Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co je to Roupy? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Roupy?

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Roupy sdílejte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Roupy je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, názvosloví, terminologie, terminus technicus, pojem, co znamená, vysvětlení, co to je, synonymum, definice, termín, formulace, co je to Roupy?, význam, nemoce, význam slova, slovo, wiki


Pojem Roupy je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roupy? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitický hlíst z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Roupy ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Roupy na Youtube

Vyhledat výraz Roupy ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Roupy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Roupy ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roupy ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Roupy? resp. jaká je definice termínu Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Republikán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?