Co je to?
Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co to je Jezero? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.


Co je to Jezero? Význam slova, termín, Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jezero se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, Jezero, Příroda, Příroda, význam slova, význam, vysvětlení, formulace, informace, heslo, co je to Jezero?, co to je, slovo, definice pojmu


Pojem Jezero je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jezero? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jezero je vodní nádrž, která je napájena povrchovou, srážkovou, popř. podzemní vodou a není součástí světového oceánu. Celosvětově zaujímají jezera 1,8 % povrchu pevniny. Celkový objem se odhaduje na 180 000 kubických kilometrů. Některá velká bezodtoká jezera se nazývají „vnitrozemskými moři“, zejména pokud obsahují slanou vodu (např. Kaspické moře, Mrtvé moře, Saltonské moře). Zkoumáním jezer se zabývá věda zvaná limnologie.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Jezero ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Jezero ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Jezero ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jezero na Google.cz

Vyhledat termín Jezero ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Jezero ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezero například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Jezero? resp. co to je Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Ocas? Znáte a víte kdo je Debil? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.