Co je to?
Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Co je to Tlumivka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tlumivka

Tlumivka je druh cívky, která může mít tvar válce nebo prstence. V ní je umístěno jádro, které zvyšuje indukčnost. Tlumivka vyrovnává rozdíl mezi napětími sítě a výboje v zářivce či výbojce.
Při provozu pak výbojka zaručí plný jas po několika minutách po zapnutí a po zhasnutí musí nejdříve vychladnout, jinak by se znovu nerozsvítila. Někdy se tlumivka nahrazuje odporovým předřadníkem.


Co je to Tlumivka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tlumivka s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tlumivka patří do kategorie Technika

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, Technika, co to je, termín, význam pojmu, heslo, vysvětlení, přesný význam, Tlumivka, slovo, názvosloví, definice, lexikon, význam


Pojem Tlumivka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Tlumivka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Tlumivka na Google.cz

Zkusit najít slovo Tlumivka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Tlumivka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tlumivka ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Tlumivka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tlumivka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tlumivka? resp. co přesně znamená slovo Tlumivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlumivka, odpověď na dotaz co je to Tlumivka?. Víte např. kdo to je Martin Netolický? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.