Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nagajka. Co znamená pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Co je Nagajka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nagajka?

Nagajka je pojmenování pro kozácký bič, který kozáci převzali od Nogajců. Proto se mu říkalo nogajský bič, zkráceně nogajka. Někdy se pro něj používá turkický název kamča. Nagajka je krátká a silná, má kulaté držadlo. Splétá se z kožených pruhů a na její špičku se umísťuje kousek kovu.
Jezdci používali nagajku na popohnání koně. Kousek kovu na špici byl používán jako obrana proti vlkům. Odtud pochází další název pro nagajku – volkoboj.


Co je to Nagajka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nagajka. Co znamená pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nagajka? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Nagajka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: wiki, nástroje, odborný výraz, lexikon, co to je, definice, význam pojmu, co znamená, význam slova, synonymum, přesný význam, vysvětlení, slovník, přesný výraz, definice pojmu, termín, heslo, význam


Pojem Nagajka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nagajka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nagajka (rusky нага́йка) je krátký silný bič s kulatým držadlem užívaný kozáky, převzatý od Nogajců, odtud původní jméno nogajka nebo nogajský bič. Také se nazývá kamča z turkického slova kamci pro bič. Kamča jsou také nazývány kratší biče původem ze Střední Asie.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nagajka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Nagajka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Nagajka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Nagajka na Google.cz

Vyhledat výraz Nagajka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Nagajka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nagajka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Nagajka? resp. co znamená slovo Nagajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nagajka, odpověď na dotaz co je to Nagajka?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Ezau? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.