Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je Podstatné jméno?

Co znamená pojem, definice termínu Podstatné jméno?

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Podstatné jméno s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Podstatné jméno se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, slovo, význam slova, heslo, popis, Český jazyk, pojem, formulace, přesný význam, co znamená, wiki, termín, přesný výraz, slovník, terminus technicus, lexikon, Podstatné jméno, vysvětlení


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Podstatné jméno?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Pro více informací o heslu Podstatné jméno zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Podstatné jméno na Google.cz

Vyhledat termín Podstatné jméno ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Podstatné jméno na Youtube

Zkusit najít termín Podstatné jméno ve Wikislovníku

Najít slovo Podstatné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Podstatné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Podstatné jméno? resp. co znamená Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Don Budge? Znáte a víte kdo je Lakomec? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, písmeno s, podstatné jméno, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!