Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podstatné jméno. Co znamená odborný pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Podstatné jméno

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podstatné jméno. Co znamená odborný pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Podstatné jméno se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, co znamená, slovník, popis, termín, informace, Český jazyk, význam pojmu, heslo, wiki, terminologie, terminus technicus, význam, přesný výraz, definice pojmu, co je to Podstatné jméno?, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podstatné jméno? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Další zdroje informací o slovu Podstatné jméno

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podstatné jméno ve Wikimedia Commons

Najít heslo Podstatné jméno ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Podstatné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Podstatné jméno ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Podstatné jméno ve vyhledávači Qwant

Najít termín Podstatné jméno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Podstatné jméno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Céline Dion? Znáte a víte kdo je Šílenec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!