Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cartridge. Co znamená odborný pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Co je to Cartridge? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cartridge

Cartridge znamená v překladu zásobník nebo kazetu. V IT terminologii má více významů.
Cartridge jako paměťové médium
Jako paměťové médium se slovo cartridge používalo u starších osobních počítačů nebo herních konzolí. Cartridge vypadala jako magnetofonová kazeta a obsahovala integrované paměťové obvody. Přes konektor se pak zapojovala do počítače. Tímto způsobem byly například šířeny počítačové hry.
Cartridge u inkoustových tiskáren
Pojem cartridge se v současnosti užívá u inkoustových tiskáren, kde se jedná o inkoustový vyměnitelný zásobník. Obvykle inkoustové tiskárny obvykle obsahují zásobník s černou barvou a jeden nebo několik zásobníků s barvou (azurová, purpurová, žlutá). V obchodech se setkáte s originálními cartridge od výrobců (Canon, HP, Epson atd.) nebo s alternativními inkousty (např. od firem Xerox nebo Peach). Originální zásobníky jsou dražší, ale je u nich zaručena kvalita tisku na rozdíl od neoriginálních.
Existují i tzv. refill kity, které obsahují nádržky s inkoustem a nástroje pro ruční doplnění inkoustu např. pomocí injekční stříkačky. Náklady na tisk jedné stránky jsou v tomto případě nejnižší, ale hrozí nejvyšší riziko poškození tiskárny.


Co je to Cartridge? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cartridge. Co znamená odborný pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cartridge s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Cartridge se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, popis, hardware, význam pojmu, co znamená, názvosloví, lexikon, slovo, význam slova, vysvětlení, definice, slovník, synonymum, formulace, terminus technicus, termín, přesný výraz


Pojem Cartridge je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cartridge? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V inkoustových počítačových tiskárnách pojem cartridge označuje vyměnitelný zásobník s inkoustem. Inkoustové tiskárny obvykle k tisku používají čtyři základní barvy inkoustu: černou (black), azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou (yellow). Z těchto barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny. Inkoustový tisk je nejvhodnější variantou pro profesionální nebo i domácí tisk fotografií, jelikož výsledné výtisky se vyznačují vysokou kvalitou a barevnou přesností.

Inkoustové zásobníky

Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Cartridge v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Cartridge ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Cartridge ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cartridge ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Cartridge ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cartridge ve Wikimedia Commons

Najít heslo Cartridge ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cartridge například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cartridge? resp. co to je Cartridge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cartridge, odpověď na dotaz co je to Cartridge?. Víte např. kdo to je Jitka Vodňanská? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.