Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Co je to Akupunktura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akupunktura

Akupunktura je název léčebné metody, která se vyvinula z klasické čínské medicíny. Podstatou léčby je zabodávání tenkých jehliček do akupunkturních bodů léčeného. Tím by se mělo dosáhnout rovnováhy tělesné energie a harmonicky propojit životní energii a různé orgány.
Účinnost akupunktury nebyla doposud vědecky prokázána a není tedy uznána jako oficiální léčebná metoda. Vysokou účinnost neprokázaly ani klinické zkoušky.


Co je to Akupunktura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akupunktura. Co znamená pojem Akupunktura z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akupunktura? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akupunktura se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, význam pojmu, terminologie, vysvětlení, co je to Akupunktura?, význam slova, definice pojmu, slovník, přesný výraz, popis, Lékařství, wiki, co znamená, definice, význam, pojem, synonymum, přesný význam


Pojem Akupunktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akupunktura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Navzdory značnému úsilí se nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah (pseudověda), výsledky klinických zkoušek pak svědčí spíše proti tomu, že by měla akupunktura efekt větší než placebo. Spíše byl nalezen nocebo efekt.

Hledejte pojem Akupunktura v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Akupunktura ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Akupunktura ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Akupunktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akupunktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Akupunktura na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akupunktura ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akupunktura například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Akupunktura? resp. jaký je význam slova Akupunktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akupunktura, odpověď na dotaz co je to Akupunktura?. Víte např. kdo to je Tommy Hilfiger? Znáte a víte kdo je Reportér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.