Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co to je Základní kapitál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Základní kapitál?

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.


Co je to Základní kapitál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Základní kapitál? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Základní kapitál patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: co je to Základní kapitál?, Základní kapitál, heslo, terminologie, význam, Účetnictví, přesný výraz, význam pojmu, co to je, pojem, definice pojmu, formulace, slovník, názvosloví, přesný význam, Účetnictví, informace, definice


Pojem Základní kapitál je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Základní kapitál dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Základní kapitál (dříve základní jmění) tvoří část vlastního kapitálu společnosti a představuje hodnotu vkladů vlastníků společnosti do společnosti. Základní kapitál se tvoří při založení společnosti a během života podniku se většinou nemění.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Základní kapitál ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Základní kapitál ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Základní kapitál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Základní kapitál ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Základní kapitál ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Základní kapitál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní kapitál například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Základní kapitál? resp. co označuje slovo Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Stevie Nicks? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!