Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podstatné jméno. Co znamená odborný pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Podstatné jméno

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podstatné jméno. Co znamená odborný pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Podstatné jméno sdílejte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, co znamená, Podstatné jméno, Český jazyk, slovo, definice, popis, význam, lexikon, heslo, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, pojem, co je to Podstatné jméno?


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Podstatné jméno?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Pro více informací o heslu Podstatné jméno zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Podstatné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Podstatné jméno ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Podstatné jméno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podstatné jméno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Podstatné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Podstatné jméno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Podstatné jméno? resp. co znamená výraz Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Benjamin Fulford? Znáte a víte kdo je Lakota? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!