Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Co je Nagajka?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nagajka?

Nagajka je pojmenování pro kozácký bič, který kozáci převzali od Nogajců. Proto se mu říkalo nogajský bič, zkráceně nogajka. Někdy se pro něj používá turkický název kamča. Nagajka je krátká a silná, má kulaté držadlo. Splétá se z kožených pruhů a na její špičku se umísťuje kousek kovu.
Jezdci používali nagajku na popohnání koně. Kousek kovu na špici byl používán jako obrana proti vlkům. Odtud pochází další název pro nagajku – volkoboj.


Co je to Nagajka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Nagajka sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Nagajka je v kategorii nástroje

Klíčová slova: termín, heslo, odborný výraz, co to je, formulace, pojem, Nagajka, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, definice, slovo, slovník, co je to Nagajka?, popis, odborné názvosloví, terminologie, wiki


Pojem Nagajka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nagajka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nagajka (rusky нага́йка) je krátký silný bič s kulatým držadlem užívaný kozáky, převzatý od Nogajců, odtud původní jméno nogajka nebo nogajský bič. Také se nazývá kamča z turkického slova kamci pro bič. Kamča jsou také nazývány kratší biče původem ze Střední Asie.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Nagajka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Nagajka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Nagajka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nagajka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nagajka na Google obrázcích

Hledat slovo Nagajka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nagajka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka už zajisté víte co je to Nagajka? resp. co vlastně znamená slovo Nagajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nagajka, odpověď na dotaz co je to Nagajka?. Víte např. kdo to je Caletník? Znáte a víte kdo je Brand manager? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Sada nářadí, nagajka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.