Co je to?
Výraz, termín, definice slova Drobná stavba. Co znamená odborný pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Drobná stavba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Drobná stavba?

Drobná stavba je pro účely katastrálního zákona definována jako stavba, která má jedno nadzemní podlaží a plochu nepřesahující 16 metrů čtverečních. Drobná stavba patří k hlavní stavbě a doplňuje tak její funkce.
Jako drobná stavba se označují také stavby na pozemcích patřících k lesům pro provoz školek a myslivosti do výšky 5 metrů a plochy do 30 metrů. Drobnou stavbou nejsou například garáže, některé druhy skladů, stavby civilní a požární ochrany a další.


Co je to Drobná stavba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Drobná stavba. Co znamená odborný pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Drobná stavba? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Drobná stavba je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co to je, přesný význam, co znamená, názvosloví, definice pojmu, stavebnictví, slovník, Drobná stavba, stavebnictví, slovo, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, wiki, význam slova


Pojem Drobná stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Drobná stavba píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Drobnou stavbou je dle českých zákonů stavba s jedním nadzemním podlažím, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 16 m2 a výška 4,5 m, která plní doplňkovou funkci ke stavbě hlavní, a stavba na pozemcích určených k plnění funkcí lesa, sloužící k zajišťování provozu lesních školek nebo k provozování myslivosti, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 30 m2 a výška 5 m; za drobnou stavbu se nepovažuje stavba garáže, skladu hořlavin a výbušnin, stavba pro civilní ochranu, požární ochranu, stavba uranového průmyslu a jaderného zařízení, sklad a skládka nebezpečných odpadů a stavba vodního díla.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Drobná stavba ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Drobná stavba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Drobná stavba na Youtube

Vyhledat termín Drobná stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Drobná stavba ve Wikislovníku

Najít termín Drobná stavba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobná stavba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Drobná stavba? resp. co znamená výraz Drobná stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobná stavba, odpověď na dotaz co je to Drobná stavba?. Víte např. kdo to je Romy Schneider? Znáte a víte kdo je Padělatel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.