ČNB. Co znamená pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Co je to ČNB? Význam slova

Co znamená termín ČNB? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ČNB je instituce, která dohlíží na finanční trh celé země. Je také centrální bankou republiky. Jde o právnickou osobu veřejného práva, funguje podobně jako správní úřad. ČNB má své sídlo v Praze. Její činnost může být ovlivňována pouze zákony. Má i vlastní majetek, se kterým obchoduje. Hlavním úkolem banky je zajišťovat cenovou stabilitu, čímž vytváří podmínky pro udržitelný hospodářský růst. Musí zůstat nezávislá, jinak by měnové nástroje nebyly účinné. Dalším úkolem banky je zajištění bezpečí finančního systému státu a finanční stabilita.
ČNB se také stará o vládní hospodářskou politiku a určuje měnovou politiku. Je vydavatelem mincí a bankovek, stará se o platební styk a běžný oběh, kontroluje bankovní sektor pojišťovnictví, kapitálový trh, penzijní připojištění, elektronické finance a další. Její činnost je řízena zákonem o ČNB a příslušnými právními předpisy.


Co je to ČNB? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ČNB. Co znamená pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu ČNB doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ČNB se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, co to je, terminologie, wiki, Bankovnictví, přesný výraz, Bankovnictví, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, význam, informace, pojem


Pojem ČNB je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ČNB? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česká národní banka (ČNB) je centrální banka České republiky a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi. Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

Další informační zdroje o slovu ČNB

Zkusit najít pojem ČNB ve Wikizdrojích

Hledat slovo ČNB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín ČNB ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem ČNB na Youtube

Hledat pojem ČNB ve vyhledávači Qwant

Najít heslo ČNB ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČNB například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to ČNB? resp. co znamená slovo ČNB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČNB, odpověď na dotaz co je to ČNB?. Víte např. kdo to je Franz Schubert? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín ČNB hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.