Co je to?
Definice výrazu, termínu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Synonymum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Synonymum

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Synonymum patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, Český jazyk, co znamená, popis, informace, význam, heslo, pojem, formulace, terminus technicus, slovo, význam slova, termín, názvosloví, lexikon, co je to Synonymum?, co to je, význam pojmu


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Synonymum píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít frázi Synonymum ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Synonymum ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synonymum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Synonymum na Youtube

Najít slovo Synonymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synonymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Synonymum? resp. jaký je přesný význam slova Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Till Lindemann? Znáte a víte kdo je Notorik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.