Co je to?
Definice výrazu, termínu ČNB. Co znamená odborný pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Co je ČNB? Význam slova

Co znamená termín ČNB? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ČNB je instituce, která dohlíží na finanční trh celé země. Je také centrální bankou republiky. Jde o právnickou osobu veřejného práva, funguje podobně jako správní úřad. ČNB má své sídlo v Praze. Její činnost může být ovlivňována pouze zákony. Má i vlastní majetek, se kterým obchoduje. Hlavním úkolem banky je zajišťovat cenovou stabilitu, čímž vytváří podmínky pro udržitelný hospodářský růst. Musí zůstat nezávislá, jinak by měnové nástroje nebyly účinné. Dalším úkolem banky je zajištění bezpečí finančního systému státu a finanční stabilita.
ČNB se také stará o vládní hospodářskou politiku a určuje měnovou politiku. Je vydavatelem mincí a bankovek, stará se o platební styk a běžný oběh, kontroluje bankovní sektor pojišťovnictví, kapitálový trh, penzijní připojištění, elektronické finance a další. Její činnost je řízena zákonem o ČNB a příslušnými právními předpisy.


Co je to ČNB? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ČNB. Co znamená odborný pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova ČNB? Pak se o tuto stránku podělte s ostatními na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo ČNB je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: slovník, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, lexikon, terminus technicus, co to je, informace, význam, slovo, heslo, popis, definice pojmu, pojem, wiki, názvosloví, definice, bankovnictví


Pojem ČNB je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu ČNB můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Česká národní banka (ČNB) je centrální banka České republiky a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi. Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

Další informační zdroje o slovu ČNB

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČNB ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín ČNB ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi ČNB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČNB ve Wikimedia Commons

Najít heslo ČNB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo ČNB ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo ČNB například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je ČNB? resp. co se skrývá pod slovem ČNB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČNB, odpověď na dotaz co je to ČNB?. Víte např. kdo to je Michal Zlatkovský? Znáte a víte kdo je Svatá Dobroslava? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.