Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je Diak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Diak?

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.


Co je to Diak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Diak? Pak se o ní podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Diak patří do sekce technika

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, význam pojmu, názvosloví, význam, synonymum, Diak, co je to Diak?, přesný význam, formulace, termín, význam slova, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, heslo, technika, definice


Pojem Diak je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Diak dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diak (z anglického diode for alternating current (DIAC) = dioda pro střídavý proud) je nelineární polovodičový spínací prvek se symetrickou VA charakteristikou. Do průrazného napětí (většinou okolo 30 V) je prakticky nevodivý. Při dosažení průrazného napětí, díky lavinovému průrazu, dojde ke zvýšení vodivosti a skokovému snížení úbytku napětí na diaku o jednotky voltu. K nevodivosti dojde snížením proudu pod přídržnou hodnotu, typicky reverzací napětí. Proud diakem, jak vybíjecí, tak i přídržný musí být omezen sériovým odporem.

Další informace o pojmu Diak hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Diak ve Wikizdrojích

Hledat frázi Diak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Diak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Diak ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Diak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diak ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Diak například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Diak? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Bandita? Znáte a víte kdo je Alessandro Zanardi? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.