Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cartridge. Co znamená odborný pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Co je to Cartridge? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cartridge?

Cartridge znamená v překladu zásobník nebo kazetu. V IT terminologii má více významů.
Cartridge jako paměťové médium
Jako paměťové médium se slovo cartridge používalo u starších osobních počítačů nebo herních konzolí. Cartridge vypadala jako magnetofonová kazeta a obsahovala integrované paměťové obvody. Přes konektor se pak zapojovala do počítače. Tímto způsobem byly například šířeny počítačové hry.
Cartridge u inkoustových tiskáren
Pojem cartridge se v současnosti užívá u inkoustových tiskáren, kde se jedná o inkoustový vyměnitelný zásobník. Obvykle inkoustové tiskárny obvykle obsahují zásobník s černou barvou a jeden nebo několik zásobníků s barvou (azurová, purpurová, žlutá). V obchodech se setkáte s originálními cartridge od výrobců (Canon, HP, Epson atd.) nebo s alternativními inkousty (např. od firem Xerox nebo Peach). Originální zásobníky jsou dražší, ale je u nich zaručena kvalita tisku na rozdíl od neoriginálních.
Existují i tzv. refill kity, které obsahují nádržky s inkoustem a nástroje pro ruční doplnění inkoustu např. pomocí injekční stříkačky. Náklady na tisk jedné stránky jsou v tomto případě nejnižší, ale hrozí nejvyšší riziko poškození tiskárny.


Co je to Cartridge? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cartridge. Co znamená odborný pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cartridge? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cartridge se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, heslo, formulace, slovo, hardware, význam, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, hardware, Cartridge, definice, slovník, co je to Cartridge?, význam pojmu, přesný význam, názvosloví


Pojem Cartridge je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cartridge? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V inkoustových počítačových tiskárnách pojem cartridge označuje vyměnitelný zásobník s inkoustem. Inkoustové tiskárny obvykle k tisku používají čtyři základní barvy inkoustu: černou (black), azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou (yellow). Z těchto barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny. Inkoustový tisk je nejvhodnější variantou pro profesionální nebo i domácí tisk fotografií, jelikož výsledné výtisky se vyznačují vysokou kvalitou a barevnou přesností.

Inkoustové zásobníky

Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Cartridge v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Cartridge ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cartridge ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Cartridge ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Cartridge na Google.cz

Vyhledat termín Cartridge ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Cartridge ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cartridge například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Cartridge? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cartridge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cartridge, odpověď na dotaz co je to Cartridge?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.