Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apostrof

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Apostrof? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apostrof je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, formulace, termín, význam slova, Český jazyk, definice pojmu, informace, popis, názvosloví, pojem, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, slovo, co je to Apostrof?, Apostrof, wiki, vysvětlení


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apostrof? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Více informací o slovu Apostrof doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Apostrof ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Apostrof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Apostrof ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostrof ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apostrof ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apostrof? resp. co přesně označuje termín Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Leonard Bernstein? Znáte a víte kdo je Polednice? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.