Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Co je to Pemza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pemza?

Pemza je druh vyvřelé horniny a současně jediná hornina, která ve vodě plave. Je pórovitá a sklovitá, světlé barvy, může být bílá, zažloutlá nebo šedá. Mezi jednotlivými skelnými vlákny pemzy jsou dutiny, takže i když je pemza poměrně hustá, může plavat. Má drsný povrch, proto je využívána k uhlazování nejrůznějších materiálů, například dřeva, časté využití je v kosmetice k odstraňování odumřelé kůže.
Pemza je důležitá i pro pěstitele tropických rostlin. Po smíchání s hlínou vzniká provzdušněná půda, která je vhodná pro rostliny požadující půdu s dostatečnou vlhkostí.


Co je to Pemza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Pemza se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: formulace, pojem, termín, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, definice, co je to Pemza?, přesný význam, terminologie, terminus technicus, informace, význam, Pemza, názvosloví, co to je, význam slova, slovo


Pojem Pemza je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pemza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pemza je vyvřelá hornina, nejčastěji sopečné sklo, vysoce porézní textury. Její neobvyklá struktura vzniká současným prudkým poklesem okolní teploty a tlaku v okamžiku, kdy je hornina ze sopky vyvržena do vzduchu nebo do vody. Bubliny vulkanických plynů tak zůstanou uvězněny v hornině a tvoří podstatnou část objemu. Díky tomu je hornina lehká a často plave.

Více informací o pojmu Pemza lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pemza ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Pemza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pemza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pemza ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pemza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Pemza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pemza? resp. jaká je definice termínu Pemza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemza, odpověď na dotaz co je to Pemza?. Víte např. kdo to je Technical writer? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Pemza hledat i v jiných kategoriích (než materiály) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.