Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Kultura?

Co je to Ikebana? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ikebana?

Ikebana neboli oživené květiny, jak zní doslovný překlad pojmu, je způsob aranžování květin, který připomíná staré japonské umění. Jde o jednoduchou vazbu, která má být v harmonii s barvami a s přírodou a je založena na hlavních bodech. Ty jsou tři a mají být symbolem lidí, země a nebe. V tom je zásadní rozdíl v pojetí aranžování ve srovnání s jinými způsoby úpravy – ty jsou většinou zaměřeny na množství a barevnost. V ikebaně se přikládá stejná důležitost jak samotným květům, tak také stonkům, větvím a listům. Stejně pozorně je vybírána i miska nebo váza pro aranžmá.
Podle velikosti a tvaru se vyskytují různé druhy ikebany – nízká, vyšší, kulatá nebo trojúhelníkového tvaru. Podle stylu aranžování se může měnit i název – například ukibana je tvořena plovoucími květy a je určena pro nahlížení shora, kakebana je zavěšena ve speciálních nádobách, oshibana se zhotovuje ze sušených květin, shikibana se dělá z ležících květů.

Co je to Ikebana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ikebana? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ikebana je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, Ikebana, heslo, slovo, slovník, význam pojmu, Kultura, význam, co to je, co znamená, přesný význam, wiki, vysvětlení, informace, terminologie, co je to Ikebana?, termín, definice


Pojem Ikebana je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ikebana píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ikebana (japonsky: 生け花, 活花 nebo いけばな, doslova „oživené květiny“) je japonské umění aranžování květin, také známé jako kadó (華道 nebo 花道) – „cesta/umění květin“.
Na rozdíl od dekorativního aranžování květin v západních zemích se japonská ikebana snaží vytvořit harmonii lineární konstrukce, rytmu a barvy. Zatímco lidé na západě se snaží zvýrazňovat množství a barvy květin a soustředí svou pozornost hlavně na krásu květů, Japonci zdůrazňují lineární aspekty aranžování. Ikebana věnuje pozornost váze, stonkům, listům a větvím stejnou měrou jako květům. Celá struktura japonského aranžování květin je založena na liniích alegorizujících nebe, zemi a lidstvo. Ikebana tyto linie používá jako tři rozměry.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Ikebana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ikebana ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ikebana na Youtube

Zkusit najít slovo Ikebana ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikebana ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikebana ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikebana například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ikebana? resp. jaká je definice slova Ikebana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikebana, odpověď na dotaz co je to Ikebana?. Víte např. kdo to je David Rusňák? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.