Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mortadela. Co znamená odborný pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Co je to Mortadela? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mortadela

Mortadela je italský měkký salám, vyráběný z vepřového masa. Přidávají se do něj také kostky slaniny a pepř, česnek, myrta, olivy a koriandr nebo pistácie. Mortadela má velký průměr, což ji odlišuje od ostatních salámů již na první pohled. Krájí se na velmi tenká kolečka, aby byla dobře vidět mozaika.
Salám mortadela pochází z Bologne, boloňská mortadela je dokonce chráněným zeměpisným označením uděleným Evropskou unií. Přísady jsou různé, záleží vždy na místě původu. V Iberii se do ní přidávají také olivy a kousky sádla.


Co je to Mortadela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mortadela. Co znamená odborný pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mortadela sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Mortadela patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co znamená, pojem, slovo, informace, formulace, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, význam, wiki, popis, lexikon, význam slova, terminologie, názvosloví, heslo, slovník


Pojem Mortadela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mortadela? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mortadela je druh jemného měkkého vepřového salámu, obsahujícího kostky vepřové slaniny a koření (zejména černý pepř, myrtu, olivy a pistácie). Mortadela pochází z Itálie, kde je boloňská mortadela (Mortadella Bologna) od roku 1998 chráněným zeměpisným označením na úrovni Evropské unie. Mortadela je populární rovněž na Iberském poloostrově, kde se v ní často vedle kousků sádla objevují také olivy.

Mortadela v sendviči

Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay
Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Mortadela

Zkusit najít heslo Mortadela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mortadela na Youtube

Najít slovo Mortadela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mortadela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Mortadela ve Wikislovníku

Hledat slovo Mortadela na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mortadela například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mortadela? resp. jaká je definice slova Mortadela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mortadela, odpověď na dotaz co je to Mortadela?. Víte např. kdo to je Regent? Znáte a víte kdo je Atticus Shaffer? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.