Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Sudé číslo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sudé číslo?

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Sudé číslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sudé číslo s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sudé číslo se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: terminologie, co znamená, wiki, odborné názvosloví, význam slova, pojem, slovo, slovník, Matematika, odborný výraz, co je to Sudé číslo?, přesný význam, význam pojmu, lexikon, formulace, co to je, terminus technicus, popis


Pojem Sudé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Sudé číslo v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Sudé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sudé číslo na Youtube

Zkusit najít termín Sudé číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sudé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Sudé číslo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Sudé číslo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudé číslo například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sudé číslo? resp. jaký je význam slova Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.