Co je to?
Definice výrazu Malware. Co znamená odborný pojem Malware z kategorie Software?

Co to je Malware? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Malware?

Malware je softwarový program, který je určen k poškození určitého systému či dat. Jedná se v podstatě o skupinu programů, jakou jsou počítačové viry, trojské koně, ale třeba i spyware.
Dříve se malware šířil především kapacitní cestou disket či přenosných disků. V dnešní době se můžeme s malware programy setkávat hlavně na internetu, odkud také hrozí největší hrozba. Některé programy ze zástupců malware mohou být velmi škodlivé a destruktivní, jiné jsou spíše obtěžující.


Co je to Malware? Význam slova, termín, Definice výrazu Malware. Co znamená odborný pojem Malware z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Malware se nachází v sekci Software

Klíčová slova: formulace, co znamená, vysvětlení, pojem, co to je, termín, synonymum, názvosloví, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, Malware, co je to Malware?, přesný význam, význam slova, Software, Software, přesný výraz


Pojem Malware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Malware? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Malware (složení anglických slov malicious software; jiné názvy: škodlivý software, zákeřný software) je program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému.
Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Souhrnné označení malware zahrnuje počítačové viry, počítačové červy, trojské koně, crimeware, špehovací software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware). V právní terminologii je malware někdy nazýván počítačová nečistota (angl. „computer contaminant“), například v zákonech států Kalifornie, Západní Virginie a několika dalších členských států USA. Malware je někdy pejorativně nazýván scumware. Jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby, ale byl napsán pro legitimní účely.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Malware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Malware ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Malware ve Wikizdrojích

Najít pojem Malware ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malware ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Malware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Malware například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Malware? resp. co se skrývá pod slovem Malware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malware, odpověď na dotaz co je to Malware?. Víte např. kdo to je Nekrofil? Znáte a víte kdo je Homofob? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?