Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je Sudé číslo?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sudé číslo

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Sudé číslo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Sudé číslo se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, terminus technicus, význam slova, Sudé číslo, terminologie, slovník, názvosloví, definice, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, vysvětlení, slovo, co je to Sudé číslo?, formulace, informace, termín


Pojem Sudé číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sudé číslo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo. Sudá čísla jsou tedy např. −4, 0, 12, 76.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Sudé číslo ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Sudé číslo na Youtube

Zkusit najít frázi Sudé číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sudé číslo ve Wikislovníku

Hledat heslo Sudé číslo na Google obrázcích

Hledat heslo Sudé číslo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudé číslo například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Sudé číslo? resp. jaká je definice slova Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Nadutec? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Sudé číslo i v jiných kategoriích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, ucebnice matematiky, sudé číslo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.