Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co je to Kultura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kultura

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.

Co je to Kultura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kultura? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kultura patří do sekce kultura

Klíčová slova: definice pojmu, definice, význam pojmu, slovo, názvosloví, kultura, kultura, terminologie, synonymum, termín, co znamená, význam slova, wiki, přesný výraz, pojem, terminus technicus, odborný výraz, lexikon


Pojem Kultura je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kultura?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kultura v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kultura na Youtube

Najít výraz Kultura ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kultura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kultura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kultura ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Kultura? resp. co znamená Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Erik Meldik? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?