Co je to?
Definice výrazu Malware. Co znamená odborný pojem Malware z kategorie Software?

Co to je Malware? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Malware

Malware je softwarový program, který je určen k poškození určitého systému či dat. Jedná se v podstatě o skupinu programů, jakou jsou počítačové viry, trojské koně, ale třeba i spyware.
Dříve se malware šířil především kapacitní cestou disket či přenosných disků. V dnešní době se můžeme s malware programy setkávat hlavně na internetu, odkud také hrozí největší hrozba. Některé programy ze zástupců malware mohou být velmi škodlivé a destruktivní, jiné jsou spíše obtěžující.


Co je to Malware? Význam slova, termín, Definice výrazu Malware. Co znamená odborný pojem Malware z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Malware sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Malware patří do sekce Software

Klíčová slova: Software, formulace, slovník, slovo, termín, pojem, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, popis, odborný výraz, co je to Malware?, wiki, význam slova, Malware, význam pojmu, názvosloví


Pojem Malware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Malware dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malware (složení anglických slov malicious software; jiné názvy: škodlivý software, zákeřný software) je program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému.
Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Souhrnné označení malware zahrnuje počítačové viry, počítačové červy, trojské koně, crimeware, špehovací software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware). V právní terminologii je malware někdy nazýván počítačová nečistota (angl. „computer contaminant“), například v zákonech států Kalifornie, Západní Virginie a několika dalších členských států USA. Malware je někdy pejorativně nazýván scumware. Jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby, ale byl napsán pro legitimní účely.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Malware ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malware ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Malware na Youtube

Zkusit najít pojem Malware ve Wikislovníku

Hledat pojem Malware ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Malware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Malware například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Malware? resp. co označuje slovo Malware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malware, odpověď na dotaz co je to Malware?. Víte např. kdo to je Eminem? Znáte a víte kdo je Mentalista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?