Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Co je to Pemza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pemza?

Pemza je druh vyvřelé horniny a současně jediná hornina, která ve vodě plave. Je pórovitá a sklovitá, světlé barvy, může být bílá, zažloutlá nebo šedá. Mezi jednotlivými skelnými vlákny pemzy jsou dutiny, takže i když je pemza poměrně hustá, může plavat. Má drsný povrch, proto je využívána k uhlazování nejrůznějších materiálů, například dřeva, časté využití je v kosmetice k odstraňování odumřelé kůže.
Pemza je důležitá i pro pěstitele tropických rostlin. Po smíchání s hlínou vzniká provzdušněná půda, která je vhodná pro rostliny požadující půdu s dostatečnou vlhkostí.


Co je to Pemza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pemza sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pemza je v kategorii Materiály

Klíčová slova: termín, lexikon, přesný význam, Materiály, přesný výraz, wiki, co znamená, slovo, názvosloví, slovník, význam slova, co je to Pemza?, vysvětlení, definice, popis, definice pojmu, co to je, význam


Pojem Pemza je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pemza dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pemza je vyvřelá hornina, nejčastěji sopečné sklo, vysoce porézní textury. Její neobvyklá struktura vzniká současným prudkým poklesem okolní teploty a tlaku v okamžiku, kdy je hornina ze sopky vyvržena do vzduchu nebo do vody. Bubliny vulkanických plynů tak zůstanou uvězněny v hornině a tvoří podstatnou část objemu. Díky tomu je hornina lehká a často plave.

Další informační zdroje

Najít slovo Pemza ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pemza ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pemza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pemza na Youtube

Vyhledat výraz Pemza ve Wikislovníku

Hledat heslo Pemza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pemza? resp. co označuje slovo Pemza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemza, odpověď na dotaz co je to Pemza?. Víte např. kdo to je Robert Čásenský? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.