Co je to?
Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Eskontní úvěr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Eskontní úvěr

Eskontní úvěr je produkt vhodný pro krátkodobé financování. Tento typ úvěru u nás není příliš častý, přednost mívá kontokorentní úvěr. U eskontního úvěru odkoupí banka od věřitele směnku před lhůtou splatnosti. Dlužník pak musí bance uhradit uvedenou částku do data splatnosti.
Každá banka se při takové transakci řídí vlastními předpisy a každou transakci tohoto typu posuzuje zvlášť. Pokud však dlužník svůj závazek nesplní, je úhrada požadována po původním vlastníkovi směnky. Výhodou eskontního úvěru jsou nižší úroky a rychlost získání financí.


Co je to Eskontní úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Eskontní úvěr sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Eskontní úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, terminologie, co znamená, synonymum, definice pojmu, pojem, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, termín, informace, co to je, Bankovnictví, slovník, Eskontní úvěr, co je to Eskontní úvěr?, odborný výraz


Pojem Eskontní úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eskontní úvěr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskontní úvěr se využívá pro krátkodobé financování potřeb podniků. V České republice není tak často využíván, neboť existují další úvěrové produkty, zejména kontokorentní úvěry, u kterých je získání jednodušší.
Podstatou eskontního úvěru je odkup směnky obchodní bankou před lhůtou její splatnosti. Předmětem odkupu se tedy stává směnka za zboží, služby či jiné statky, která představuje nástroj platby mezi odběratelem a dodavatelem. Odběratel je nazýván emitentem směnky, dodavatel je nazýván remitentem.

Další informační zdroje o slovu Eskontní úvěr

Zkusit najít výraz Eskontní úvěr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Eskontní úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Eskontní úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskontní úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Eskontní úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Eskontní úvěr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskontní úvěr například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Eskontní úvěr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Eskontní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskontní úvěr, odpověď na dotaz co je to Eskontní úvěr?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Topmodelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Eskontní úvěr i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..