Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Podstatné jméno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Podstatné jméno

Podstatné jméno čili substantivum je ohebný slovní druh zahrnující názvy osob, zvířat, věcí, vlastností, dějů a vztahů. Podstatná jména mohou být konkrétní, označují tedy to, co je hmotné. Patří sem podstatná jména obecná a vlastní. Podstatná jména označující vše nehmotné jsou abstraktní.
Podstatné jméno bývá ve větě většinou podmětem nebo předmětem. Rozlišuje se u něj životnost a neživotnost v rodě mužském, skloňuje se a určuje se u něj pád, číslo, rod, popřípadě vzor.


Co je to Podstatné jméno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podstatné jméno. Co znamená pojem Podstatné jméno z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Podstatné jméno? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podstatné jméno patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, terminologie, Český jazyk, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, slovo, pojem, slovník, informace, lexikon, co to je, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, popis


Pojem Podstatné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podstatné jméno? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podstatné jméno (též substantivum) je ohebný slovní druh, který označuje názvy osob, zvířat, věcí, vlastností a dějů. Je hlavním (i když ne jediným) slovním druhem, který ve větě vystupuje jako argument slovesa.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Podstatné jméno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Podstatné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Podstatné jméno na Youtube

Vyhledat slovo Podstatné jméno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Podstatné jméno na Google.cz

Zkusit najít termín Podstatné jméno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podstatné jméno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Podstatné jméno? resp. co přesně znamená slovo Podstatné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podstatné jméno, odpověď na dotaz co je to Podstatné jméno?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Stavebník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!