Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Co je to Přívlastek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přívlastek?

Přívlastek je jedním z větných členů, který rozvíjí podstatné jméno, na němž je závislý. Vyjadřuje se například přídavným jménem, podstatným jménem, zájmenem, číslovkou a dalšími slovními druhy. Dá se na něj ptát pomocí otázek Který? Jaký? Čí? nebo řídícím podstatným jménem.
Přívlastek může být shodný nebo neshodný. Přívlastek shodný se shoduje s řídícím podstatným jménem v pádu, rodu a čísle. Přívlastek neshodný se v těchto kategoriích liší a většinou stojí až za podstatným jménem.


Co je to Přívlastek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přívlastek patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, informace, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, synonymum, Český jazyk, definice, wiki, Přívlastek, termín, význam slova, co to je, definice pojmu, co je to Přívlastek?, Český jazyk


Pojem Přívlastek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přívlastek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Přívlastek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Přívlastek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Přívlastek na Youtube

Zkusit najít pojem Přívlastek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Přívlastek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Přívlastek například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přívlastek? resp. jaký je význam slova Přívlastek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přívlastek, odpověď na dotaz co je to Přívlastek?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Spasitel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.