Co je to?
Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Co je to Okluzor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Okluzor

Okluzor je pojmenování zařízení nebo prostředku, používaného při léčbě očních vad, především dětského šilhání nebo tupozrakosti. Okluzorem lze zakrývat pouze jedno oko nebo obě oči. Může být látkový nebo mít formu náplasti.
Náplast se umisťuje přímo na oko, látka se dává na brýle. Může se používat také krátkodobě, třeba během různých vyšetření.


Co je to Okluzor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Okluzor? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Okluzor je v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, co znamená, wiki, přesný význam, Lékařství, popis, heslo, terminus technicus, odborný výraz, Lékařství, význam pojmu, slovník, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, Okluzor, formulace, odborné názvosloví


Pojem Okluzor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Okluzor?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Okluzor je prostředek k zakrytí oka, který se používá při léčbě dětské šilhavosti (strabismu) či tupozrakosti (amblyopie). Zakrývá stabilně jedno oko nebo střídavě obě oči. Náplasťové okluzory se lepí přímo přes oko, látkové se nosí na brýlích. Krátkodobě se okluzor používá také např. k zakrytí oka během perimetrického vyšetření.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Okluzor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Okluzor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Okluzor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluzor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Okluzor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluzor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluzor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Okluzor? resp. co přesně znamená slovo Okluzor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluzor, odpověď na dotaz co je to Okluzor?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier? Znáte a víte kdo je Josef Čapek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.