Co je to?
Definice výrazu, termínu Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Co je to Špachtle? Význam slova

Co znamená termín Špachtle? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Špachtle je název pocházející z němčiny, ze slova Spachtel. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj k ručnímu použití. Spisovný odborný český název je stěrka. Používají ji především řemeslníci nebo domácí kutilové. Může být plechová nebo plastová. Má většinou tvar trojúhelníku a může mít rukojeť, která umožňuje její snadnější držení a používání.
Špachtle je nástrojem malířů, natěračů, štukatérů, karosářů i umělců. Patří i k základní výbavě domácí dílny. S její pomocí se dají odstraňovat starší nátěry, tmelící hmoty a podobně.


Co je to Špachtle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Špachtle je v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, slovník, Nástroje, definice, co znamená, terminologie, wiki, heslo, odborný výraz, co je to Špachtle?, Špachtle, přesný výraz, slovo, definice pojmu, přesný význam, termín, informace


Pojem Špachtle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Špachtle? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špachtle (podle německého Spachtel, správně česky stěrka) je jednoduchý ruční nástroj užívaný zejména při řemeslné činnosti nebo při domácích pracích. Jedná se o plechový předmět zpravidla trojúhelníkovitého tvaru opatřený rukojetí pro jeho snadnější úchop rukou.
Je užíván ve štukatérství, řemeslném malířství, natěračství, opravách karosérií nebo při umělecké tvorbě apod. V obchodech s domácími potřebami jsou běžné k dostání plechové špachtle různých velikostí a zaúhlení jak s plastovými nebo i dřevěnými rukojeťmi. Užívá se k roztírání sádry nebo jiných tmelících hmot nebo k odstraňování staré malby či nátěrů apod.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Špachtle ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Špachtle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Špachtle na Youtube

Zkusit najít slovo Špachtle ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Špachtle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Špachtle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Špachtle například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Špachtle? resp. co označuje slovo Špachtle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špachtle, odpověď na dotaz co je to Špachtle?. Víte např. kdo to je Ponocný? Znáte a víte kdo je Fuchtle? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Špachtle hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.