Co je to?
Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je to Listérie? Význam slova

Co znamená termín Listérie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.


Co je to Listérie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Listérie) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Listérie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, synonymum, informace, Listérie, přesný význam, lexikon, odborný výraz, wiki, terminus technicus, význam slova, formulace, Nemoce, definice, slovník, co znamená


Pojem Listérie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Listérie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Listérie (Listeria) jsou grampozitivní tyčinkovité bakterie pojmenované na počest anglického chirurga Josepha Listera. Rod zahrnuje 6 druhů, z toho dva jsou patogenní pro zvířata a jeden, Listeria monocytogenes, je původcem infekce lidí i zvířat, listeriózy.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Listérie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Listérie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Listérie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Listérie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Listérie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Listérie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Listérie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Listérie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Švindlíř? Znáte a víte kdo je Trockista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Listérie hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.