Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroenterologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Gastroenterologie?

Gastroenterologie je obor z oblasti lékařství. Zabývá se onemocněními trávicího traktu, tedy jícnu, tenkého a tlustého střeva a žaludku, a dalšími orgány, které s trávicím traktem souvisí. Jedná se o játra, slinivku, žlučník a žlučové cesty. Gastroenterologie používá různé metody vyšetření a léčby, jako jsou endoskopie, gastroskopie, koloskopie, sonografie, manometrie, jaterní biopsie a další. Název gastroenterologie pochází z řečtiny a je složen ze slov gaster (žaludek), enteron (střevo) a logos (nauka).


Co je to Gastroenterologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gastroenterologie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, co je to Gastroenterologie?, odborné názvosloví, lexikon, wiki, Lékařství, definice, co znamená, význam pojmu, slovník, význam slova, pojem, popis, slovo, přesný výraz, co to je, definice pojmu


Pojem Gastroenterologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Gastroenterologie dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gastroenterologie je medicínský obor zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu. Zabývá se nemocemi trávící trubice od jícnu po řitní otvor (dutinou ústní a hltanem se zabývají stomatologie a otorhinolaryngologie) a také nemocemi velkých žláz – jater a slinivky břišní, které tvoří trávící enzymy a vývojově i funkčně k trávící trubici patří. Název pochází z řeckých slov γαστήρ (gaster) – žaludek, ἔντερον (enteron) – střevo a λόγος (logos) – slovo, nauka. Podobor zabývající se nemocemi jater a žlučového ústrojí je označován jako hepatologie.

Další zdroje informací o slovu Gastroenterologie

Hledat výraz Gastroenterologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Gastroenterologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Gastroenterologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gastroenterologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastroenterologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Gastroenterologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroenterologie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Gastroenterologie? resp. jaký je přesný význam slova Gastroenterologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroenterologie, odpověď na dotaz co je to Gastroenterologie?. Víte např. kdo to je Anděl strážný? Znáte a víte kdo je Renata Kalenská? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?