Co je to?
Výraz, termín, definice slova Drobná stavba. Co znamená odborný pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je Drobná stavba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Drobná stavba

Drobná stavba je pro účely katastrálního zákona definována jako stavba, která má jedno nadzemní podlaží a plochu nepřesahující 16 metrů čtverečních. Drobná stavba patří k hlavní stavbě a doplňuje tak její funkce.
Jako drobná stavba se označují také stavby na pozemcích patřících k lesům pro provoz školek a myslivosti do výšky 5 metrů a plochy do 30 metrů. Drobnou stavbou nejsou například garáže, některé druhy skladů, stavby civilní a požární ochrany a další.


Co je to Drobná stavba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Drobná stavba. Co znamená odborný pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Drobná stavba sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Drobná stavba je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: termín, heslo, pojem, co je to Drobná stavba?, terminologie, slovo, synonymum, vysvětlení, definice, popis, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, stavebnictví, slovník, význam pojmu, význam slova, lexikon


Pojem Drobná stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Drobná stavba?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Drobnou stavbou je dle českých zákonů stavba s jedním nadzemním podlažím, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 16 m2 a výška 4,5 m, která plní doplňkovou funkci ke stavbě hlavní, a stavba na pozemcích určených k plnění funkcí lesa, sloužící k zajišťování provozu lesních školek nebo k provozování myslivosti, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 30 m2 a výška 5 m; za drobnou stavbu se nepovažuje stavba garáže, skladu hořlavin a výbušnin, stavba pro civilní ochranu, požární ochranu, stavba uranového průmyslu a jaderného zařízení, sklad a skládka nebezpečných odpadů a stavba vodního díla.

Hledejte pojem Drobná stavba v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Drobná stavba ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Drobná stavba ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Drobná stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Drobná stavba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Drobná stavba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Drobná stavba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobná stavba například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Drobná stavba? resp. co označuje slovo Drobná stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobná stavba, odpověď na dotaz co je to Drobná stavba?. Víte např. kdo to je Al-Chorezmí? Znáte a víte kdo je Důvěrník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.