Co je to?
Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co to je Jezero? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.


Co je to Jezero? Význam slova, termín, Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Jezero můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jezero je v kategorii Příroda

Klíčová slova: Jezero, wiki, termín, informace, Příroda, přesný význam, terminologie, přesný výraz, definice, co to je, heslo, význam pojmu, slovo, popis, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, formulace


Pojem Jezero je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jezero? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jezero je vodní nádrž, která je napájena povrchovou, srážkovou, popř. podzemní vodou a není součástí světového oceánu. Celosvětově zaujímají jezera 1,8 % povrchu pevniny. Celkový objem se odhaduje na 180 000 kubických kilometrů. Některá velká bezodtoká jezera se nazývají „vnitrozemskými moři“, zejména pokud obsahují slanou vodu (např. Kaspické moře, Mrtvé moře, Saltonské moře). Zkoumáním jezer se zabývá věda zvaná limnologie.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Jezero ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Jezero ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jezero ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Jezero ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jezero ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jezero na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezero například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Jezero? resp. co to je Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Spisovatel? Znáte a víte kdo je Tatiana Pauhofová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.