Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mortadela. Co znamená pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Co je Mortadela?

Co znamená pojem, definice termínu Mortadela?

Mortadela je italský měkký salám, vyráběný z vepřového masa. Přidávají se do něj také kostky slaniny a pepř, česnek, myrta, olivy a koriandr nebo pistácie. Mortadela má velký průměr, což ji odlišuje od ostatních salámů již na první pohled. Krájí se na velmi tenká kolečka, aby byla dobře vidět mozaika.
Salám mortadela pochází z Bologne, boloňská mortadela je dokonce chráněným zeměpisným označením uděleným Evropskou unií. Přísady jsou různé, záleží vždy na místě původu. V Iberii se do ní přidávají také olivy a kousky sádla.


Co je to Mortadela? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mortadela. Co znamená pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mortadela s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Mortadela se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, jídlo, co znamená, definice, pojem, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, význam slova, terminologie, přesný význam, termín, význam, odborný výraz, co to je, význam pojmu


Pojem Mortadela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mortadela? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mortadela je druh jemného měkkého vepřového salámu, obsahujícího kostky vepřové slaniny a koření (zejména černý pepř, myrtu, olivy a pistácie). Mortadela pochází z Itálie, kde je boloňská mortadela (Mortadella Bologna) od roku 1998 chráněným zeměpisným označením na úrovni Evropské unie. Mortadela je populární rovněž na Iberském poloostrově, kde se v ní často vedle kousků sádla objevují také olivy.

Mortadela v sendviči

Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay
Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Mortadela zkuste tyto odkazy

Najít slovo Mortadela ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Mortadela ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Mortadela ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Mortadela na Youtube

Hledat pojem Mortadela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Mortadela na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mortadela například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Mortadela? resp. co přesně znamená slovo Mortadela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mortadela, odpověď na dotaz co je to Mortadela?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Vladislav Jagellonský? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Mortadela i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl se zeleninou, mortadela, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.