Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eskontní úvěr. Co znamená pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Eskontní úvěr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Eskontní úvěr?

Eskontní úvěr je produkt vhodný pro krátkodobé financování. Tento typ úvěru u nás není příliš častý, přednost mívá kontokorentní úvěr. U eskontního úvěru odkoupí banka od věřitele směnku před lhůtou splatnosti. Dlužník pak musí bance uhradit uvedenou částku do data splatnosti.
Každá banka se při takové transakci řídí vlastními předpisy a každou transakci tohoto typu posuzuje zvlášť. Pokud však dlužník svůj závazek nesplní, je úhrada požadována po původním vlastníkovi směnky. Výhodou eskontního úvěru jsou nižší úroky a rychlost získání financí.


Co je to Eskontní úvěr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eskontní úvěr. Co znamená pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Eskontní úvěr s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Eskontní úvěr se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, Eskontní úvěr, význam pojmu, definice, wiki, lexikon, slovo, co znamená, pojem, definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz, termín, formulace, slovník, terminologie, bankovnictví, informace


Pojem Eskontní úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Eskontní úvěr dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskontní úvěr se využívá pro krátkodobé financování potřeb podniků. V České republice není tak často využíván, neboť existují další úvěrové produkty, zejména kontokorentní úvěry, u kterých je získání jednodušší.
Podstatou eskontního úvěru je odkup směnky obchodní bankou před lhůtou její splatnosti. Předmětem odkupu se tedy stává směnka za zboží, služby či jiné statky, která představuje nástroj platby mezi odběratelem a dodavatelem. Odběratel je nazýván emitentem směnky, dodavatel je nazýván remitentem.

Hledejte výraz Eskontní úvěr v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Eskontní úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskontní úvěr ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Eskontní úvěr ve Wikislovníku

Najít heslo Eskontní úvěr ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Eskontní úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eskontní úvěr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskontní úvěr například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Eskontní úvěr? resp. jaká je definice slova Eskontní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskontní úvěr, odpověď na dotaz co je to Eskontní úvěr?. Víte např. kdo to je Vladimír Kořen? Znáte a víte kdo je Jaroslav Šabata? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Eskontní úvěr i v jiné kategorii než v bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..