Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pogrom. Co znamená pojem Pogrom z kategorie Právo?

Co je to Pogrom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pogrom

Slovo pogrom původně označuje rasové nepokoje zaměřené proti Židům. Jednalo se o násilné útoky, loupení a vraždění. V přeneseném slova smyslu pogrom označuje hromadné pronásledování a násilí proti různým etnickým a náboženským skupinám. Slovo pogrom pochází z ruského "pustošit", "drtit".


Co je to Pogrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pogrom. Co znamená pojem Pogrom z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pogrom s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pogrom se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: slovník, Právo, wiki, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, názvosloví, pojem, slovo, co je to Pogrom?, heslo, terminus technicus, přesný význam, informace, formulace, definice, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Pogrom je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pogrom? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako pogromy (z ruského „gromiť“, громить ve významu „pustošit, drtit“) byly v původním významu označovány rasové nepokoje zaměřené proti židům, ke kterým docházelo často s vládní podporou většinou v Rusku a východní Evropě. V přeneseném významu může pojem označovat obecně krvavé masové pronásledování, vraždění skupiny obyvatel jiného náboženského přesvědčení nebo příslušníků jiné etnické skupiny a také se dá nazývat tzv. náhony (nadběhnutí více pogromských přívrženců proti židům).

Jiné informační zdroje o pojmu Pogrom

Vyhledat pojem Pogrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pogrom na Youtube

Vyhledat heslo Pogrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pogrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pogrom na Google.cz

Hledat slovo Pogrom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pogrom například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pogrom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pogrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pogrom, odpověď na dotaz co je to Pogrom?. Víte např. kdo to je Feministka? Znáte a víte kdo je Belzebub? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.