Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je to Akupunktura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akupunktura

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akupunktura? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akupunktura je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, slovo, terminus technicus, pojem, co to je, definice, přesný výraz, význam pojmu, wiki, význam slova, Akupunktura, Lékařství, heslo, názvosloví


Pojem Akupunktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akupunktura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Pro další informace o termínu Akupunktura zkuste tyto odkazy

Najít termín Akupunktura ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Akupunktura ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Akupunktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akupunktura na Youtube

Vyhledat pojem Akupunktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Akupunktura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Akupunktura? resp. co vlastně znamená slovo Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Nefrolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Akupunktura v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.