Co je to?
Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co to je Kultura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kultura

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.


Co je to Kultura? Význam slova, termín, Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kultura s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kultura se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, definice, Kultura, co znamená, lexikon, Kultura, odborný výraz, Kultura, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, názvosloví, přesný význam, slovo, definice pojmu, slovník, formulace


Pojem Kultura je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kultura? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Jiné informační zdroje o pojmu Kultura

Vyhledat výraz Kultura ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kultura ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kultura ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kultura ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kultura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kultura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kultura i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?