Co je to?
Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Co to je Skolióza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skolióza

Skolióza označuje vychýlení páteře do strany, což způsobuje vznik deformací a později může dojít i ke vzniku hrbu. Typickými příznaky jsou asymetrické držení těla, ramena jsou nestejně vysoká, postižený má kulatá nebo plochá záda mezi lopatkami a lopatky odstávají od páteře.
Pokud není skolióza léčena, dochází k přesunu vnitřních orgánů v hrudní a břišní dutině a zhoršení jejich správné funkce. Zešikmuje se také pánev. U skolióz lze rozlišit více druhů a vyskytují se v různých věkových kategoriích. Léčba je podle stupně skoliózy operativní nebo konzervativní.


Co je to Skolióza? Význam slova, termín, Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Skolióza sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skolióza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: synonymum, wiki, přesný význam, formulace, co to je, význam, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví, definice, význam slova, slovo, co znamená, informace, popis, Nemoce, terminologie, co je to Skolióza?


Pojem Skolióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skolióza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Skolióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Skolióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Skolióza na Youtube

Vyhledat výraz Skolióza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skolióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skolióza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skolióza? resp. jaký je význam slova Skolióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skolióza, odpověď na dotaz co je to Skolióza?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je Nela Boudová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.