Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apostrof. Co znamená odborný pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apostrof. Co znamená odborný pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Apostrof můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Apostrof je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, pojem, informace, termín, co znamená, názvosloví, wiki, Český jazyk, význam pojmu, Apostrof, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, co to je, formulace


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apostrof? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostrof, česky řidčeji nazývaný také odsuvník, je interpunkční znaménko. Jedná se o nepísmenný grafém, který v běžném textu označuje vypuštění jednoho nebo více znaků. Mívá „typografickou“ (’) podobu, neměl by však být zaměňován s diakritickou čárkou (´).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Apostrof ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Apostrof ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Apostrof ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Apostrof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Apostrof na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostrof ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Apostrof? resp. co označuje slovo Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Anna Linhartová? Znáte a víte kdo je Anders Behring Breivik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.