Co je to?
Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Eskontní úvěr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Eskontní úvěr?

Eskontní úvěr je produkt vhodný pro krátkodobé financování. Tento typ úvěru u nás není příliš častý, přednost mívá kontokorentní úvěr. U eskontního úvěru odkoupí banka od věřitele směnku před lhůtou splatnosti. Dlužník pak musí bance uhradit uvedenou částku do data splatnosti.
Každá banka se při takové transakci řídí vlastními předpisy a každou transakci tohoto typu posuzuje zvlášť. Pokud však dlužník svůj závazek nesplní, je úhrada požadována po původním vlastníkovi směnky. Výhodou eskontního úvěru jsou nižší úroky a rychlost získání financí.


Co je to Eskontní úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Eskontní úvěr můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eskontní úvěr je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: informace, slovník, Bankovnictví, odborný výraz, formulace, názvosloví, slovo, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, popis, definice pojmu, wiki, heslo, pojem, význam


Pojem Eskontní úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eskontní úvěr? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskontní úvěr se využívá pro krátkodobé financování potřeb podniků. V České republice není tak často využíván, neboť existují další úvěrové produkty, zejména kontokorentní úvěry, u kterých je získání jednodušší.
Podstatou eskontního úvěru je odkup směnky obchodní bankou před lhůtou její splatnosti. Předmětem odkupu se tedy stává směnka za zboží, služby či jiné statky, která představuje nástroj platby mezi odběratelem a dodavatelem. Odběratel je nazýván emitentem směnky, dodavatel je nazýván remitentem.

Jiné zdroje informací o pojmu Eskontní úvěr

Zkusit najít slovo Eskontní úvěr ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Eskontní úvěr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Eskontní úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskontní úvěr ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Eskontní úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eskontní úvěr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskontní úvěr například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Eskontní úvěr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Eskontní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskontní úvěr, odpověď na dotaz co je to Eskontní úvěr?. Víte např. kdo to je Pohan? Znáte a víte kdo je Krupiér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..