Co je to?
Definice výrazu, termínu Okluzor. Co znamená odborný pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Co je to Okluzor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Okluzor?

Okluzor je pojmenování zařízení nebo prostředku, používaného při léčbě očních vad, především dětského šilhání nebo tupozrakosti. Okluzorem lze zakrývat pouze jedno oko nebo obě oči. Může být látkový nebo mít formu náplasti.
Náplast se umisťuje přímo na oko, látka se dává na brýle. Může se používat také krátkodobě, třeba během různých vyšetření.


Co je to Okluzor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Okluzor. Co znamená odborný pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Okluzor můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Okluzor je v sekci lékařství

Klíčová slova: Okluzor, heslo, co je to Okluzor?, termín, význam, terminus technicus, názvosloví, slovo, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, slovník, lékařství, definice pojmu, odborný výraz, synonymum


Pojem Okluzor je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Okluzor?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Okluzor je prostředek k zakrytí oka, který se používá při léčbě dětské šilhavosti (strabismu) či tupozrakosti (amblyopie). Zakrývá stabilně jedno oko nebo střídavě obě oči. Náplasťové okluzory se lepí přímo přes oko, látkové se nosí na brýlích. Krátkodobě se okluzor používá také např. k zakrytí oka během perimetrického vyšetření.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Okluzor ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Okluzor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Okluzor ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluzor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Okluzor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Okluzor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluzor například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Okluzor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Okluzor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluzor, odpověď na dotaz co je to Okluzor?. Víte např. kdo to je John Malkovich? Znáte a víte kdo je Notorik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.