Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kelvin. Co znamená odborný pojem Kelvin z kategorie Fyzika?

Co je to Kelvin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kelvin

Kelvin je název jednotky termodynamické teploty, tedy měření tepelné energie nebo teploty. Patří k základním jednotkám soustavy SI. Používá se stejně jako stupeň Celsia jako jednotka teplotního rozdílu. Označuje se písmenem K. Má stejnou stupnici jako Celsius, ale má podstatně nižší počáteční bod měření. 0 kelvinů je teplota s hodnotou -273,15 stupňů Celsia. Jde o bod, nazývaný absolutní nulou a bod, při kterém látka neobsahuje již žádnou tepelnou energii. Při měření ve stupních Celsia stačí pro převod na kelvinovu stupnici přidat k teplotě ve stupních Celsia číslo 273,15.
Autorem konceptu kelvinu byl skotský matematik, fyzik a inženýr William Thomson. Kelvin je jméno skotské řeky, která teče poblíž Glasgowa. Svůj návrh měření od absolutní nuly podal Thomson v 19. století a jeho práce měla tak velký úspěch, že byl povýšen do šlechtického stavu a obdržel šlechtický titul jako lord Kelvin z Largsu.


Co je to Kelvin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kelvin. Co znamená odborný pojem Kelvin z kategorie Fyzika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kelvin s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Kelvin se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, Kelvin, formulace, co to je, popis, terminus technicus, význam slova, pojem, informace, vysvětlení, přesný význam, fyzika, co znamená, fyzika, slovník, wiki, význam pojmu


Pojem Kelvin je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít výraz Kelvin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kelvin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kelvin ve Wikislovníku

Najít heslo Kelvin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kelvin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kelvin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kelvin například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kelvin? resp. co znamená výraz Kelvin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kelvin, odpověď na dotaz co je to Kelvin?. Víte např. kdo to je Ektomorf? Znáte a víte kdo je Vitarián? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.