Co je to?
Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Co je to Okluzor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Okluzor?

Okluzor je pojmenování zařízení nebo prostředku, používaného při léčbě očních vad, především dětského šilhání nebo tupozrakosti. Okluzorem lze zakrývat pouze jedno oko nebo obě oči. Může být látkový nebo mít formu náplasti.
Náplast se umisťuje přímo na oko, látka se dává na brýle. Může se používat také krátkodobě, třeba během různých vyšetření.


Co je to Okluzor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Okluzor. Co znamená pojem Okluzor z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Okluzor se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, názvosloví, co znamená, popis, terminus technicus, Lékařství, definice, význam, odborné názvosloví, informace, vysvětlení, termín, formulace, slovník, synonymum, co je to Okluzor?, přesný význam, wiki


Pojem Okluzor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Okluzor?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Okluzor je prostředek k zakrytí oka, který se používá při léčbě dětské šilhavosti (strabismu) či tupozrakosti (amblyopie). Zakrývá stabilně jedno oko nebo střídavě obě oči. Náplasťové okluzory se lepí přímo přes oko, látkové se nosí na brýlích. Krátkodobě se okluzor používá také např. k zakrytí oka během perimetrického vyšetření.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Okluzor ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluzor ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Okluzor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Okluzor na Google.cz

Hledat pojem Okluzor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Okluzor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluzor například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Okluzor? resp. co přesně znamená slovo Okluzor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluzor, odpověď na dotaz co je to Okluzor?. Víte např. kdo to je Jevgenij Malkin? Znáte a víte kdo je Ajznboňák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.