Co je to?
Výraz, termín, definice slova Základní kapitál. Co znamená odborný pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co je to Základní kapitál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Základní kapitál?

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.


Co je to Základní kapitál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Základní kapitál. Co znamená odborný pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Základní kapitál sdílejte se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Základní kapitál je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: slovník, Účetnictví, termín, Účetnictví, wiki, význam pojmu, terminus technicus, co je to Základní kapitál?, význam slova, heslo, co znamená, formulace, odborný výraz, přesný výraz, lexikon, co to je, pojem, slovo


Pojem Základní kapitál je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Základní kapitál?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Základní kapitál (dříve základní jmění) tvoří část vlastního kapitálu společnosti a představuje hodnotu vkladů vlastníků společnosti do společnosti. Základní kapitál se tvoří při založení společnosti a během života podniku se většinou nemění.

Hledejte pojem Základní kapitál v následujících vyhledávačích

Najít slovo Základní kapitál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Základní kapitál na Youtube

Hledat slovo Základní kapitál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Základní kapitál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Základní kapitál ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Základní kapitál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní kapitál například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Základní kapitál? resp. jaká je definice slova Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Neymar? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!