Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je to Diak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Diak

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.


Co je to Diak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Diak s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diak patří do kategorie Technika

Klíčová slova: co je to Diak?, terminologie, formulace, co to je, odborný výraz, slovník, co znamená, význam, přesný význam, názvosloví, Diak, význam pojmu, wiki, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, termín


Pojem Diak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diak? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Diak (z anglického diode for alternating current (DIAC) = dioda pro střídavý proud) je nelineární polovodičový spínací prvek se symetrickou VA charakteristikou. Do průrazného napětí (většinou okolo 30 V) je prakticky nevodivý. Při dosažení průrazného napětí, díky lavinovému průrazu, dojde ke zvýšení vodivosti a skokovému snížení úbytku napětí na diaku o jednotky voltu. K nevodivosti dojde snížením proudu pod přídržnou hodnotu, typicky reverzací napětí. Proud diakem, jak vybíjecí, tak i přídržný musí být omezen sériovým odporem.

Pro více informací o heslu Diak zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Diak na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Diak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Diak ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Diak ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Diak ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Diak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Diak? resp. jaký je význam pojmu Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.