Co je to?
Výraz, termín, definice slova Echogenita. Co znamená odborný pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Co je to Echogenita? Význam slova

Co znamená termín Echogenita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Echogenita je pojmenování pro vlastnost orgánů a tkání, které jsou schopné vytvořit při vyšetření sonografem zřetelný obraz. K tomu musí být splněny určité podmínky. Musí se jednat o takové tkáně, které dokážou přenášet ultrazvuk a nesmí být homogenní. Od odlišností se při vyšetření odrazí ultrazvukové vlnění, které pak tuto část zobrazí jako černá nebo tmavší či naopak jasná a jasnější než okolí.
Echogenita se používá jako pomůcka pro diagnostiku. Při zvýšení hodnot se může jednat o patologické procesy. Echogenita se využívá při zjišťování tuku v játrech, cyst v děloze, zhoršené funkci štítné žlázy, ztučnělé slinivky, cystické fibrózy plic, onemocnění ledvin, zobrazení plodu.


Co je to Echogenita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Echogenita. Co znamená odborný pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Echogenita je v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu, informace, termín, slovník, přesný význam, lékařství, heslo, co znamená, Echogenita, terminologie, pojem, odborné názvosloví, popis, formulace, co je to Echogenita?, názvosloví


Pojem Echogenita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Echogenita?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Echogenita je schopnost tkání a orgánů vytvářet při sonografickém vyšetření znatelný obraz. Echogenita tkání je podmíněna několika faktory. Předně daná tkáň musí být vůbec schopna přenášet ultrazvukové vlnění, proto například kost nebo vzduchem naplněné plíce nebudou vytvářet řádný obraz, budou anechogenní. Další podmínkou je, aby prostředí nebylo ideálně homogenní. V dané tkáni se musí vyskytovat nehomogenity, na kterých se bude část ultrazvukového vlnění odrážet zpět k sondě a bude detekována a zobrazena jako signál z dané oblasti, tedy například cysta naplněná bezstrukturní tekutinou se bude také jevit jako černá. Echogenita se obvykle hodnotí subjektivně jako vnímaný jas oblasti na monitoru.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Echogenita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Echogenita na Google.cz

Najít heslo Echogenita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Echogenita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Echogenita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Echogenita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Echogenita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Echogenita? resp. co je to Echogenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echogenita, odpověď na dotaz co je to Echogenita?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Recepční? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Echogenita v jiné sekci než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.