Co je to?
Definice výrazu, termínu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co je Jezero? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.


Co je to Jezero? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Jezero je v kategorii příroda

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, definice pojmu, definice, odborný výraz, význam pojmu, příroda, co znamená, co to je, terminologie, přesný výraz, co je to Jezero?, terminus technicus, synonymum, vysvětlení, názvosloví


Pojem Jezero je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jezero?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jezero je vodní nádrž, která je napájena povrchovou, srážkovou, popř. podzemní vodou a není součástí světového oceánu. Celosvětově zaujímají jezera 1,8 % povrchu pevniny. Celkový objem se odhaduje na 180 000 kubických kilometrů. Některá velká bezodtoká jezera se nazývají „vnitrozemskými moři“, zejména pokud obsahují slanou vodu (např. Kaspické moře, Mrtvé moře, Saltonské moře). Zkoumáním jezer se zabývá věda zvaná limnologie.

Jiné zdroje informací o pojmu Jezero

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jezero ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Jezero ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jezero na Youtube

Najít termín Jezero ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jezero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Jezero na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezero například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Jezero? resp. jaký je význam slova Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Petr Kramný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jezero v jiné sekci než příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.