Co je to?
Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Co je to Echogenita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Echogenita?

Echogenita je pojmenování pro vlastnost orgánů a tkání, které jsou schopné vytvořit při vyšetření sonografem zřetelný obraz. K tomu musí být splněny určité podmínky. Musí se jednat o takové tkáně, které dokážou přenášet ultrazvuk a nesmí být homogenní. Od odlišností se při vyšetření odrazí ultrazvukové vlnění, které pak tuto část zobrazí jako černá nebo tmavší či naopak jasná a jasnější než okolí.
Echogenita se používá jako pomůcka pro diagnostiku. Při zvýšení hodnot se může jednat o patologické procesy. Echogenita se využívá při zjišťování tuku v játrech, cyst v děloze, zhoršené funkci štítné žlázy, ztučnělé slinivky, cystické fibrózy plic, onemocnění ledvin, zobrazení plodu.


Co je to Echogenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Echogenita se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, synonymum, definice, pojem, informace, význam, názvosloví, co znamená, význam slova, odborný výraz, co to je, termín, co je to Echogenita?, odborné názvosloví, formulace, heslo, wiki


Pojem Echogenita je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Echogenita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Echogenita je schopnost tkání a orgánů vytvářet při sonografickém vyšetření znatelný obraz. Echogenita tkání je podmíněna několika faktory. Předně daná tkáň musí být vůbec schopna přenášet ultrazvukové vlnění, proto například kost nebo vzduchem naplněné plíce nebudou vytvářet řádný obraz, budou anechogenní. Další podmínkou je, aby prostředí nebylo ideálně homogenní. V dané tkáni se musí vyskytovat nehomogenity, na kterých se bude část ultrazvukového vlnění odrážet zpět k sondě a bude detekována a zobrazena jako signál z dané oblasti, tedy například cysta naplněná bezstrukturní tekutinou se bude také jevit jako černá. Echogenita se obvykle hodnotí subjektivně jako vnímaný jas oblasti na monitoru.

Další informační zdroje o slovu Echogenita

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Echogenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Echogenita na Youtube

Hledat výraz Echogenita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Echogenita ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Echogenita na Google.cz

Zkusit najít pojem Echogenita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Echogenita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Echogenita? resp. co přesně označuje termín Echogenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echogenita, odpověď na dotaz co je to Echogenita?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.