Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co to je Základní kapitál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Základní kapitál

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.


Co je to Základní kapitál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Základní kapitál s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Základní kapitál patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, Účetnictví, Účetnictví, co znamená, terminologie, terminus technicus, názvosloví, co to je, význam, odborné názvosloví, Základní kapitál, popis, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, wiki, pojem, lexikon


Pojem Základní kapitál je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Základní kapitál zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Základní kapitál ve Wikipedii

Najít pojem Základní kapitál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Základní kapitál ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Základní kapitál ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Základní kapitál na Youtube

Najít heslo Základní kapitál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní kapitál například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Základní kapitál? resp. co přesně znamená slovo Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Mnich? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!