Co je to?
Výraz, termín, definice slova Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Co je to Špachtle? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Špachtle?

Špachtle je název pocházející z němčiny, ze slova Spachtel. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj k ručnímu použití. Spisovný odborný český název je stěrka. Používají ji především řemeslníci nebo domácí kutilové. Může být plechová nebo plastová. Má většinou tvar trojúhelníku a může mít rukojeť, která umožňuje její snadnější držení a používání.
Špachtle je nástrojem malířů, natěračů, štukatérů, karosářů i umělců. Patří i k základní výbavě domácí dílny. S její pomocí se dají odstraňovat starší nátěry, tmelící hmoty a podobně.


Co je to Špachtle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Špachtle) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Špachtle patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: nástroje, formulace, přesný výraz, názvosloví, význam, termín, přesný význam, informace, terminologie, význam slova, popis, nástroje, co je to Špachtle?, slovo, slovník, wiki, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Špachtle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Špachtle?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Špachtle (podle německého Spachtel, správně česky stěrka) je jednoduchý ruční nástroj užívaný zejména při řemeslné činnosti nebo při domácích pracích. Jedná se o plechový předmět zpravidla trojúhelníkovitého tvaru opatřený rukojetí pro jeho snadnější úchop rukou.
Je užíván ve štukatérství, řemeslném malířství, natěračství, opravách karosérií nebo při umělecké tvorbě apod. V obchodech s domácími potřebami jsou běžné k dostání plechové špachtle různých velikostí a zaúhlení jak s plastovými nebo i dřevěnými rukojeťmi. Užívá se k roztírání sádry nebo jiných tmelících hmot nebo k odstraňování staré malby či nátěrů apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Špachtle ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Špachtle na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špachtle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Špachtle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špachtle ve Wikimedia Commons

Najít heslo Špachtle ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Špachtle například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Špachtle? resp. jaká je definice termínu Špachtle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špachtle, odpověď na dotaz co je to Špachtle?. Víte např. kdo to je Podrazák? Znáte a víte kdo je Mulat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.