Co je to?
Definice odborného termínu, slova Malware. Co znamená pojem Malware z kategorie Software?

Co je to Malware? Význam slova

Co znamená termín Malware? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Malware je softwarový program, který je určen k poškození určitého systému či dat. Jedná se v podstatě o skupinu programů, jakou jsou počítačové viry, trojské koně, ale třeba i spyware.
Dříve se malware šířil především kapacitní cestou disket či přenosných disků. V dnešní době se můžeme s malware programy setkávat hlavně na internetu, odkud také hrozí největší hrozba. Některé programy ze zástupců malware mohou být velmi škodlivé a destruktivní, jiné jsou spíše obtěžující.


Co je to Malware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Malware. Co znamená pojem Malware z kategorie Software?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Malware? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Malware je v kategorii software

Klíčová slova: slovník, co to je, lexikon, heslo, význam pojmu, popis, přesný význam, software, terminus technicus, význam slova, přesný výraz, software, odborný výraz, pojem, vysvětlení, wiki, informace, co je to Malware?


Pojem Malware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Malware? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malware (složení anglických slov malicious software; jiné názvy: škodlivý software, zákeřný software) je program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému.
Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Souhrnné označení malware zahrnuje počítačové viry, počítačové červy, trojské koně, crimeware, špehovací software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware). V právní terminologii je malware někdy nazýván počítačová nečistota (angl. „computer contaminant“), například v zákonech států Kalifornie, Západní Virginie a několika dalších členských států USA. Malware je někdy pejorativně nazýván scumware. Jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby, ale byl napsán pro legitimní účely.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Malware ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Malware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Malware ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Malware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Malware ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Malware na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malware například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Malware? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Malware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malware, odpověď na dotaz co je to Malware?. Víte např. kdo to je Helena Štáchová? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Malware v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?