Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co je to Roupy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Roupy?

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.


Co je to Roupy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Roupy je v sekci nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, odborný výraz, Roupy, lexikon, wiki, informace, co to je, popis, formulace, nemoce, definice, odborné názvosloví, co je to Roupy?, co znamená, heslo, terminologie, vysvětlení


Pojem Roupy je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roupy? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitický hlíst z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Roupy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Roupy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Roupy ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Roupy na Google.cz

Vyhledat heslo Roupy ve Wikislovníku

Hledat slovo Roupy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roupy například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Roupy? resp. co to je Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Tomáš Martínek? Znáte a víte kdo je Polednice? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?