Co je to?
Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co to je Roupy? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Roupy

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Roupy) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Roupy patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: popis, definice, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, informace, co to je, termín, wiki, Nemoce, přesný výraz, terminologie, heslo, Roupy, odborné názvosloví, pojem, formulace, lexikon


Pojem Roupy je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roupy? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitický hlíst z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Jiné zdroje informací o pojmu Roupy

Vyhledat pojem Roupy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Roupy ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Roupy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Roupy na Google.cz

Vyhledat termín Roupy ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Roupy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Roupy? resp. jaký je přesný význam slova Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Jim Walton? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Roupy hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?