Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Kultura?

Co je to Ikebana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ikebana?

Ikebana neboli oživené květiny, jak zní doslovný překlad pojmu, je způsob aranžování květin, který připomíná staré japonské umění. Jde o jednoduchou vazbu, která má být v harmonii s barvami a s přírodou a je založena na hlavních bodech. Ty jsou tři a mají být symbolem lidí, země a nebe. V tom je zásadní rozdíl v pojetí aranžování ve srovnání s jinými způsoby úpravy – ty jsou většinou zaměřeny na množství a barevnost. V ikebaně se přikládá stejná důležitost jak samotným květům, tak také stonkům, větvím a listům. Stejně pozorně je vybírána i miska nebo váza pro aranžmá.
Podle velikosti a tvaru se vyskytují různé druhy ikebany – nízká, vyšší, kulatá nebo trojúhelníkového tvaru. Podle stylu aranžování se může měnit i název – například ukibana je tvořena plovoucími květy a je určena pro nahlížení shora, kakebana je zavěšena ve speciálních nádobách, oshibana se zhotovuje ze sušených květin, shikibana se dělá z ležících květů.


Co je to Ikebana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ikebana je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, přesný výraz, pojem, termín, heslo, terminus technicus, lexikon, slovo, přesný význam, informace, co je to Ikebana?, synonymum, co znamená, Kultura, názvosloví, co to je, formulace, vysvětlení


Pojem Ikebana je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ikebana píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ikebana (japonsky: 生け花, 活花 nebo いけばな, doslova „oživené květiny“) je japonské umění aranžování květin, také známé jako kadó (華道 nebo 花道) – „cesta/umění květin“.
Na rozdíl od dekorativního aranžování květin v západních zemích se japonská ikebana snaží vytvořit harmonii lineární konstrukce, rytmu a barvy. Zatímco lidé na západě se snaží zvýrazňovat množství a barvy květin a soustředí svou pozornost hlavně na krásu květů, Japonci zdůrazňují lineární aspekty aranžování. Ikebana věnuje pozornost váze, stonkům, listům a větvím stejnou měrou jako květům. Celá struktura japonského aranžování květin je založena na liniích alegorizujících nebe, zemi a lidstvo. Ikebana tyto linie používá jako tři rozměry.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Ikebana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ikebana na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikebana ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ikebana na Google.cz

Vyhledat termín Ikebana ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ikebana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikebana například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ikebana? resp. co přesně označuje termín Ikebana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikebana, odpověď na dotaz co je to Ikebana?. Víte např. kdo to je Finanční ředitel? Znáte a víte kdo je Milan Štěch? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ikebana hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.