Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroenterologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gastroenterologie

Gastroenterologie je obor z oblasti lékařství. Zabývá se onemocněními trávicího traktu, tedy jícnu, tenkého a tlustého střeva a žaludku, a dalšími orgány, které s trávicím traktem souvisí. Jedná se o játra, slinivku, žlučník a žlučové cesty. Gastroenterologie používá různé metody vyšetření a léčby, jako jsou endoskopie, gastroskopie, koloskopie, sonografie, manometrie, jaterní biopsie a další. Název gastroenterologie pochází z řečtiny a je složen ze slov gaster (žaludek), enteron (střevo) a logos (nauka).


Co je to Gastroenterologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gastroenterologie se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gastroenterologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, co to je, slovo, význam, terminologie, Lékařství, Lékařství, pojem, popis, definice, formulace, Gastroenterologie, wiki, slovník, heslo, synonymum, informace, termín


Pojem Gastroenterologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gastroenterologie můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroenterologie je medicínský obor zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu. Zabývá se nemocemi trávící trubice od jícnu po řitní otvor (dutinou ústní a hltanem se zabývají stomatologie a otorhinolaryngologie) a také nemocemi velkých žláz – jater a slinivky břišní, které tvoří trávící enzymy a vývojově i funkčně k trávící trubici patří. Název pochází z řeckých slov γαστήρ (gaster) – žaludek, ἔντερον (enteron) – střevo a λόγος (logos) – slovo, nauka. Podobor zabývající se nemocemi jater a žlučového ústrojí je označován jako hepatologie.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Gastroenterologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Gastroenterologie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastroenterologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gastroenterologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gastroenterologie na Youtube

Najít výraz Gastroenterologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroenterologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Gastroenterologie? resp. jaký je význam slova Gastroenterologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroenterologie, odpověď na dotaz co je to Gastroenterologie?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Erik Best? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?