Co je to?
Výraz, termín, definice slova MATLAB. Co znamená odborný pojem MATLAB z kategorie Software?

Co je MATLAB? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova MATLAB

MATLAB je název jazyka pro technické výpočty. Jedná se o interaktivní prostředí, ve kterém je možno provádět analýzy dat, výpočty pro vědce a techniky, vývoj algoritmů a vizualizaci. Tento inženýrský nástroj využívají odborníci z celého světa. Program MATLAB lze využívat pro řešení úkolů z nejrůznějších oblastí. Jde například o strojové učení, aplikovanou matematiku, komunikaci, zpracování signálu, obrazu a počítačové vidění, řídicí systémy, robotiku nebo finančnictví, kde se provádějí analýzy a modelování.
Současné vědní obory používají MATLAB například pro vývoj systémů určených LTE systémům, inteligentním energetickým sítím, monitorovacím systémům, robotickým sondám nebo automobilovému průmyslu. Nabídka MATLABu je široká. Zahrnuje programovací jazyk sloužící pro vývoj algoritmů, numerické výpočty, nástroje pro modelování, analýzu, prezentaci, testování, měření a simulaci. V programu jsou zahrnuty další funkce, které se týkají především matematiky, statistiky, zacházení s daty a optimalizace nejrůznějších technických výpočtů. Nabízí také simulační platformu Simulink, která rozšiřuje další možnosti využití programu.


Co je to MATLAB? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MATLAB. Co znamená odborný pojem MATLAB z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu MATLAB? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem MATLAB je v kategorii software

Klíčová slova: MATLAB, software, formulace, odborný výraz, definice pojmu, definice, software, vysvětlení, co je to MATLAB?, terminologie, význam slova, význam, co to je, odborné názvosloví, wiki, heslo, synonymum, popis


Pojem MATLAB je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MATLAB? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

MATLAB (matrix laboratory) je interaktivní programové prostředí a skriptovací programovací jazyk čtvrté generace. Program MATLAB je vyvíjen společností MathWorks a v březnu 2020 vyšla zatím poslední verze R2020a, která je k dispozici pro operační systémy Linux (32bit, 64bit), Windows (32bit, 64bit), Mac OS X (64bit). MATLAB umožňuje počítání s maticemi, vykreslování 2D i 3D grafů funkcí, implementaci algoritmů, počítačovou simulaci, analýzu a prezentaci dat i vytváření aplikací včetně uživatelského rozhraní. Původně byl jazyk určen pro matematické účely, ale časem byl upraven, byly přidány nové funkce a rozšíření, rozrostl se různými směry a dnes je využitelný v široké paletě aplikací. V roce 2004 měl MATLAB přes milión uživatelů a to především z řad vědeckotechnických pracovníků, studentů a zaměstnanců vysokých škol. MATLAB je využíván pro vědecké a výzkumné účely a to jak v soukromém sektoru, tak i v akademických řadách. Hlavní oblastí využití jsou technické obory a ekonomie. Někteří odborníci nepovažují MATLAB za programovací jazyk, jiní o něm zase říkají, že je velice cenným a užitečným programovacím jazykem.
Název MATLAB vznikl zkrácením slov MATrix LABoratory (volně přeloženo „maticová laboratoř“), což odpovídá skutečnosti, že klíčovou datovou strukturou při výpočtech v MATLABu jsou matice. Vlastní programovací jazyk vychází z jazyka Fortran.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo MATLAB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem MATLAB na Google.cz

Hledat heslo MATLAB ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MATLAB ve Wikimedia Commons

Hledat termín MATLAB ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo MATLAB ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo MATLAB například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to MATLAB? resp. jaký je přesný význam slova MATLAB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MATLAB, odpověď na dotaz co je to MATLAB?. Víte např. kdo to je Tomáš Akvinský? Znáte a víte kdo je Adam Rucki? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.