Co je to?
Definice výrazu, termínu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co je Synonymum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Synonymum?

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Synonymum s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Synonymum je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, terminologie, definice pojmu, synonymum, wiki, informace, formulace, co znamená, odborné názvosloví, heslo, co to je, Synonymum, přesný význam, názvosloví, popis, termín, terminus technicus, význam slova


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synonymum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další zdroje informací o slovu Synonymum

Zkusit najít frázi Synonymum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Synonymum ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Synonymum na Youtube

Zkusit najít slovo Synonymum na Google.cz

Vyhledat slovo Synonymum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Synonymum ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Synonymum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Roman Zavadil? Znáte a víte kdo je Snob? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.