Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Co je to Cartridge? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cartridge

Cartridge znamená v překladu zásobník nebo kazetu. V IT terminologii má více významů.
Cartridge jako paměťové médium
Jako paměťové médium se slovo cartridge používalo u starších osobních počítačů nebo herních konzolí. Cartridge vypadala jako magnetofonová kazeta a obsahovala integrované paměťové obvody. Přes konektor se pak zapojovala do počítače. Tímto způsobem byly například šířeny počítačové hry.
Cartridge u inkoustových tiskáren
Pojem cartridge se v současnosti užívá u inkoustových tiskáren, kde se jedná o inkoustový vyměnitelný zásobník. Obvykle inkoustové tiskárny obvykle obsahují zásobník s černou barvou a jeden nebo několik zásobníků s barvou (azurová, purpurová, žlutá). V obchodech se setkáte s originálními cartridge od výrobců (Canon, HP, Epson atd.) nebo s alternativními inkousty (např. od firem Xerox nebo Peach). Originální zásobníky jsou dražší, ale je u nich zaručena kvalita tisku na rozdíl od neoriginálních.
Existují i tzv. refill kity, které obsahují nádržky s inkoustem a nástroje pro ruční doplnění inkoustu např. pomocí injekční stříkačky. Náklady na tisk jedné stránky jsou v tomto případě nejnižší, ale hrozí nejvyšší riziko poškození tiskárny.


Co je to Cartridge? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cartridge patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: co je to Cartridge?, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, význam, definice pojmu, co to je, význam pojmu, co znamená, termín, wiki, význam slova, slovník, terminologie, slovo, odborný výraz, přesný význam, popis


Pojem Cartridge je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cartridge?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

V inkoustových počítačových tiskárnách pojem cartridge označuje vyměnitelný zásobník s inkoustem. Inkoustové tiskárny obvykle k tisku používají čtyři základní barvy inkoustu: černou (black), azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou (yellow). Z těchto barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny. Inkoustový tisk je nejvhodnější variantou pro profesionální nebo i domácí tisk fotografií, jelikož výsledné výtisky se vyznačují vysokou kvalitou a barevnou přesností.

Inkoustové zásobníky

Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cartridge ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Cartridge ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Cartridge ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Cartridge ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Cartridge ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cartridge na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cartridge například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cartridge? resp. jaký je přesný význam slova Cartridge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cartridge, odpověď na dotaz co je to Cartridge?. Víte např. kdo to je Rusalka? Znáte a víte kdo je Karel Komárek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.