Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mortadela. Co znamená pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Co je to Mortadela? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mortadela

Mortadela je italský měkký salám, vyráběný z vepřového masa. Přidávají se do něj také kostky slaniny a pepř, česnek, myrta, olivy a koriandr nebo pistácie. Mortadela má velký průměr, což ji odlišuje od ostatních salámů již na první pohled. Krájí se na velmi tenká kolečka, aby byla dobře vidět mozaika.
Salám mortadela pochází z Bologne, boloňská mortadela je dokonce chráněným zeměpisným označením uděleným Evropskou unií. Přísady jsou různé, záleží vždy na místě původu. V Iberii se do ní přidávají také olivy a kousky sádla.


Co je to Mortadela? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mortadela. Co znamená pojem Mortadela z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mortadela s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mortadela se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, co je to Mortadela?, lexikon, synonymum, definice pojmu, popis, formulace, slovník, pojem, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, Mortadela, Jídlo, termín, význam pojmu, slovo, názvosloví


Pojem Mortadela je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mortadela? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mortadela je druh jemného měkkého vepřového salámu, obsahujícího kostky vepřové slaniny a koření (zejména černý pepř, myrtu, olivy a pistácie). Mortadela pochází z Itálie, kde je boloňská mortadela (Mortadella Bologna) od roku 1998 chráněným zeměpisným označením na úrovni Evropské unie. Mortadela je populární rovněž na Iberském poloostrově, kde se v ní často vedle kousků sádla objevují také olivy.

Mortadela v sendviči

Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay
Salám mortadela v housce. Autor: gate74, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít slovo Mortadela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mortadela ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Mortadela ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Mortadela ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Mortadela na Google.cz

Vyhledat výraz Mortadela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mortadela například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mortadela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mortadela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mortadela, odpověď na dotaz co je to Mortadela?. Víte např. kdo to je Treperenda? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.