Co je to?
Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je Listérie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Listérie?

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.


Co je to Listérie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Listérie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Listérie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: formulace, nemoce, wiki, heslo, odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, termín, co to je, co znamená, slovník, názvosloví, informace, popis, odborné názvosloví, definice, význam


Pojem Listérie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Listérie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Listérie (Listeria) jsou grampozitivní tyčinkovité bakterie pojmenované na počest anglického chirurga Josepha Listera. Rod zahrnuje 6 druhů, z toho dva jsou patogenní pro zvířata a jeden, Listeria monocytogenes, je původcem infekce lidí i zvířat, listeriózy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Listérie ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Listérie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Listérie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Listérie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Listérie na Google.cz

Hledat termín Listérie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Listérie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co to je Listérie? resp. co označuje slovo Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Václav Kopta? Znáte a víte kdo je Aktivista? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Srdeční infarkt, listérie, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.