Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Apostrof můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apostrof je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, informace, pojem, vysvětlení, význam slova, co je to Apostrof?, přesný význam, lexikon, definice pojmu, názvosloví, termín, slovo, heslo, definice, Apostrof, wiki, odborný výraz


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Apostrof ve vyhledávači Yandex

Najít termín Apostrof ve Wikislovníku

Hledat heslo Apostrof ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Apostrof na Google.cz

Najít heslo Apostrof ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Apostrof? resp. co je to Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Charlie Chaplin? Znáte a víte kdo je Asasín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.