Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je to Diak? Význam slova

Co znamená termín Diak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.


Co je to Diak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Diak sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diak patří do sekce Technika

Klíčová slova: Technika, význam, definice, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, Diak, termín, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, co je to Diak?, přesný význam, slovník, formulace


Pojem Diak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diak? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Diak (z anglického diode for alternating current (DIAC) = dioda pro střídavý proud) je nelineární polovodičový spínací prvek se symetrickou VA charakteristikou. Do průrazného napětí (většinou okolo 30 V) je prakticky nevodivý. Při dosažení průrazného napětí, díky lavinovému průrazu, dojde ke zvýšení vodivosti a skokovému snížení úbytku napětí na diaku o jednotky voltu. K nevodivosti dojde snížením proudu pod přídržnou hodnotu, typicky reverzací napětí. Proud diakem, jak vybíjecí, tak i přídržný musí být omezen sériovým odporem.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Diak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Diak ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Diak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Diak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Diak například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Diak? resp. jaký je přesný význam slova Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Jaromír Bosák? Znáte a víte kdo je Hulibrk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Diak hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.