Co je to?
Definice výrazu Nedotknutelní. Co znamená odborný pojem Nedotknutelní z kategorie Náboženství?

Co to je Nedotknutelní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nedotknutelní

Nedotknutelní či nedotýkatelní je pojmenování indické kasty. Jde o kastu nejnižší a opovrhovanou, která čítá cca 160 milionů jedinců, většinou indických muslimů. Tito lidé se do nejnižší kasty rodí a jejich zařazení by mělo být trestem za hříchy, kterých se dopustili v minulém životě. Tato kasta byla definována zákoníkem, vytvořeným bráhmanskými kněžími.
Bráhmani by se neměli s nedotknutelnými stýkat. Stejně tak by se neměli dotýkat mrtvých, tělních tekutin, výkalů a podobně. Všechny práce a činnosti tohoto typu pak vykonávají nedotknutelní. Tato kasta je považována za podřadnou a je diskriminována.


Co je to Nedotknutelní? Význam slova, termín, Definice výrazu Nedotknutelní. Co znamená odborný pojem Nedotknutelní z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Nedotknutelní se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, definice, termín, význam pojmu, pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, co znamená, informace, odborný výraz, názvosloví, terminologie, náboženství, synonymum, lexikon, terminus technicus, heslo, význam slova


Pojem Nedotknutelní je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nedotknutelní? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Nedotknutelní (nebo správněji nedotýkatelní, v sanskrtu दलित dalita, také dalitové, páriové či čandalové) jsou nejnižší a opovrhovaná skupina v indickém kastovním systému, která stojí zcela mimo systém čtyř varen. Odhaduje se, že k nim náleží přes 160 miliónů Indů, mimo jiné většina indických muslimů. Podle hinduistických pravidel a tradic se lidé jako nedotknutelní rodí, což je trestem za hříchy spáchané v minulých životech.

Další zdroje informací o slovu Nedotknutelní

Hledat heslo Nedotknutelní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Nedotknutelní ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Nedotknutelní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nedotknutelní na Youtube

Najít termín Nedotknutelní ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nedotknutelní ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nedotknutelní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Nedotknutelní? resp. jaká je definice termínu Nedotknutelní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nedotknutelní, odpověď na dotaz co je to Nedotknutelní?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Gabaj? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?