Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Co je to Rh faktor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rh faktor?

Rh faktor je vlastnost krve, která byla objevena při poruchách krevního převodu. K těm docházelo i tehdy, když se dodržovalo pravidlo krevních skupin. Příčiny poruch byly zkoumány pokusy na opicích druhu Makak Rhesus, odtud tedy zkratka Rh faktor.
Tento údaj se vždy kontroluje u těhotných žen, protože neshoda faktoru krve otce a matky by mohla vést k ohrožení zdraví novorozence, například by mohla být příčinou onemocnění žloutenkou, chudokrevnosti nebo poškození mozku.


Co je to Rh faktor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rh faktor patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, termín, odborný výraz, přesný výraz, definice, formulace, co je to Rh faktor?, informace, popis, Rh faktor, lexikon, význam, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, wiki


Pojem Rh faktor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Rh faktor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Rh faktor na Google.cz

Hledat termín Rh faktor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rh faktor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rh faktor na Youtube

Hledat slovo Rh faktor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rh faktor například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Rh faktor? resp. jaký je přesný význam slova Rh faktor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rh faktor, odpověď na dotaz co je to Rh faktor?. Víte např. kdo to je Ranhojič? Znáte a víte kdo je Motovidlo? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.