Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Co je Rh faktor?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rh faktor

Rh faktor je vlastnost krve, která byla objevena při poruchách krevního převodu. K těm docházelo i tehdy, když se dodržovalo pravidlo krevních skupin. Příčiny poruch byly zkoumány pokusy na opicích druhu Makak Rhesus, odtud tedy zkratka Rh faktor.
Tento údaj se vždy kontroluje u těhotných žen, protože neshoda faktoru krve otce a matky by mohla vést k ohrožení zdraví novorozence, například by mohla být příčinou onemocnění žloutenkou, chudokrevnosti nebo poškození mozku.


Co je to Rh faktor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Rh faktor se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, slovník, lékařství, formulace, definice pojmu, co je to Rh faktor?, informace, pojem, lékařství, slovo, lexikon, přesný význam, názvosloví, co to je, terminologie, heslo, termín


Pojem Rh faktor je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rh faktor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Významný krevní typ rozlišující krev podle tzv. Rhesus faktoru (zkráceně Rh faktoru) byl popsán Karlem Landsteinerem a Alexanderem Wienerem roku 1940. Rh faktor je pojmenován podle makaků Macaca mulatta (anglicky Rhesus Macaque), u kterých jej Landsteiner a Wiener objevili.

Rh faktor je zapříčiněn skupinou zhruba 40 antigenů, ale nejvýznačnějších je pět antigenů uložených na třech genech:

♦ antigen C: genotypy CC nebo Cc
♦ antigen c: genotyp cc
♦ antigen D: genotypy DD nebo Dd
♦ antigen E: genotypy EE nebo Ee
♦ antigen e: genotyp ee

Více informací o slovu Rh faktor doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rh faktor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rh faktor ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rh faktor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Rh faktor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rh faktor na Google.cz

Hledat videa s názvem Rh faktor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rh faktor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Rh faktor? resp. co se skrývá pod slovem Rh faktor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rh faktor, odpověď na dotaz co je to Rh faktor?. Víte např. kdo to je Natascha Kampusch? Znáte a víte kdo je František Xaverský? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Futuristický inkubátor, rh faktor, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.