Co je to?
Výraz, termín, definice slova Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je to Listérie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Listérie?

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.


Co je to Listérie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Listérie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: nemoce, význam, slovo, pojem, co je to Listérie?, odborné názvosloví, informace, význam slova, lexikon, vysvětlení, co to je, heslo, přesný význam, odborný výraz, nemoce, wiki, přesný výraz, formulace


Pojem Listérie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Listérie?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Listérie (Listeria) jsou grampozitivní tyčinkovité bakterie pojmenované na počest anglického chirurga Josepha Listera. Rod zahrnuje 6 druhů, z toho dva jsou patogenní pro zvířata a jeden, Listeria monocytogenes, je původcem infekce lidí i zvířat, listeriózy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Listérie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Listérie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Listérie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Listérie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Listérie na Youtube

Zkusit najít pojem Listérie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Listérie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Listérie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je Trockista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.