Co je to?
Odborný výraz, definice slova Plichta. Co znamená pojem Plichta z kategorie Sport?

Co je to Plichta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Plichta?

Plichta neboli remíza je původně pojmenování z oblasti šachového sportu. Označuje se tak výsledek sportovního utkání, který končí nerozhodně.
Plichta je hovorový výraz, v samotných šachách se dává přednost označení remíza. K té dochází po dohodě hráčů nebo tehdy, není – li objektivně možno dosáhnout vítězství.


Co je to Plichta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Plichta. Co znamená pojem Plichta z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plichta patří do kategorie Sport

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, terminologie, co to je, termín, Sport, informace, odborné názvosloví, popis, definice, formulace, definice pojmu, slovník, Plichta, názvosloví, pojem, přesný význam, co znamená


Pojem Plichta je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plichta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

plichta – remíza; termín, který znamená nerozhodný výsledek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Plichta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plichta ve Wikimedia Commons

Najít termín Plichta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Plichta na Youtube

Vyhledat termín Plichta ve Wikizdrojích

Najít pojem Plichta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Plichta například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Plichta? resp. co je to Plichta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plichta, odpověď na dotaz co je to Plichta?. Víte např. kdo to je Chalífa? Znáte a víte kdo je Filuta? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.