Co je to?
Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Co je to Okluzor? Význam slova

Co znamená termín Okluzor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Okluzor je pojmenování zařízení nebo prostředku, používaného při léčbě očních vad, především dětského šilhání nebo tupozrakosti. Okluzorem lze zakrývat pouze jedno oko nebo obě oči. Může být látkový nebo mít formu náplasti.
Náplast se umisťuje přímo na oko, látka se dává na brýle. Může se používat také krátkodobě, třeba během různých vyšetření.


Co je to Okluzor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Okluzor? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Okluzor je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, význam pojmu, význam slova, heslo, Okluzor, synonymum, názvosloví, co to je, wiki, terminus technicus, odborný výraz, pojem, definice, Lékařství, odborné názvosloví, termín, co znamená, Lékařství


Pojem Okluzor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Okluzor?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Okluzor je prostředek k zakrytí oka, který se používá při léčbě dětské šilhavosti (strabismu) či tupozrakosti (amblyopie). Zakrývá stabilně jedno oko nebo střídavě obě oči. Náplasťové okluzory se lepí přímo přes oko, látkové se nosí na brýlích. Krátkodobě se okluzor používá také např. k zakrytí oka během perimetrického vyšetření.

Další informační zdroje o slovu Okluzor

Hledat výraz Okluzor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Okluzor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Okluzor ve Wikizdrojích

Hledat slovo Okluzor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Okluzor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluzor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluzor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Okluzor? resp. co znamená slovo Okluzor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluzor, odpověď na dotaz co je to Okluzor?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Josef Čapek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okluzor v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.