Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DIY. Co znamená pojem DIY z kategorie Zkratky?

Co to je DIY? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu DIY

DIY je zkratka z anglického do it yourself, tedy udělej si sám. Jedná se o populární téma, kdy kreativní jedinci tvoří, vylepšují a vzniká nějaké jejich vlastní dílo. Je tak nazýván i způsob života, při kterém se pro tvorbu používají věci staré nebo bez pomoci profesionálů vyrábí věci nové, zcela podle vlastních představ. Často se jedná právě o recyklování starých věcí. Každý takto vytvořený předmět je originál.
DIY se silně projevuje ve sféře bydlení, zde je však potřeba kombinovat DIY a klasiku, aby celek nepůsobil přeplácaným dojmem. Nejčastěji se takto recykluje starý nábytek, kterému lze nátěrem, čalouněním či vlastními motivy vdechnout nový život. DIY bývá i zdrojem inspirace pro ostatní, třeba při výrobě originálních, nápaditých a kvalitních dárků, které nemusí být drahé a přitom potěší.


Co je to DIY? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DIY. Co znamená pojem DIY z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem DIY s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín DIY patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: co znamená, slovo, přesný význam, DIY, termín, informace, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, co je to DIY?, zkratky, pojem, definice, odborné názvosloví, lexikon, wiki, popis, názvosloví


Pojem DIY je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu DIY?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Do it yourself (DIY) (česky doslova „Udělej si sám“) je druh kultury, ve které si člověk sám, tzn. bez profesionální podpory, zhotoví užitečný výrobek, který slouží jemu nebo ostatním lidem.

Více informací o pojmu DIY lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem DIY ve vyhledávači Yandex

Najít výraz DIY ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi DIY ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem DIY ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem DIY na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIY ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DIY například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená DIY? resp. co označuje slovo DIY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIY, odpověď na dotaz co je to DIY?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Baron Prášil? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo DIY i v jiné části webu než je kategorie zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.