Co je to?
Definice výrazu Mortadela. Co znamená odborný pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Co to je Mortadela? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mortadela

Mortadela je italský měkký salám, vyráběný z vepřového masa. Přidávají se do něj také kostky slaniny a pepř, česnek, myrta, olivy a koriandr nebo pistácie. Mortadela má velký průměr, což ji odlišuje od ostatních salámů již na první pohled. Krájí se na velmi tenká kolečka, aby byla dobře vidět mozaika.
Salám mortadela pochází z Bologne, boloňská mortadela je dokonce chráněným zeměpisným označením uděleným Evropskou unií. Přísady jsou různé, záleží vždy na místě původu. V Iberii se do ní přidávají také olivy a kousky sádla.


Co je to Mortadela? Význam slova, termín, Definice výrazu Mortadela. Co znamená odborný pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mortadela? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Mortadela je v sekci jídlo

Klíčová slova: pojem, význam slova, názvosloví, význam, formulace, synonymum, přesný význam, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, wiki, slovník, jídlo, vysvětlení, heslo, popis, slovo, terminus technicus


Pojem Mortadela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mortadela? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mortadela je druh jemného měkkého vepřového salámu, obsahujícího kostky vepřové slaniny a koření (zejména černý pepř, myrtu, olivy a pistácie). Mortadela pochází z Itálie, kde je boloňská mortadela (Mortadella Bologna) od roku 1998 chráněným zeměpisným označením na úrovni Evropské unie. Mortadela je populární rovněž na Iberském poloostrově, kde se v ní často vedle kousků sádla objevují také olivy.

Mortadela v sendviči

Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay
Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Mortadela ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Mortadela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Mortadela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mortadela ve Wikizdrojích

Hledat výraz Mortadela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mortadela na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mortadela například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mortadela? resp. co znamená výraz Mortadela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mortadela, odpověď na dotaz co je to Mortadela?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Vít Klusák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mortadela i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.