Co je to?
Odborný výraz, definice slova MATLAB. Co znamená pojem MATLAB z kategorie Software?

Co je MATLAB?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu MATLAB?

MATLAB je název jazyka pro technické výpočty. Jedná se o interaktivní prostředí, ve kterém je možno provádět analýzy dat, výpočty pro vědce a techniky, vývoj algoritmů a vizualizaci. Tento inženýrský nástroj využívají odborníci z celého světa. Program MATLAB lze využívat pro řešení úkolů z nejrůznějších oblastí. Jde například o strojové učení, aplikovanou matematiku, komunikaci, zpracování signálu, obrazu a počítačové vidění, řídicí systémy, robotiku nebo finančnictví, kde se provádějí analýzy a modelování.
Současné vědní obory používají MATLAB například pro vývoj systémů určených LTE systémům, inteligentním energetickým sítím, monitorovacím systémům, robotickým sondám nebo automobilovému průmyslu. Nabídka MATLABu je široká. Zahrnuje programovací jazyk sloužící pro vývoj algoritmů, numerické výpočty, nástroje pro modelování, analýzu, prezentaci, testování, měření a simulaci. V programu jsou zahrnuty další funkce, které se týkají především matematiky, statistiky, zacházení s daty a optimalizace nejrůznějších technických výpočtů. Nabízí také simulační platformu Simulink, která rozšiřuje další možnosti využití programu.


Co je to MATLAB? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MATLAB. Co znamená pojem MATLAB z kategorie Software?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo MATLAB se nachází v sekci software

Klíčová slova: informace, formulace, software, lexikon, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, heslo, MATLAB, slovo, co znamená, význam, co to je, terminus technicus, definice, názvosloví, popis, wiki


Pojem MATLAB je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu MATLAB?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MATLAB (matrix laboratory) je interaktivní programové prostředí a skriptovací programovací jazyk čtvrté generace. Program MATLAB je vyvíjen společností MathWorks a v březnu 2020 vyšla zatím poslední verze R2020a, která je k dispozici pro operační systémy Linux (32bit, 64bit), Windows (32bit, 64bit), Mac OS X (64bit). MATLAB umožňuje počítání s maticemi, vykreslování 2D i 3D grafů funkcí, implementaci algoritmů, počítačovou simulaci, analýzu a prezentaci dat i vytváření aplikací včetně uživatelského rozhraní. Původně byl jazyk určen pro matematické účely, ale časem byl upraven, byly přidány nové funkce a rozšíření, rozrostl se různými směry a dnes je využitelný v široké paletě aplikací. V roce 2004 měl MATLAB přes milión uživatelů a to především z řad vědeckotechnických pracovníků, studentů a zaměstnanců vysokých škol. MATLAB je využíván pro vědecké a výzkumné účely a to jak v soukromém sektoru, tak i v akademických řadách. Hlavní oblastí využití jsou technické obory a ekonomie. Někteří odborníci nepovažují MATLAB za programovací jazyk, jiní o něm zase říkají, že je velice cenným a užitečným programovacím jazykem.
Název MATLAB vznikl zkrácením slov MATrix LABoratory (volně přeloženo „maticová laboratoř“), což odpovídá skutečnosti, že klíčovou datovou strukturou při výpočtech v MATLABu jsou matice. Vlastní programovací jazyk vychází z jazyka Fortran.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MATLAB ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem MATLAB na Youtube

Hledat slovo MATLAB ve Wikizdrojích

Najít termín MATLAB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo MATLAB na Google.cz

Zkusit najít slovo MATLAB ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo MATLAB například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je MATLAB? resp. co se skrývá pod slovem MATLAB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MATLAB, odpověď na dotaz co je to MATLAB?. Víte např. kdo to je Avicii? Znáte a víte kdo je Slovan? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, aplikace v laptopu, mATLAB, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.