Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tryzna. Co znamená pojem Tryzna z kategorie Kultura?

Co je to Tryzna? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tryzna?

Tryzna je vzpomínková slavnostní událost, která se koná na památku zesnulých a na jejich počest. Může mít různé podoby, jako malá soukromá či rodinná slavnost nebo velké smuteční shromáždění, kterého se účastní i veřejnost a významné osobnosti. Pokud se jedná o velké smuteční shromáždění s účastí veřejnosti, bývají podniknuta opatření, aby průběh tryzny nenarušovaly vnější vlivy jako hluk, propaganda, reklama apod. a aby nebyl narušen pietní ráz.
Slovo tryzna slouží i jako pojmenování pro předměty, které mají určené trvalé pamětní a pietní místo a které mají uctít památku zesnulých.

Co je to Tryzna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tryzna. Co znamená pojem Tryzna z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Tryzna sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tryzna je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, terminus technicus, informace, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, co to je, slovo, Kultura, definice pojmu, popis, co znamená, co je to Tryzna?, formulace, lexikon, význam, wiki


Pojem Tryzna je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tryzna?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tryzna je pietní slavnost konaná na počest a památku zemřelých. Může se jednat jak o malou čistě soukromou slavnost tak i o pravidelnou veřejnou kulturní událost respektive smuteční shromáždění. V případě veřejně konaných smutečních shromáždění je vhodné, aby nedošlo k narušení důstojnosti a pietního rázu takové akce např. nadměrným hlukem, dopravním ruchem, politickou propagandou, reklamními akcemi, pořizováním selfie apod.
Slovem tryzna může být někdy označován i nějaký významný pietní a pamětní předmět (pietní památník), který je trvale instalován na nějakém pamětním pietním místě za účelem uctění památky zesnulých osob.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Tryzna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tryzna ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Tryzna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tryzna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Tryzna ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tryzna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tryzna například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tryzna? resp. co přesně označuje termín Tryzna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tryzna, odpověď na dotaz co je to Tryzna?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Hana Humpálová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Tryzna i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?