Co je to?
Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je to Listérie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Listérie

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.


Co je to Listérie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Listérie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, odborný výraz, formulace, termín, význam, pojem, lexikon, popis, informace, Nemoce, přesný význam, význam slova, Nemoce, slovo, co znamená, vysvětlení, názvosloví


Pojem Listérie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Listérie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Listérie (Listeria) jsou grampozitivní tyčinkovité bakterie pojmenované na počest anglického chirurga Josepha Listera. Rod zahrnuje 6 druhů, z toho dva jsou patogenní pro zvířata a jeden, Listeria monocytogenes, je původcem infekce lidí i zvířat, listeriózy.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Listérie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Listérie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Listérie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Listérie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Listérie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Listérie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Listérie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Listérie? resp. co přesně znamená slovo Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Duchovní? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.