Co je to?
Výraz, termín, definice slova DIY. Co znamená odborný pojem DIY z kategorie Zkratky?

Co je to DIY? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu DIY?

DIY je zkratka z anglického do it yourself, tedy udělej si sám. Jedná se o populární téma, kdy kreativní jedinci tvoří, vylepšují a vzniká nějaké jejich vlastní dílo. Je tak nazýván i způsob života, při kterém se pro tvorbu používají věci staré nebo bez pomoci profesionálů vyrábí věci nové, zcela podle vlastních představ. Často se jedná právě o recyklování starých věcí. Každý takto vytvořený předmět je originál.
DIY se silně projevuje ve sféře bydlení, zde je však potřeba kombinovat DIY a klasiku, aby celek nepůsobil přeplácaným dojmem. Nejčastěji se takto recykluje starý nábytek, kterému lze nátěrem, čalouněním či vlastními motivy vdechnout nový život. DIY bývá i zdrojem inspirace pro ostatní, třeba při výrobě originálních, nápaditých a kvalitních dárků, které nemusí být drahé a přitom potěší.


Co je to DIY? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DIY. Co znamená odborný pojem DIY z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to DIY? se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo DIY je v sekci zkratky

Klíčová slova: termín, zkratky, přesný výraz, popis, co znamená, slovník, význam slova, pojem, definice, přesný význam, heslo, synonymum, slovo, formulace, názvosloví, informace, wiki, význam


Pojem DIY je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu DIY?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Do it yourself (DIY) (česky doslova „Udělej si sám“) je druh kultury, ve které si člověk sám, tzn. bez profesionální podpory, zhotoví užitečný výrobek, který slouží jemu nebo ostatním lidem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem DIY ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo DIY ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem DIY ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIY ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo DIY ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIY ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DIY například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova DIY? resp. jaká je definice slova DIY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIY, odpověď na dotaz co je to DIY?. Víte např. kdo to je Miloň Čepelka? Znáte a víte kdo je Gubernátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DIY v jiné sekci než zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.