Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená termín Apostrof? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apostrof? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Apostrof je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, význam, synonymum, terminus technicus, slovník, wiki, terminologie, heslo, názvosloví, Apostrof, formulace, Český jazyk, lexikon, vysvětlení, význam slova, co znamená, Český jazyk


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apostrof? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Více informací o pojmu Apostrof lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Apostrof ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Apostrof ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Apostrof na Youtube

Hledat termín Apostrof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Apostrof na Google.cz

Vyhledat slovo Apostrof ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Apostrof? resp. jaký je přesný význam slova Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Ryan Reynolds? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Apostrof hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.