Co je to?
Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Co je to Echogenita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Echogenita?

Echogenita je pojmenování pro vlastnost orgánů a tkání, které jsou schopné vytvořit při vyšetření sonografem zřetelný obraz. K tomu musí být splněny určité podmínky. Musí se jednat o takové tkáně, které dokážou přenášet ultrazvuk a nesmí být homogenní. Od odlišností se při vyšetření odrazí ultrazvukové vlnění, které pak tuto část zobrazí jako černá nebo tmavší či naopak jasná a jasnější než okolí.
Echogenita se používá jako pomůcka pro diagnostiku. Při zvýšení hodnot se může jednat o patologické procesy. Echogenita se využívá při zjišťování tuku v játrech, cyst v děloze, zhoršené funkci štítné žlázy, ztučnělé slinivky, cystické fibrózy plic, onemocnění ledvin, zobrazení plodu.


Co je to Echogenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Echogenita můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Echogenita je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, Lékařství, definice pojmu, co to je, pojem, co je to Echogenita?, význam pojmu, přesný výraz, slovník, slovo, popis, přesný význam, názvosloví, informace, lexikon, formulace, synonymum, co znamená


Pojem Echogenita je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Echogenita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Echogenita je schopnost tkání a orgánů vytvářet při sonografickém vyšetření znatelný obraz. Echogenita tkání je podmíněna několika faktory. Předně daná tkáň musí být vůbec schopna přenášet ultrazvukové vlnění, proto například kost nebo vzduchem naplněné plíce nebudou vytvářet řádný obraz, budou anechogenní. Další podmínkou je, aby prostředí nebylo ideálně homogenní. V dané tkáni se musí vyskytovat nehomogenity, na kterých se bude část ultrazvukového vlnění odrážet zpět k sondě a bude detekována a zobrazena jako signál z dané oblasti, tedy například cysta naplněná bezstrukturní tekutinou se bude také jevit jako černá. Echogenita se obvykle hodnotí subjektivně jako vnímaný jas oblasti na monitoru.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Echogenita ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Echogenita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Echogenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Echogenita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Echogenita ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Echogenita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Echogenita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Echogenita? resp. co to je Echogenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echogenita, odpověď na dotaz co je to Echogenita?. Víte např. kdo to je Kristen Stewart? Znáte a víte kdo je Risk manager? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.