Co je to?
Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co to je Synonymum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Synonymum?

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.


Co je to Synonymum? Význam slova, termín, Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Synonymum s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Synonymum je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, popis, význam slova, co je to Synonymum?, wiki, co to je, terminus technicus, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, Český jazyk, pojem, Synonymum, lexikon, význam, slovník


Pojem Synonymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Synonymum dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další zdroje informací o slovu Synonymum

Hledat heslo Synonymum na Google.cz

Zkusit najít pojem Synonymum ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Synonymum ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synonymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Synonymum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Synonymum ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Synonymum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Synonymum? resp. co znamená Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Idealista? Znáte a víte kdo je Světec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.