Co je to?
Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co to je Synonymum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Synonymum

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Synonymum? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Synonymum patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, terminologie, odborný výraz, Český jazyk, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, co znamená, názvosloví, Synonymum, wiki, co je to Synonymum?, popis, pojem, slovo, význam, co to je


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synonymum? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Synonymum ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synonymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Synonymum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Synonymum na Youtube

Najít výraz Synonymum ve Wikizdrojích

Najít heslo Synonymum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Synonymum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Protestant? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.