Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co je to Jezero? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.


Co je to Jezero? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jezero můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Jezero je v sekci příroda

Klíčová slova: terminologie, co znamená, wiki, odborný výraz, pojem, význam pojmu, co to je, význam, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, co je to Jezero?, příroda, heslo, termín, definice pojmu, lexikon, informace


Pojem Jezero je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jezero? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jezero je vodní nádrž, která je napájena povrchovou, srážkovou, popř. podzemní vodou a není součástí světového oceánu. Celosvětově zaujímají jezera 1,8 % povrchu pevniny. Celkový objem se odhaduje na 180 000 kubických kilometrů. Některá velká bezodtoká jezera se nazývají „vnitrozemskými moři“, zejména pokud obsahují slanou vodu (např. Kaspické moře, Mrtvé moře, Saltonské moře). Zkoumáním jezer se zabývá věda zvaná limnologie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Jezero ve Wikislovníku

Najít termín Jezero ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jezero ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Jezero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Jezero ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jezero na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezero například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jezero? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Alžběta Pomořanská? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Jezero i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.