Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskontní úvěr. Co znamená pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Eskontní úvěr?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Eskontní úvěr

Eskontní úvěr je produkt vhodný pro krátkodobé financování. Tento typ úvěru u nás není příliš častý, přednost mívá kontokorentní úvěr. U eskontního úvěru odkoupí banka od věřitele směnku před lhůtou splatnosti. Dlužník pak musí bance uhradit uvedenou částku do data splatnosti.
Každá banka se při takové transakci řídí vlastními předpisy a každou transakci tohoto typu posuzuje zvlášť. Pokud však dlužník svůj závazek nesplní, je úhrada požadována po původním vlastníkovi směnky. Výhodou eskontního úvěru jsou nižší úroky a rychlost získání financí.


Co je to Eskontní úvěr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskontní úvěr. Co znamená pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Eskontní úvěr? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Eskontní úvěr patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, synonymum, slovo, formulace, lexikon, definice pojmu, co je to Eskontní úvěr?, terminus technicus, co to je, terminologie, odborné názvosloví, wiki, Eskontní úvěr, vysvětlení, bankovnictví, význam slova, význam


Pojem Eskontní úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eskontní úvěr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Eskontní úvěr se využívá pro krátkodobé financování potřeb podniků. V České republice není tak často využíván, neboť existují další úvěrové produkty, zejména kontokorentní úvěry, u kterých je získání jednodušší.
Podstatou eskontního úvěru je odkup směnky obchodní bankou před lhůtou její splatnosti. Předmětem odkupu se tedy stává směnka za zboží, služby či jiné statky, která představuje nástroj platby mezi odběratelem a dodavatelem. Odběratel je nazýván emitentem směnky, dodavatel je nazýván remitentem.

Další informace o pojmu Eskontní úvěr hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Eskontní úvěr ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Eskontní úvěr ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Eskontní úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Eskontní úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Eskontní úvěr ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Eskontní úvěr na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskontní úvěr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co je to Eskontní úvěr? resp. jaký je přesný význam slova Eskontní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskontní úvěr, odpověď na dotaz co je to Eskontní úvěr?. Víte např. kdo to je Martin Van Buren? Znáte a víte kdo je Otakar Hostinský? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, směnky, eskontní úvěr, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..