Co je to?
Definice výrazu, termínu Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Co je to Špachtle? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Špachtle

Špachtle je název pocházející z němčiny, ze slova Spachtel. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj k ručnímu použití. Spisovný odborný český název je stěrka. Používají ji především řemeslníci nebo domácí kutilové. Může být plechová nebo plastová. Má většinou tvar trojúhelníku a může mít rukojeť, která umožňuje její snadnější držení a používání.
Špachtle je nástrojem malířů, natěračů, štukatérů, karosářů i umělců. Patří i k základní výbavě domácí dílny. S její pomocí se dají odstraňovat starší nátěry, tmelící hmoty a podobně.


Co je to Špachtle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Špachtle se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Špachtle se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, popis, význam slova, přesný výraz, význam, Špachtle, Nástroje, Nástroje, co to je, heslo, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, formulace, co je to Špachtle?, slovo


Pojem Špachtle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Špachtle? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Špachtle (podle německého Spachtel, správně česky stěrka) je jednoduchý ruční nástroj užívaný zejména při řemeslné činnosti nebo při domácích pracích. Jedná se o plechový předmět zpravidla trojúhelníkovitého tvaru opatřený rukojetí pro jeho snadnější úchop rukou.
Je užíván ve štukatérství, řemeslném malířství, natěračství, opravách karosérií nebo při umělecké tvorbě apod. V obchodech s domácími potřebami jsou běžné k dostání plechové špachtle různých velikostí a zaúhlení jak s plastovými nebo i dřevěnými rukojeťmi. Užívá se k roztírání sádry nebo jiných tmelících hmot nebo k odstraňování staré malby či nátěrů apod.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Špachtle ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Špachtle na Google.cz

Vyhledat heslo Špachtle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Špachtle ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Špachtle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špachtle ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Špachtle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Špachtle? resp. co znamená Špachtle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špachtle, odpověď na dotaz co je to Špachtle?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Ondřej Havelka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Špachtle i v jiných kategoriích (než Nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.