Co je to?
Definice výrazu, termínu Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Co je to Nagajka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nagajka?

Nagajka je pojmenování pro kozácký bič, který kozáci převzali od Nogajců. Proto se mu říkalo nogajský bič, zkráceně nogajka. Někdy se pro něj používá turkický název kamča. Nagajka je krátká a silná, má kulaté držadlo. Splétá se z kožených pruhů a na její špičku se umísťuje kousek kovu.
Jezdci používali nagajku na popohnání koně. Kousek kovu na špici byl používán jako obrana proti vlkům. Odtud pochází další název pro nagajku – volkoboj.


Co je to Nagajka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nagajka? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nagajka patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, co je to Nagajka?, přesný význam, slovník, formulace, definice, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, informace, význam, Nástroje, odborný výraz, význam pojmu, slovo, termín


Pojem Nagajka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Nagajka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nagajka (rusky нага́йка) je krátký silný bič s kulatým držadlem užívaný kozáky, převzatý od Nogajců, odtud původní jméno nogajka nebo nogajský bič. Také se nazývá kamča z turkického slova kamci pro bič. Kamča jsou také nazývány kratší biče původem ze Střední Asie.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Nagajka ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Nagajka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Nagajka ve Wikislovníku

Najít heslo Nagajka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nagajka ve Wikimedia Commons

Najít termín Nagajka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nagajka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Nagajka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nagajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nagajka, odpověď na dotaz co je to Nagajka?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.