Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Co je to Nagajka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nagajka

Nagajka je pojmenování pro kozácký bič, který kozáci převzali od Nogajců. Proto se mu říkalo nogajský bič, zkráceně nogajka. Někdy se pro něj používá turkický název kamča. Nagajka je krátká a silná, má kulaté držadlo. Splétá se z kožených pruhů a na její špičku se umísťuje kousek kovu.
Jezdci používali nagajku na popohnání koně. Kousek kovu na špici byl používán jako obrana proti vlkům. Odtud pochází další název pro nagajku – volkoboj.


Co je to Nagajka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nagajka. Co znamená odborný pojem Nagajka z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nagajka doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Nagajka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, názvosloví, heslo, odborný výraz, popis, informace, Nagajka, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, co je to Nagajka?, co to je, definice, význam, termín, slovník


Pojem Nagajka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nagajka dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Nagajka (rusky нага́йка) je krátký silný bič s kulatým držadlem užívaný kozáky, převzatý od Nogajců, odtud původní jméno nogajka nebo nogajský bič. Také se nazývá kamča z turkického slova kamci pro bič. Kamča jsou také nazývány kratší biče původem ze Střední Asie.

Více informací o pojmu Nagajka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Nagajka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nagajka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Nagajka na Google.cz

Vyhledat slovo Nagajka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Nagajka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Nagajka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nagajka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Nagajka? resp. jaký je význam slova Nagajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nagajka, odpověď na dotaz co je to Nagajka?. Víte např. kdo to je Ferenc Liszt? Znáte a víte kdo je Technokrat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Nagajka hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.