Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je Apostrof? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Apostrof? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Apostrof patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: wiki, slovo, odborný výraz, heslo, Český jazyk, formulace, termín, informace, pojem, Apostrof, vysvětlení, přesný význam, terminologie, co znamená, co to je, názvosloví, význam slova, definice pojmu


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apostrof? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Apostrof ve Wikislovníku

Vyhledat termín Apostrof ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Apostrof ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Apostrof na Google.cz

Hledat pojem Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Apostrof ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Apostrof? resp. co přesně znamená slovo Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Ladislav Mrkvička? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Apostrof v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.