Co je to?
Definice odborného termínu, slova DIY. Co znamená pojem DIY z kategorie Zkratky?

Co je to DIY? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu DIY

DIY je zkratka z anglického do it yourself, tedy udělej si sám. Jedná se o populární téma, kdy kreativní jedinci tvoří, vylepšují a vzniká nějaké jejich vlastní dílo. Je tak nazýván i způsob života, při kterém se pro tvorbu používají věci staré nebo bez pomoci profesionálů vyrábí věci nové, zcela podle vlastních představ. Často se jedná právě o recyklování starých věcí. Každý takto vytvořený předmět je originál.
DIY se silně projevuje ve sféře bydlení, zde je však potřeba kombinovat DIY a klasiku, aby celek nepůsobil přeplácaným dojmem. Nejčastěji se takto recykluje starý nábytek, kterému lze nátěrem, čalouněním či vlastními motivy vdechnout nový život. DIY bývá i zdrojem inspirace pro ostatní, třeba při výrobě originálních, nápaditých a kvalitních dárků, které nemusí být drahé a přitom potěší.


Co je to DIY? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova DIY. Co znamená pojem DIY z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem DIY je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, přesný výraz, odborný výraz, heslo, význam, informace, termín, pojem, wiki, DIY, popis, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, co je to DIY?, lexikon, co znamená, slovo


Pojem DIY je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DIY? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Do it yourself (DIY) (česky doslova „Udělej si sám“) je druh kultury, ve které si člověk sám, tzn. bez profesionální podpory, zhotoví užitečný výrobek, který slouží jemu nebo ostatním lidem.

Další zdroje informací

Hledat heslo DIY ve Wikislovníku

Najít slovo DIY na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIY ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo DIY ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz DIY ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín DIY ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DIY například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to DIY? resp. co přesně označuje termín DIY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIY, odpověď na dotaz co je to DIY?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Šmak? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.