Co je to?
Definice výrazu, termínu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co je Roupy?

Co znamená pojem, definice termínu Roupy?

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Roupy se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Roupy je v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, co je to Roupy?, lexikon, terminologie, přesný význam, heslo, slovo, význam, nemoce, definice pojmu, termín, informace, wiki, formulace, vysvětlení, co znamená, význam slova, slovník


Pojem Roupy je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roupy? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitický hlíst z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Hledejte pojem Roupy v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Roupy ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Roupy ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roupy ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Roupy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Roupy ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Roupy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Roupy? resp. co je to Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Chovatel? Znáte a víte kdo je Polednice? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky u dítěte, roupy, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?