Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je to Diak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diak?

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.


Co je to Diak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Diak sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Diak patří do sekce Technika

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, terminologie, význam, Technika, termín, co je to Diak?, význam slova, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, definice, slovo, význam pojmu, přesný význam, co to je, Diak, vysvětlení


Pojem Diak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Diak?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diak (z anglického diode for alternating current (DIAC) = dioda pro střídavý proud) je nelineární polovodičový spínací prvek se symetrickou VA charakteristikou. Do průrazného napětí (většinou okolo 30 V) je prakticky nevodivý. Při dosažení průrazného napětí, díky lavinovému průrazu, dojde ke zvýšení vodivosti a skokovému snížení úbytku napětí na diaku o jednotky voltu. K nevodivosti dojde snížením proudu pod přídržnou hodnotu, typicky reverzací napětí. Proud diakem, jak vybíjecí, tak i přídržný musí být omezen sériovým odporem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Diak ve Wikizdrojích

Hledat termín Diak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Diak na Google.cz

Vyhledat pojem Diak ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Diak například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Diak? resp. co vlastně znamená slovo Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Pojistný matematik? Znáte a víte kdo je Skeptik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.