Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Podstatné jméno

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Podstatné jméno? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podstatné jméno patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, heslo, Český jazyk, názvosloví, co znamená, definice pojmu, co je to Podstatné jméno?, formulace, přesný výraz, termín, terminus technicus, odborný výraz, pojem, co to je, Podstatné jméno


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podstatné jméno? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Pro více informací o heslu Podstatné jméno zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Podstatné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Podstatné jméno na Youtube

Hledat výraz Podstatné jméno ve Wikizdrojích

Najít termín Podstatné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Podstatné jméno ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podstatné jméno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Podstatné jméno? resp. jaká je definice slova Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!