Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vrtulníkové peníze?

Vrtulníkové peníze je pojem z ekonomické oblasti. Jde o návrh jednoho ze způsobů, jakým by se mohla ekonomika vyrovnávat s krizí. Počítá se s vypuštěním určitého finančního objemu volně do oběhu. Tyto peníze by nebyly kryté a byly by emitované jen jednorázově. Mělo by tak dojít k oddálení momentálních dopadů ekonomické krize.
Označení vrtulníkové peníze je odvozeno od představy vyhazování těchto peněz mezi lidi z letícího vrtulníku.


Co je to Vrtulníkové peníze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vrtulníkové peníze. Co znamená odborný pojem Vrtulníkové peníze z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Vrtulníkové peníze můžete sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, názvosloví, definice, pojem, popis, heslo, terminologie, co znamená, ekonomie, informace, Vrtulníkové peníze, wiki, význam pojmu, ekonomie, přesný výraz


Pojem Vrtulníkové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vrtulníkové peníze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vrtulníkové peníze ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vrtulníkové peníze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Vrtulníkové peníze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vrtulníkové peníze na Youtube

Vyhledat výraz Vrtulníkové peníze ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Vrtulníkové peníze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vrtulníkové peníze například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Vrtulníkové peníze? resp. jaká je definice slova Vrtulníkové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrtulníkové peníze, odpověď na dotaz co je to Vrtulníkové peníze?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.