Co je to?
Definice výrazu, termínu Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je Akupunktura?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akupunktura?

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Akupunktura se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Akupunktura je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, lékařství, Akupunktura, terminologie, informace, termín, význam, definice, wiki, terminus technicus, co je to Akupunktura?, formulace, pojem, slovník, význam slova, přesný výraz, co znamená, heslo


Pojem Akupunktura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akupunktura?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Akupunktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Akupunktura na Google.cz

Vyhledat pojem Akupunktura ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Akupunktura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Akupunktura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Akupunktura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Akupunktura? resp. jaký je význam pojmu Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Mike Bossy? Znáte a víte kdo je Paterník? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Akupunktura i v jiné kategorii než v lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárna, akupunktura, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.