Co je to?
Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co to je Roupy? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Roupy

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Roupy je v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, termín, odborné názvosloví, formulace, synonymum, co znamená, Roupy, definice, popis, Nemoce, slovník, slovo, wiki, Nemoce, co je to Roupy?, názvosloví, terminologie, přesný výraz


Pojem Roupy je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Roupy zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Roupy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Roupy ve Wikipedii

Vyhledat heslo Roupy ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Roupy na Youtube

Najít slovo Roupy na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roupy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Roupy? resp. co znamená slovo Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Demokrat? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?