Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Co je Cartridge?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cartridge?

Cartridge znamená v překladu zásobník nebo kazetu. V IT terminologii má více významů.
Cartridge jako paměťové médium
Jako paměťové médium se slovo cartridge používalo u starších osobních počítačů nebo herních konzolí. Cartridge vypadala jako magnetofonová kazeta a obsahovala integrované paměťové obvody. Přes konektor se pak zapojovala do počítače. Tímto způsobem byly například šířeny počítačové hry.
Cartridge u inkoustových tiskáren
Pojem cartridge se v současnosti užívá u inkoustových tiskáren, kde se jedná o inkoustový vyměnitelný zásobník. Obvykle inkoustové tiskárny obvykle obsahují zásobník s černou barvou a jeden nebo několik zásobníků s barvou (azurová, purpurová, žlutá). V obchodech se setkáte s originálními cartridge od výrobců (Canon, HP, Epson atd.) nebo s alternativními inkousty (např. od firem Xerox nebo Peach). Originální zásobníky jsou dražší, ale je u nich zaručena kvalita tisku na rozdíl od neoriginálních.
Existují i tzv. refill kity, které obsahují nádržky s inkoustem a nástroje pro ruční doplnění inkoustu např. pomocí injekční stříkačky. Náklady na tisk jedné stránky jsou v tomto případě nejnižší, ale hrozí nejvyšší riziko poškození tiskárny.


Co je to Cartridge? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cartridge se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: co to je, přesný význam, termín, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, heslo, wiki, formulace, odborné názvosloví, Cartridge, hardware, slovo, pojem, význam slova, co je to Cartridge?, lexikon


Pojem Cartridge je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cartridge? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V inkoustových počítačových tiskárnách pojem cartridge označuje vyměnitelný zásobník s inkoustem. Inkoustové tiskárny obvykle k tisku používají čtyři základní barvy inkoustu: černou (black), azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou (yellow). Z těchto barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny. Inkoustový tisk je nejvhodnější variantou pro profesionální nebo i domácí tisk fotografií, jelikož výsledné výtisky se vyznačují vysokou kvalitou a barevnou přesností.

Inkoustové zásobníky

Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Cartridge na Google obrázcích

Najít pojem Cartridge ve Wikizdrojích

Najít slovo Cartridge ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Cartridge ve Wikislovníku

Hledat pojem Cartridge ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Cartridge na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cartridge například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cartridge? resp. co je to Cartridge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cartridge, odpověď na dotaz co je to Cartridge?. Víte např. kdo to je Svatý Valentin? Znáte a víte kdo je Tereza Pergnerová? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je hardware. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, iPod software, cartridge, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.