Co je to?
Definice výrazu Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Co to je Vrtulníkové peníze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vrtulníkové peníze

Vrtulníkové peníze je pojem z ekonomické oblasti. Jde o návrh jednoho ze způsobů, jakým by se mohla ekonomika vyrovnávat s krizí. Počítá se s vypuštěním určitého finančního objemu volně do oběhu. Tyto peníze by nebyly kryté a byly by emitované jen jednorázově. Mělo by tak dojít k oddálení momentálních dopadů ekonomické krize.
Označení vrtulníkové peníze je odvozeno od představy vyhazování těchto peněz mezi lidi z letícího vrtulníku.


Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova, termín, Definice výrazu Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Vrtulníkové peníze se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, informace, význam slova, formulace, odborné názvosloví, slovo, lexikon, definice pojmu, wiki, co je to Vrtulníkové peníze?, slovník, pojem, význam pojmu, ekonomie, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, popis


Pojem Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vrtulníkové peníze dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Více informací o pojmu Vrtulníkové peníze lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Vrtulníkové peníze na Youtube

Vyhledat výraz Vrtulníkové peníze ve Wikislovníku

Najít slovo Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vrtulníkové peníze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Vrtulníkové peníze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vrtulníkové peníze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Vrtulníkové peníze? resp. jaký je význam pojmu Vrtulníkové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrtulníkové peníze, odpověď na dotaz co je to Vrtulníkové peníze?. Víte např. kdo to je Iman? Znáte a víte kdo je Ramzan Kadyrov? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.