Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je Apostrof?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apostrof

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apostrof? Potom se o definici podělte s kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Apostrof se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Apostrof?, terminus technicus, slovník, terminologie, vysvětlení, co to je, definice pojmu, termín, odborný výraz, formulace, slovo, Český jazyk, význam


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Apostrof?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Apostrof ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Apostrof ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Apostrof na Youtube

Najít výraz Apostrof ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Apostrof ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co to je Apostrof? resp. co přesně označuje termín Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Janet Jackson? Znáte a víte kdo je Alena Zárybnická? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, mě mně, apostrof, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.