Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Sudé číslo? Význam slova

Co znamená termín Sudé číslo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Sudé číslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sudé číslo sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Sudé číslo patří do sekce matematika

Klíčová slova: význam, synonymum, popis, terminus technicus, definice, přesný výraz, wiki, význam slova, názvosloví, matematika, co je to Sudé číslo?, přesný význam, informace, definice pojmu, slovník, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Sudé číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sudé číslo můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo. Sudá čísla jsou tedy např. −4, 0, 12, 76.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sudé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Sudé číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Sudé číslo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sudé číslo na Youtube

Najít pojem Sudé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Sudé číslo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudé číslo například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sudé číslo? resp. co přesně znamená slovo Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Bafuňář? Znáte a víte kdo je Donchuán? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.