Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je to Akupunktura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akupunktura?

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Akupunktura můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Akupunktura je v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, Akupunktura, slovník, co je to Akupunktura?, význam slova, wiki, popis, vysvětlení, termín, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, slovo, pojem


Pojem Akupunktura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Akupunktura?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Akupunktura ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Akupunktura na Google.cz

Zkusit najít pojem Akupunktura ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akupunktura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Akupunktura ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Akupunktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Akupunktura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Scénograf? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.