Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Sudé číslo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sudé číslo?

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Sudé číslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sudé číslo je v sekci Matematika

Klíčová slova: co to je, slovník, názvosloví, lexikon, synonymum, význam slova, co znamená, terminologie, přesný výraz, slovo, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, informace, vysvětlení, popis, Matematika, přesný význam


Pojem Sudé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Sudé číslo lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Sudé číslo ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sudé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sudé číslo ve Wikimedia Commons

Najít pojem Sudé číslo ve Wikipedii

Vyhledat výraz Sudé číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Sudé číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudé číslo například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sudé číslo? resp. co přesně znamená slovo Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Rytec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.