Co je to?
Definice výrazu, termínu Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Co je to Nagajka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nagajka

Nagajka je pojmenování pro kozácký bič, který kozáci převzali od Nogajců. Proto se mu říkalo nogajský bič, zkráceně nogajka. Někdy se pro něj používá turkický název kamča. Nagajka je krátká a silná, má kulaté držadlo. Splétá se z kožených pruhů a na její špičku se umísťuje kousek kovu.
Jezdci používali nagajku na popohnání koně. Kousek kovu na špici byl používán jako obrana proti vlkům. Odtud pochází další název pro nagajku – volkoboj.


Co je to Nagajka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nagajka? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nagajka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam, význam slova, co to je, lexikon, slovník, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, Nástroje, heslo, pojem, názvosloví, odborný výraz, Nástroje, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, termín


Pojem Nagajka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Nagajka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nagajka (rusky нага́йка) je krátký silný bič s kulatým držadlem užívaný kozáky, převzatý od Nogajců, odtud původní jméno nogajka nebo nogajský bič. Také se nazývá kamča z turkického slova kamci pro bič. Kamča jsou také nazývány kratší biče původem ze Střední Asie.

Pro více informací o heslu Nagajka zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nagajka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nagajka na Google.cz

Hledat výraz Nagajka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Nagajka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nagajka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Nagajka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nagajka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nagajka? resp. co vlastně znamená slovo Nagajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nagajka, odpověď na dotaz co je to Nagajka?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.