Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vrtulníkové peníze. Co znamená pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vrtulníkové peníze

Vrtulníkové peníze je pojem z ekonomické oblasti. Jde o návrh jednoho ze způsobů, jakým by se mohla ekonomika vyrovnávat s krizí. Počítá se s vypuštěním určitého finančního objemu volně do oběhu. Tyto peníze by nebyly kryté a byly by emitované jen jednorázově. Mělo by tak dojít k oddálení momentálních dopadů ekonomické krize.
Označení vrtulníkové peníze je odvozeno od představy vyhazování těchto peněz mezi lidi z letícího vrtulníku.


Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vrtulníkové peníze. Co znamená pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vrtulníkové peníze s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Vrtulníkové peníze se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: wiki, pojem, slovník, synonymum, lexikon, definice pojmu, význam slova, heslo, význam, ekonomie, popis, odborné názvosloví, termín, ekonomie, názvosloví, co znamená, informace, terminus technicus


Pojem Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vrtulníkové peníze? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Vrtulníkové peníze ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vrtulníkové peníze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Vrtulníkové peníze ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vrtulníkové peníze například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vrtulníkové peníze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vrtulníkové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrtulníkové peníze, odpověď na dotaz co je to Vrtulníkové peníze?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Wotan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vrtulníkové peníze v jiné sekci než ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.