Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tryzna. Co znamená odborný pojem Tryzna z kategorie Kultura?

Co je to Tryzna? Význam slova

Co znamená termín Tryzna? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tryzna je vzpomínková slavnostní událost, která se koná na památku zesnulých a na jejich počest. Může mít různé podoby, jako malá soukromá či rodinná slavnost nebo velké smuteční shromáždění, kterého se účastní i veřejnost a významné osobnosti. Pokud se jedná o velké smuteční shromáždění s účastí veřejnosti, bývají podniknuta opatření, aby průběh tryzny nenarušovaly vnější vlivy jako hluk, propaganda, reklama apod. a aby nebyl narušen pietní ráz.
Slovo tryzna slouží i jako pojmenování pro předměty, které mají určené trvalé pamětní a pietní místo a které mají uctít památku zesnulých.

Co je to Tryzna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tryzna. Co znamená odborný pojem Tryzna z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Tryzna je v sekci kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, slovník, terminus technicus, popis, Tryzna, definice, kultura, terminologie, heslo, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, formulace, význam slova, význam, synonymum, přesný význam


Pojem Tryzna je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tryzna? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tryzna je pietní slavnost konaná na počest a památku zemřelých. Může se jednat jak o malou čistě soukromou slavnost tak i o pravidelnou veřejnou kulturní událost respektive smuteční shromáždění. V případě veřejně konaných smutečních shromáždění je vhodné, aby nedošlo k narušení důstojnosti a pietního rázu takové akce např. nadměrným hlukem, dopravním ruchem, politickou propagandou, reklamními akcemi, pořizováním selfie apod.
Slovem tryzna může být někdy označován i nějaký významný pietní a pamětní předmět (pietní památník), který je trvale instalován na nějakém pamětním pietním místě za účelem uctění památky zesnulých osob.

Jiné informační zdroje o pojmu Tryzna

Najít heslo Tryzna ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tryzna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Tryzna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tryzna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Tryzna ve Wikislovníku

Najít slovo Tryzna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tryzna například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Tryzna? resp. jaký je význam pojmu Tryzna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tryzna, odpověď na dotaz co je to Tryzna?. Víte např. kdo to je Vin Diesel? Znáte a víte kdo je Álvaro Soler? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?