Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Co je to Pemza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pemza?

Pemza je druh vyvřelé horniny a současně jediná hornina, která ve vodě plave. Je pórovitá a sklovitá, světlé barvy, může být bílá, zažloutlá nebo šedá. Mezi jednotlivými skelnými vlákny pemzy jsou dutiny, takže i když je pemza poměrně hustá, může plavat. Má drsný povrch, proto je využívána k uhlazování nejrůznějších materiálů, například dřeva, časté využití je v kosmetice k odstraňování odumřelé kůže.
Pemza je důležitá i pro pěstitele tropických rostlin. Po smíchání s hlínou vzniká provzdušněná půda, která je vhodná pro rostliny požadující půdu s dostatečnou vlhkostí.


Co je to Pemza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Pemza můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pemza je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, Materiály, popis, synonymum, termín, definice, heslo, co znamená, názvosloví, co to je, formulace, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, Pemza, slovník, terminologie


Pojem Pemza je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pemza píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pemza je vyvřelá hornina, nejčastěji sopečné sklo, vysoce porézní textury. Její neobvyklá struktura vzniká současným prudkým poklesem okolní teploty a tlaku v okamžiku, kdy je hornina ze sopky vyvržena do vzduchu nebo do vody. Bubliny vulkanických plynů tak zůstanou uvězněny v hornině a tvoří podstatnou část objemu. Díky tomu je hornina lehká a často plave.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Pemza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pemza ve Wikislovníku

Hledat termín Pemza ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pemza na Google.cz

Zkusit najít heslo Pemza ve Wikizdrojích

Najít slovo Pemza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pemza? resp. jaký je přesný význam slova Pemza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemza, odpověď na dotaz co je to Pemza?. Víte např. kdo to je Fanoušek? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.