Co je to?
Definice výrazu, termínu Apostrof. Co znamená odborný pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apostrof. Co znamená odborný pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Apostrof sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Apostrof je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, Český jazyk, význam slova, pojem, slovo, Český jazyk, synonymum, definice, odborné názvosloví, Apostrof, odborný výraz, popis, co je to Apostrof?, terminus technicus, význam, terminologie, wiki, heslo


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apostrof? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Apostrof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Apostrof ve Wikislovníku

Hledat pojem Apostrof ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostrof ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Apostrof ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Apostrof? resp. co označuje slovo Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Martin Štěpánek? Znáte a víte kdo je Jitka Zelenková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.