Co je to?
Výraz, termín, definice slova Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Synonymum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Synonymum

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Synonymum se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, Synonymum, co znamená, synonymum, definice pojmu, co to je, význam pojmu, slovo, vysvětlení, popis, co je to Synonymum?, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, formulace, slovník, lexikon, přesný výraz


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Synonymum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synonymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Synonymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Synonymum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Synonymum na Google.cz

Hledat slovo Synonymum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synonymum ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Synonymum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Snob? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Synonymum v jiné sekci než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.