Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co je to Kultura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kultura?

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.

Co je to Kultura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Kultura patří do sekce kultura

Klíčová slova: terminologie, kultura, přesný výraz, formulace, význam slova, význam, slovník, Kultura, odborné názvosloví, kultura, terminus technicus, termín, co to je, wiki, význam pojmu, synonymum, definice pojmu, popis


Pojem Kultura je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kultura? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Jiné informační zdroje o pojmu Kultura

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kultura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kultura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kultura ve Wikislovníku

Najít heslo Kultura ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kultura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Kultura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Martin Nejedlý? Znáte a víte kdo je Imigrant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?