Co je to?
Definice výrazu Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je Akupunktura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Akupunktura?

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Akupunktura. Co znamená odborný pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akupunktura můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Akupunktura je v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, co je to Akupunktura?, definice pojmu, termín, význam slova, popis, slovník, terminus technicus, co znamená, pojem, význam pojmu, význam, lékařství, synonymum, co to je, přesný význam, wiki


Pojem Akupunktura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Akupunktura dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Jiné informační zdroje o pojmu Akupunktura

Najít slovo Akupunktura ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Akupunktura ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Akupunktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Akupunktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Akupunktura ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akupunktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akupunktura? resp. co je to Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Henri Barbusse? Znáte a víte kdo je Puškař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.