Co je to?
Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co to je Kultura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kultura?

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.

Co je to Kultura? Význam slova, termín, Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kultura s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kultura se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: terminus technicus, definice, význam slova, slovo, heslo, wiki, co je to Kultura?, slovník, informace, co to je, vysvětlení, názvosloví, terminologie, význam pojmu, Kultura, přesný význam, Kultura, termín


Pojem Kultura je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kultura?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Pro další informace o termínu Kultura zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Kultura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kultura ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kultura ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kultura na Google.cz

Najít termín Kultura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kultura? resp. jaký je význam slova Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?