Co je to?
Odborný výraz, definice slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Co je Okluzor?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Okluzor

Okluzor je pojmenování zařízení nebo prostředku, používaného při léčbě očních vad, především dětského šilhání nebo tupozrakosti. Okluzorem lze zakrývat pouze jedno oko nebo obě oči. Může být látkový nebo mít formu náplasti.
Náplast se umisťuje přímo na oko, látka se dává na brýle. Může se používat také krátkodobě, třeba během různých vyšetření.


Co je to Okluzor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Okluzor s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Okluzor se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co je to Okluzor?, synonymum, lexikon, definice, Okluzor, heslo, vysvětlení, lékařství, termín, význam slova, wiki, lékařství, slovník, přesný význam, co znamená, názvosloví, terminologie, význam


Pojem Okluzor je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Okluzor?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Okluzor je prostředek k zakrytí oka, který se používá při léčbě dětské šilhavosti (strabismu) či tupozrakosti (amblyopie). Zakrývá stabilně jedno oko nebo střídavě obě oči. Náplasťové okluzory se lepí přímo přes oko, látkové se nosí na brýlích. Krátkodobě se okluzor používá také např. k zakrytí oka během perimetrického vyšetření.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Okluzor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Okluzor ve Wikislovníku

Najít heslo Okluzor na Google.cz

Vyhledat pojem Okluzor ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluzor ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluzor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluzor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Okluzor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Okluzor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluzor, odpověď na dotaz co je to Okluzor?. Víte např. kdo to je Tichý společník? Znáte a víte kdo je Jana Musilová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Okluzor v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Rentgen těla, okluzor, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.