Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pogrom. Co znamená odborný pojem Pogrom z kategorie Právo?

Co je to Pogrom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pogrom?

Slovo pogrom původně označuje rasové nepokoje zaměřené proti Židům. Jednalo se o násilné útoky, loupení a vraždění. V přeneseném slova smyslu pogrom označuje hromadné pronásledování a násilí proti různým etnickým a náboženským skupinám. Slovo pogrom pochází z ruského "pustošit", "drtit".


Co je to Pogrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pogrom. Co znamená odborný pojem Pogrom z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Pogrom můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Pogrom je v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, Pogrom, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, wiki, popis, odborné názvosloví, co to je, formulace, terminologie, informace, synonymum, slovo, definice, slovník, význam slova


Pojem Pogrom je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pogrom? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako pogromy (z ruského „gromiť“, громить ve významu „pustošit, drtit“) byly v původním významu označovány rasové nepokoje zaměřené proti židům, ke kterým docházelo často s vládní podporou většinou v Rusku a východní Evropě. V přeneseném významu může pojem označovat obecně krvavé masové pronásledování, vraždění skupiny obyvatel jiného náboženského přesvědčení nebo příslušníků jiné etnické skupiny a také se dá nazývat tzv. náhony (nadběhnutí více pogromských přívrženců proti židům).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pogrom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pogrom na Youtube

Najít výraz Pogrom ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pogrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pogrom ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pogrom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pogrom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Pogrom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pogrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pogrom, odpověď na dotaz co je to Pogrom?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Choronzon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pogrom v jiné sekci než právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.