Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jezero. Co znamená pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co je Jezero?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.


Co je to Jezero? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jezero. Co znamená pojem Jezero z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Jezero se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: Jezero, informace, slovo, heslo, význam slova, co je to Jezero?, přesný význam, odborný výraz, význam, lexikon, příroda, terminologie, termín, pojem, definice pojmu, wiki, terminus technicus, názvosloví


Pojem Jezero je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jezero?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jezero je vodní nádrž, která je napájena povrchovou, srážkovou, popř. podzemní vodou a není součástí světového oceánu. Celosvětově zaujímají jezera 1,8 % povrchu pevniny. Celkový objem se odhaduje na 180 000 kubických kilometrů. Některá velká bezodtoká jezera se nazývají „vnitrozemskými moři“, zejména pokud obsahují slanou vodu (např. Kaspické moře, Mrtvé moře, Saltonské moře). Zkoumáním jezer se zabývá věda zvaná limnologie.

Jiné zdroje informací o pojmu Jezero

Hledat videa s názvem Jezero na Youtube

Hledat pojem Jezero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Jezero ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Jezero na Google obrázcích

Najít termín Jezero ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Jezero ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezero například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Jezero? resp. jaký je význam slova Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Svatá Filoména? Znáte a víte kdo je Konstantin von Neurath? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Jezero i v jiné kategorii než v příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Růžový brouk, jezero, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.