Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je to Diak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diak

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.


Co je to Diak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Diak sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diak je v kategorii Technika

Klíčová slova: co je to Diak?, wiki, význam pojmu, pojem, co znamená, názvosloví, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, Diak, Technika, význam, terminologie, význam slova, terminus technicus, heslo


Pojem Diak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Diak píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diak (z anglického diode for alternating current (DIAC) = dioda pro střídavý proud) je nelineární polovodičový spínací prvek se symetrickou VA charakteristikou. Do průrazného napětí (většinou okolo 30 V) je prakticky nevodivý. Při dosažení průrazného napětí, díky lavinovému průrazu, dojde ke zvýšení vodivosti a skokovému snížení úbytku napětí na diaku o jednotky voltu. K nevodivosti dojde snížením proudu pod přídržnou hodnotu, typicky reverzací napětí. Proud diakem, jak vybíjecí, tak i přídržný musí být omezen sériovým odporem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diak ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Diak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Diak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Diak ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Diak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Diak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Diak? resp. co přesně znamená slovo Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Kate Winslet? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.