Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená slovo Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je Podstatné jméno? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Podstatné jméno?

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená slovo Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Podstatné jméno patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, heslo, co to je, slovo, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, terminus technicus, popis, lexikon, význam, wiki, Podstatné jméno, definice pojmu, informace, definice, odborný výraz, termín


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podstatné jméno? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Podstatné jméno na Youtube

Vyhledat termín Podstatné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Podstatné jméno na Google.cz

Najít výraz Podstatné jméno ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podstatné jméno ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Podstatné jméno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Podstatné jméno? resp. co označuje slovo Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Jan Konvalinka? Znáte a víte kdo je Skrblík? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Podstatné jméno i v jiné části webu než je kategorie Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!