Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.


Co je to Apostrof? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apostrof patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, formulace, definice pojmu, význam, co je to Apostrof?, Český jazyk, informace, odborný výraz, wiki, definice, přesný výraz, význam slova


Pojem Apostrof je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Apostrof zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Apostrof ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostrof ve Wikimedia Commons

Najít pojem Apostrof ve Wikipedii

Vyhledat výraz Apostrof ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Apostrof ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Apostrof na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrof například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Apostrof? resp. jaká je definice termínu Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Koblihář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.