Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Co je to Rh faktor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rh faktor?

Rh faktor je vlastnost krve, která byla objevena při poruchách krevního převodu. K těm docházelo i tehdy, když se dodržovalo pravidlo krevních skupin. Příčiny poruch byly zkoumány pokusy na opicích druhu Makak Rhesus, odtud tedy zkratka Rh faktor.
Tento údaj se vždy kontroluje u těhotných žen, protože neshoda faktoru krve otce a matky by mohla vést k ohrožení zdraví novorozence, například by mohla být příčinou onemocnění žloutenkou, chudokrevnosti nebo poškození mozku.


Co je to Rh faktor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rh faktor s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rh faktor se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, co to je, slovo, definice, význam pojmu, Lékařství, přesný význam, Rh faktor, synonymum, wiki, slovník, terminologie, informace, Lékařství, definice pojmu, význam, co znamená, popis


Pojem Rh faktor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rh faktor dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Významný krevní typ rozlišující krev podle tzv. Rhesus faktoru (zkráceně Rh faktoru) byl popsán Karlem Landsteinerem a Alexanderem Wienerem roku 1940. Rh faktor je pojmenován podle makaků Macaca mulatta (anglicky Rhesus Macaque), u kterých jej Landsteiner a Wiener objevili.

Rh faktor je zapříčiněn skupinou zhruba 40 antigenů, ale nejvýznačnějších je pět antigenů uložených na třech genech:

♦ antigen C: genotypy CC nebo Cc
♦ antigen c: genotyp cc
♦ antigen D: genotypy DD nebo Dd
♦ antigen E: genotypy EE nebo Ee
♦ antigen e: genotyp ee

Pro další informace o termínu Rh faktor zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Rh faktor na Google.cz

Najít výraz Rh faktor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rh faktor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Rh faktor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rh faktor na Youtube

Vyhledat heslo Rh faktor ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rh faktor například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rh faktor? resp. jaký je význam slova Rh faktor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rh faktor, odpověď na dotaz co je to Rh faktor?. Víte např. kdo to je Miroslav Kalousek? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Rh faktor i v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.