Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Co je to Cartridge? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cartridge?

Cartridge znamená v překladu zásobník nebo kazetu. V IT terminologii má více významů.
Cartridge jako paměťové médium
Jako paměťové médium se slovo cartridge používalo u starších osobních počítačů nebo herních konzolí. Cartridge vypadala jako magnetofonová kazeta a obsahovala integrované paměťové obvody. Přes konektor se pak zapojovala do počítače. Tímto způsobem byly například šířeny počítačové hry.
Cartridge u inkoustových tiskáren
Pojem cartridge se v současnosti užívá u inkoustových tiskáren, kde se jedná o inkoustový vyměnitelný zásobník. Obvykle inkoustové tiskárny obvykle obsahují zásobník s černou barvou a jeden nebo několik zásobníků s barvou (azurová, purpurová, žlutá). V obchodech se setkáte s originálními cartridge od výrobců (Canon, HP, Epson atd.) nebo s alternativními inkousty (např. od firem Xerox nebo Peach). Originální zásobníky jsou dražší, ale je u nich zaručena kvalita tisku na rozdíl od neoriginálních.
Existují i tzv. refill kity, které obsahují nádržky s inkoustem a nástroje pro ruční doplnění inkoustu např. pomocí injekční stříkačky. Náklady na tisk jedné stránky jsou v tomto případě nejnižší, ale hrozí nejvyšší riziko poškození tiskárny.


Co je to Cartridge? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cartridge. Co znamená pojem Cartridge z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cartridge patří do sekce Hardware

Klíčová slova: informace, co to je, termín, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, význam, definice, slovo, slovník, lexikon, přesný výraz, co znamená, popis, formulace, přesný význam, pojem, terminologie


Pojem Cartridge je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cartridge?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V inkoustových počítačových tiskárnách pojem cartridge označuje vyměnitelný zásobník s inkoustem. Inkoustové tiskárny obvykle k tisku používají čtyři základní barvy inkoustu: černou (black), azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou (yellow). Z těchto barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny. Inkoustový tisk je nejvhodnější variantou pro profesionální nebo i domácí tisk fotografií, jelikož výsledné výtisky se vyznačují vysokou kvalitou a barevnou přesností.

Inkoustové zásobníky

Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Inkoustové zásobníky v tiskárně Brother. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Cartridge v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Cartridge ve Wikislovníku

Hledat slovo Cartridge ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cartridge ve Wikimedia Commons

Najít výraz Cartridge ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cartridge na Youtube

Hledat heslo Cartridge ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cartridge například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cartridge? resp. jaký je význam slova Cartridge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cartridge, odpověď na dotaz co je to Cartridge?. Víte např. kdo to je Pavel Baudiš? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Cartridge i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.