Co je to?
Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co to je Kultura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kultura

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.


Co je to Kultura? Význam slova, termín, Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kultura sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kultura patří do sekce Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, Kultura, popis, význam slova, terminologie, slovo, co je to Kultura?, význam, formulace, definice, termín, co znamená, co to je, definice pojmu


Pojem Kultura je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kultura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Pro další informace o termínu Kultura zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Najít termín Kultura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kultura ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kultura na Google.cz

Zkusit najít slovo Kultura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kultura ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kultura? resp. co znamená Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Lenka Klicperová? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kultura v jiné sekci než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?