Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Drobná stavba. Co znamená pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Drobná stavba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Drobná stavba?

Drobná stavba je pro účely katastrálního zákona definována jako stavba, která má jedno nadzemní podlaží a plochu nepřesahující 16 metrů čtverečních. Drobná stavba patří k hlavní stavbě a doplňuje tak její funkce.
Jako drobná stavba se označují také stavby na pozemcích patřících k lesům pro provoz školek a myslivosti do výšky 5 metrů a plochy do 30 metrů. Drobnou stavbou nejsou například garáže, některé druhy skladů, stavby civilní a požární ochrany a další.


Co je to Drobná stavba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Drobná stavba. Co znamená pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Drobná stavba? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Drobná stavba je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, stavebnictví, pojem, terminus technicus, synonymum, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, termín, význam slova, Drobná stavba, lexikon, názvosloví, formulace, heslo, wiki, definice


Pojem Drobná stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Drobná stavba? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Drobnou stavbou je dle českých zákonů stavba s jedním nadzemním podlažím, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 16 m2 a výška 4,5 m, která plní doplňkovou funkci ke stavbě hlavní, a stavba na pozemcích určených k plnění funkcí lesa, sloužící k zajišťování provozu lesních školek nebo k provozování myslivosti, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 30 m2 a výška 5 m; za drobnou stavbu se nepovažuje stavba garáže, skladu hořlavin a výbušnin, stavba pro civilní ochranu, požární ochranu, stavba uranového průmyslu a jaderného zařízení, sklad a skládka nebezpečných odpadů a stavba vodního díla.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Drobná stavba ve Wikislovníku

Hledat heslo Drobná stavba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Drobná stavba na Google.cz

Hledat videa s názvem Drobná stavba na Youtube

Zkusit najít výraz Drobná stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Drobná stavba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobná stavba například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Drobná stavba? resp. co znamená Drobná stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobná stavba, odpověď na dotaz co je to Drobná stavba?. Víte např. kdo to je Jan Čižinský? Znáte a víte kdo je Permoník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.