Co je to?
Definice odborného termínu, slova ČNB. Co znamená pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Co je to ČNB? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu ČNB?

ČNB je instituce, která dohlíží na finanční trh celé země. Je také centrální bankou republiky. Jde o právnickou osobu veřejného práva, funguje podobně jako správní úřad. ČNB má své sídlo v Praze. Její činnost může být ovlivňována pouze zákony. Má i vlastní majetek, se kterým obchoduje. Hlavním úkolem banky je zajišťovat cenovou stabilitu, čímž vytváří podmínky pro udržitelný hospodářský růst. Musí zůstat nezávislá, jinak by měnové nástroje nebyly účinné. Dalším úkolem banky je zajištění bezpečí finančního systému státu a finanční stabilita.
ČNB se také stará o vládní hospodářskou politiku a určuje měnovou politiku. Je vydavatelem mincí a bankovek, stará se o platební styk a běžný oběh, kontroluje bankovní sektor pojišťovnictví, kapitálový trh, penzijní připojištění, elektronické finance a další. Její činnost je řízena zákonem o ČNB a příslušnými právními předpisy.


Co je to ČNB? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ČNB. Co znamená pojem ČNB z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to ČNB? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ČNB je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: termín, co je to ČNB?, popis, Bankovnictví, slovník, terminologie, přesný význam, ČNB, pojem, vysvětlení, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, lexikon, co znamená, slovo


Pojem ČNB je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu ČNB?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česká národní banka (ČNB) je centrální banka České republiky a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi. Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz ČNB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo ČNB na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČNB ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem ČNB na Youtube

Hledat pojem ČNB ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo ČNB ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo ČNB například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to ČNB? resp. co znamená výraz ČNB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČNB, odpověď na dotaz co je to ČNB?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Bohemista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.