Co je to?
Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Co to je Skolióza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skolióza

Skolióza označuje vychýlení páteře do strany, což způsobuje vznik deformací a později může dojít i ke vzniku hrbu. Typickými příznaky jsou asymetrické držení těla, ramena jsou nestejně vysoká, postižený má kulatá nebo plochá záda mezi lopatkami a lopatky odstávají od páteře.
Pokud není skolióza léčena, dochází k přesunu vnitřních orgánů v hrudní a břišní dutině a zhoršení jejich správné funkce. Zešikmuje se také pánev. U skolióz lze rozlišit více druhů a vyskytují se v různých věkových kategoriích. Léčba je podle stupně skoliózy operativní nebo konzervativní.


Co je to Skolióza? Význam slova, termín, Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skolióza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, co to je, význam, odborný výraz, význam slova, Nemoce, přesný význam, Skolióza, co znamená, pojem, terminus technicus, slovo, popis, wiki, vysvětlení, termín, synonymum


Pojem Skolióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Skolióza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skolióza ve Wikimedia Commons

Najít slovo Skolióza ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skolióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Skolióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Skolióza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skolióza například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skolióza? resp. co přesně znamená slovo Skolióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skolióza, odpověď na dotaz co je to Skolióza?. Víte např. kdo to je Školník? Znáte a víte kdo je Pavel Rychetský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.