Co je to?
Výraz, termín, definice slova Endoskopie. Co znamená odborný pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Co je Endoskopie?

Co znamená pojem, definice termínu Endoskopie?

Endoskopie je název pro vyšetřovací metody tělních dutin a dutých orgánů. Při vyšetření se využívá endoskop, speciální flexibilní přístroj, který se do dutin zavádí přirozenými otvory, takže endoskopie není pro pacienta přílišnou zátěží. Provádí se ambulantně a lze ji v případě potřeby opakovat.
Endoskop zavedený do dutiny přenáší obraz na monitor nebo záznamové zařízení. Pomocí endoskopu je možné vyšetřovat například trávicí trakt, nos, krk, dýchací cesty, močové cesty a pohlavní orgány.


Co je to Endoskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Endoskopie. Co znamená odborný pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Endoskopie sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Endoskopie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Endoskopie, co to je, formulace, termín, vysvětlení, popis, terminologie, lékařství, názvosloví, co je to Endoskopie?, co znamená, pojem, lékařství, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Endoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Endoskopie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endoskopie je metoda umožňující přímé prohlédnutí vnitřních dutin pomocí speciálního optického přístroje, tzv. endoskopu. Používá se v medicíně, veterinární medicíně a některých speciálních technických aplikacích.
Endoskopie dosáhla velkého rozšíření v celé řadě medicínských oborů. Většinou jsou endoskopy zaváděny přirozenými otvory a vedeny přirozenými cestami, takže při vyšetření nedochází k narušení orgánu. Jejich zavedení tak umožnilo řadu vyšetření, která by dříve vyžadovala operační zákrok. Také se postupně rozšiřuje spektrum léčebných výkonů, které lze endoskopicky provádět, a pacienti jsou tak ušetřeni náročnějších otevřených chirurgických výkonů. Některé metody (např. laparoskopie, thorakoskopie, artroskopie) sice vyžadují vytvoření umělého vstupu do vyšetřované dutiny, operační rána je však významně menší ve srovnání s otevřenou operací a hojení je tak rychlejší.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Endoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Endoskopie ve Wikizdrojích

Hledat slovo Endoskopie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Endoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Endoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Endoskopie například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Endoskopie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Endoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endoskopie, odpověď na dotaz co je to Endoskopie?. Víte např. kdo to je Martin Řezníček? Znáte a víte kdo je Lichvář? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.