Co je to?
Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Co to je Skolióza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Skolióza

Skolióza označuje vychýlení páteře do strany, což způsobuje vznik deformací a později může dojít i ke vzniku hrbu. Typickými příznaky jsou asymetrické držení těla, ramena jsou nestejně vysoká, postižený má kulatá nebo plochá záda mezi lopatkami a lopatky odstávají od páteře.
Pokud není skolióza léčena, dochází k přesunu vnitřních orgánů v hrudní a břišní dutině a zhoršení jejich správné funkce. Zešikmuje se také pánev. U skolióz lze rozlišit více druhů a vyskytují se v různých věkových kategoriích. Léčba je podle stupně skoliózy operativní nebo konzervativní.


Co je to Skolióza? Význam slova, termín, Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Skolióza s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skolióza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, slovo, co znamená, definice pojmu, pojem, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, definice, Nemoce, wiki, přesný výraz, odborný výraz, co to je, terminologie, názvosloví


Pojem Skolióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Skolióza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skolióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Skolióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Skolióza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Skolióza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Skolióza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skolióza například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Skolióza? resp. co znamená výraz Skolióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skolióza, odpověď na dotaz co je to Skolióza?. Víte např. kdo to je Michaela Maurerová? Znáte a víte kdo je Nela Boudová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.