Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Podstatné jméno

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Podstatné jméno můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podstatné jméno je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, formulace, co je to Podstatné jméno?, vysvětlení, heslo, Český jazyk, názvosloví, co to je, pojem, termín, přesný význam, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, informace, slovo, co znamená


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Podstatné jméno píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Podstatné jméno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podstatné jméno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Podstatné jméno ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Podstatné jméno ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podstatné jméno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Podstatné jméno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Podstatné jméno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Energetik? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!