Co je to?
Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co to je Roupy? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Roupy?

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Roupy? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Roupy patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, Nemoce, heslo, odborný výraz, co je to Roupy?, informace, synonymum, definice, vysvětlení, popis, formulace, wiki, termín, Nemoce, význam, názvosloví, slovo


Pojem Roupy je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Roupy můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitický hlíst z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Další informační zdroje o slovu Roupy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roupy ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Roupy na Google.cz

Zkusit najít termín Roupy ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roupy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Roupy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Roupy ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Roupy? resp. co označuje slovo Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Státní úředník? Znáte a víte kdo je Republikán? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?