Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je to Akupunktura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akupunktura

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Akupunktura patří do sekce lékařství

Klíčová slova: terminologie, význam slova, odborné názvosloví, slovník, co je to Akupunktura?, popis, definice pojmu, formulace, synonymum, informace, Akupunktura, pojem, wiki, vysvětlení, lexikon, lékařství, význam, heslo


Pojem Akupunktura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akupunktura? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akupunktura v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Akupunktura na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akupunktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Akupunktura ve Wikislovníku

Hledat slovo Akupunktura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akupunktura ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Akupunktura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Akupunktura? resp. co přesně znamená slovo Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Niccolo Paganini? Znáte a víte kdo je Uhlíř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.