Co je to?
Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Co to je Kultura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kultura

Význam slova kultura se v průběhu věků značně měnil. Původně se slovo výlučně týkalo pěstování užitkových plodin. Už ve starověkém Římě se však objevilo jako metafora, kterou Marcus Tullius Cicero překládal Platónův pojem "péče o duši".
Od šestnáctého století se kultura plně využívá pro označení vybraných lidských činností, převážně uměleckých. Do kultury spadá literatura, hudba, umění a občas se k ní řadí i věda a filosofie. Výzkumem kultury se zabývá speciální věda, která se nazývá kulturologie.

Co je to Kultura? Význam slova, termín, Definice výrazu Kultura. Co znamená odborný pojem Kultura z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kultura? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kultura se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: co je to Kultura?, slovo, názvosloví, definice, přesný výraz, Kultura, slovník, synonymum, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, informace, terminologie, Kultura, Kultura, pojem, lexikon, význam slova


Pojem Kultura je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kultura?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kultura (lat. cultura, „co je třeba pěstovat“) označuje v užším slova smyslu soubor vybraných a tvůrčích lidských činností, jako je například literatura, umění, divadlo, náboženství, případně i vzdělávání. V širším smyslu, zejména ve společenských vědách, je to systém všech významů, činností a vzorců chování, které si člověk osvojuje až jako člen společnosti, kde se tato kultura pěstuje a předává. Studiem kultury se zabývá hlavně kulturologie, ale i sociologie, kulturní antropologie a další vědy.

Hledejte pojem Kultura v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kultura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kultura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kultura ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kultura na Youtube

Hledat výraz Kultura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kultura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kultura například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kultura? resp. jaká je definice termínu Kultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kultura, odpověď na dotaz co je to Kultura?. Víte např. kdo to je Jolana Voldánová? Znáte a víte kdo je Xenofob? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?