Co je to?
Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je to Listérie? Význam slova

Co znamená termín Listérie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.


Co je to Listérie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Listérie sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Listérie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Listérie, terminus technicus, přesný výraz, informace, slovník, terminologie, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, Nemoce, definice, formulace, Nemoce, co to je


Pojem Listérie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Listérie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Listérie (Listeria) jsou grampozitivní tyčinkovité bakterie pojmenované na počest anglického chirurga Josepha Listera. Rod zahrnuje 6 druhů, z toho dva jsou patogenní pro zvířata a jeden, Listeria monocytogenes, je původcem infekce lidí i zvířat, listeriózy.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Listérie ve Wikislovníku

Najít heslo Listérie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Listérie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Listérie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Listérie na Google.cz

Hledat videa s názvem Listérie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Listérie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Listérie? resp. co znamená slovo Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.