Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Co znamená termín Podstatné jméno? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podstatné jméno se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, Český jazyk, termín, synonymum, lexikon, definice, wiki, význam slova, terminus technicus, co znamená, informace, pojem, Český jazyk, vysvětlení, přesný význam, popis, Podstatné jméno, heslo


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podstatné jméno? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Podstatné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podstatné jméno ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Podstatné jméno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Podstatné jméno ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Podstatné jméno na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podstatné jméno ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Podstatné jméno? resp. co znamená slovo Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Stavebník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Podstatné jméno hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!