Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co to je Základní kapitál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Základní kapitál

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.


Co je to Základní kapitál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Základní kapitál patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, heslo, odborné názvosloví, slovo, co znamená, slovník, popis, pojem, vysvětlení, význam slova, informace, Účetnictví, formulace, definice pojmu, wiki, odborný výraz, termín, co je to Základní kapitál?


Pojem Základní kapitál je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Základní kapitál píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Základní kapitál (dříve základní jmění) tvoří část vlastního kapitálu společnosti a představuje hodnotu vkladů vlastníků společnosti do společnosti. Základní kapitál se tvoří při založení společnosti a během života podniku se většinou nemění.

Jiné informační zdroje o pojmu Základní kapitál

Najít pojem Základní kapitál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Základní kapitál ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Základní kapitál ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Základní kapitál ve Wikimedia Commons

Hledat termín Základní kapitál ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Základní kapitál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní kapitál například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Základní kapitál? resp. co přesně označuje termín Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Žhář? Znáte a víte kdo je Stevie Nicks? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!