Co je to?
Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co to je Synonymum? Význam slova

Co znamená termín Synonymum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Synonymum je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, definice pojmu, termín, synonymum, popis, Synonymum, odborné názvosloví, heslo, co znamená, význam pojmu, co to je, definice, Český jazyk, význam, co je to Synonymum?, terminus technicus, formulace


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Synonymum můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synonymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Synonymum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Synonymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Synonymum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Synonymum na Youtube

Zkusit najít termín Synonymum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Synonymum? resp. jaký je přesný význam slova Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Informátor? Znáte a víte kdo je Světec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.