Co je to?
Definice odborného termínu, slova Drobná stavba. Co znamená pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Drobná stavba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Drobná stavba?

Drobná stavba je pro účely katastrálního zákona definována jako stavba, která má jedno nadzemní podlaží a plochu nepřesahující 16 metrů čtverečních. Drobná stavba patří k hlavní stavbě a doplňuje tak její funkce.
Jako drobná stavba se označují také stavby na pozemcích patřících k lesům pro provoz školek a myslivosti do výšky 5 metrů a plochy do 30 metrů. Drobnou stavbou nejsou například garáže, některé druhy skladů, stavby civilní a požární ochrany a další.


Co je to Drobná stavba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Drobná stavba. Co znamená pojem Drobná stavba z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Drobná stavba s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Drobná stavba se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: termín, terminus technicus, názvosloví, význam, slovník, lexikon, co znamená, vysvětlení, slovo, význam pojmu, informace, co je to Drobná stavba?, definice pojmu, pojem, Stavebnictví, definice, odborný výraz, Drobná stavba


Pojem Drobná stavba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Drobná stavba dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Drobnou stavbou je dle českých zákonů stavba s jedním nadzemním podlažím, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 16 m2 a výška 4,5 m, která plní doplňkovou funkci ke stavbě hlavní, a stavba na pozemcích určených k plnění funkcí lesa, sloužící k zajišťování provozu lesních školek nebo k provozování myslivosti, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 30 m2 a výška 5 m; za drobnou stavbu se nepovažuje stavba garáže, skladu hořlavin a výbušnin, stavba pro civilní ochranu, požární ochranu, stavba uranového průmyslu a jaderného zařízení, sklad a skládka nebezpečných odpadů a stavba vodního díla.

Pro další informace o termínu Drobná stavba zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drobná stavba ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Drobná stavba na Youtube

Najít termín Drobná stavba ve Wikislovníku

Najít heslo Drobná stavba na Google.cz

Vyhledat termín Drobná stavba ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Drobná stavba ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobná stavba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Drobná stavba? resp. co je to Drobná stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobná stavba, odpověď na dotaz co je to Drobná stavba?. Víte např. kdo to je Polyglot? Znáte a víte kdo je Nadutec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Drobná stavba i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.