Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rh faktor. Co znamená odborný pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Co je Rh faktor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rh faktor?

Rh faktor je vlastnost krve, která byla objevena při poruchách krevního převodu. K těm docházelo i tehdy, když se dodržovalo pravidlo krevních skupin. Příčiny poruch byly zkoumány pokusy na opicích druhu Makak Rhesus, odtud tedy zkratka Rh faktor.
Tento údaj se vždy kontroluje u těhotných žen, protože neshoda faktoru krve otce a matky by mohla vést k ohrožení zdraví novorozence, například by mohla být příčinou onemocnění žloutenkou, chudokrevnosti nebo poškození mozku.


Co je to Rh faktor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rh faktor. Co znamená odborný pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Rh faktor můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Rh faktor je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, informace, formulace, odborný výraz, přesný význam, význam slova, co to je, lékařství, definice pojmu, synonymum, význam, Rh faktor, význam pojmu, co je to Rh faktor?, popis, heslo, wiki


Pojem Rh faktor je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rh faktor?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Významný krevní typ rozlišující krev podle tzv. Rhesus faktoru (zkráceně Rh faktoru) byl popsán Karlem Landsteinerem a Alexanderem Wienerem roku 1940. Rh faktor je pojmenován podle makaků Macaca mulatta (anglicky Rhesus Macaque), u kterých jej Landsteiner a Wiener objevili.

Rh faktor je zapříčiněn skupinou zhruba 40 antigenů, ale nejvýznačnějších je pět antigenů uložených na třech genech:

♦ antigen C: genotypy CC nebo Cc
♦ antigen c: genotyp cc
♦ antigen D: genotypy DD nebo Dd
♦ antigen E: genotypy EE nebo Ee
♦ antigen e: genotyp ee

Zkuste zjistit více informací o slovu Rh faktor v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rh faktor ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rh faktor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rh faktor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Rh faktor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rh faktor na Youtube

Hledat frázi Rh faktor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rh faktor například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rh faktor? resp. jaký je význam pojmu Rh faktor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rh faktor, odpověď na dotaz co je to Rh faktor?. Víte např. kdo to je Cillian Murphy? Znáte a víte kdo je Petr Kostka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Rh faktor hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.