Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je to Akupunktura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akupunktura

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akupunktura je v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, názvosloví, popis, terminologie, synonymum, slovník, co znamená, význam pojmu, Lékařství, slovo, přesný význam, význam slova, Lékařství, přesný výraz, formulace


Pojem Akupunktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akupunktura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Akupunktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Akupunktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Akupunktura ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Akupunktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Akupunktura na Youtube

Vyhledat pojem Akupunktura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Akupunktura? resp. co znamená Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Anthony Hopkins? Znáte a víte kdo je Právník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.