Co je to?
Výraz, termín, definice slova DIY. Co znamená odborný pojem DIY z kategorie Zkratky?

Co je to DIY? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu DIY

DIY je zkratka z anglického do it yourself, tedy udělej si sám. Jedná se o populární téma, kdy kreativní jedinci tvoří, vylepšují a vzniká nějaké jejich vlastní dílo. Je tak nazýván i způsob života, při kterém se pro tvorbu používají věci staré nebo bez pomoci profesionálů vyrábí věci nové, zcela podle vlastních představ. Často se jedná právě o recyklování starých věcí. Každý takto vytvořený předmět je originál.
DIY se silně projevuje ve sféře bydlení, zde je však potřeba kombinovat DIY a klasiku, aby celek nepůsobil přeplácaným dojmem. Nejčastěji se takto recykluje starý nábytek, kterému lze nátěrem, čalouněním či vlastními motivy vdechnout nový život. DIY bývá i zdrojem inspirace pro ostatní, třeba při výrobě originálních, nápaditých a kvalitních dárků, které nemusí být drahé a přitom potěší.


Co je to DIY? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DIY. Co znamená odborný pojem DIY z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu DIY sdílejte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem DIY je v kategorii zkratky

Klíčová slova: formulace, zkratky, popis, synonymum, informace, význam, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, slovník, význam slova, přesný význam, přesný výraz, definice, odborný výraz, heslo, názvosloví, lexikon


Pojem DIY je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DIY? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Do it yourself (DIY) (česky doslova „Udělej si sám“) je druh kultury, ve které si člověk sám, tzn. bez profesionální podpory, zhotoví užitečný výrobek, který slouží jemu nebo ostatním lidem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem DIY ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIY ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIY ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem DIY ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo DIY ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem DIY ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo DIY například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova DIY? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DIY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIY, odpověď na dotaz co je to DIY?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu DIY i v jiných kategoriích (než zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.