Co je to?
Výraz, termín, definice slova Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Co je to Špachtle? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Špachtle?

Špachtle je název pocházející z němčiny, ze slova Spachtel. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj k ručnímu použití. Spisovný odborný český název je stěrka. Používají ji především řemeslníci nebo domácí kutilové. Může být plechová nebo plastová. Má většinou tvar trojúhelníku a může mít rukojeť, která umožňuje její snadnější držení a používání.
Špachtle je nástrojem malířů, natěračů, štukatérů, karosářů i umělců. Patří i k základní výbavě domácí dílny. S její pomocí se dají odstraňovat starší nátěry, tmelící hmoty a podobně.


Co je to Špachtle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Špachtle. Co znamená odborný pojem Špachtle z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Špachtle s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Špachtle patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, termín, informace, wiki, pojem, nástroje, význam, definice, slovo, definice pojmu, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, Špachtle, přesný výraz, lexikon, přesný význam


Pojem Špachtle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Špachtle?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špachtle (podle německého Spachtel, správně česky stěrka) je jednoduchý ruční nástroj užívaný zejména při řemeslné činnosti nebo při domácích pracích. Jedná se o plechový předmět zpravidla trojúhelníkovitého tvaru opatřený rukojetí pro jeho snadnější úchop rukou.
Je užíván ve štukatérství, řemeslném malířství, natěračství, opravách karosérií nebo při umělecké tvorbě apod. V obchodech s domácími potřebami jsou běžné k dostání plechové špachtle různých velikostí a zaúhlení jak s plastovými nebo i dřevěnými rukojeťmi. Užívá se k roztírání sádry nebo jiných tmelících hmot nebo k odstraňování staré malby či nátěrů apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Špachtle ve Wikizdrojích

Hledat heslo Špachtle ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špachtle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Špachtle ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Špachtle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špachtle ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Špachtle například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Špachtle? resp. co znamená výraz Špachtle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špachtle, odpověď na dotaz co je to Špachtle?. Víte např. kdo to je Ivan Bartoš? Znáte a víte kdo je Megaloman? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.