Co je to?
Definice výrazu, termínu Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je Vrtulníkové peníze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vrtulníkové peníze

Vrtulníkové peníze je pojem z ekonomické oblasti. Jde o návrh jednoho ze způsobů, jakým by se mohla ekonomika vyrovnávat s krizí. Počítá se s vypuštěním určitého finančního objemu volně do oběhu. Tyto peníze by nebyly kryté a byly by emitované jen jednorázově. Mělo by tak dojít k oddálení momentálních dopadů ekonomické krize.
Označení vrtulníkové peníze je odvozeno od představy vyhazování těchto peněz mezi lidi z letícího vrtulníku.


Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, co je to Vrtulníkové peníze?, Vrtulníkové peníze, terminologie, formulace, ekonomie, wiki, ekonomie, definice, slovo, co znamená, význam slova, popis, termín, význam pojmu, synonymum, informace


Pojem Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vrtulníkové peníze?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Vrtulníkové peníze ve Wikislovníku

Hledat heslo Vrtulníkové peníze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Vrtulníkové peníze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vrtulníkové peníze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vrtulníkové peníze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Vrtulníkové peníze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vrtulníkové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrtulníkové peníze, odpověď na dotaz co je to Vrtulníkové peníze?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Daniel Takáč? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.