Co je to?
Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Endoskopie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Endoskopie

Endoskopie je název pro vyšetřovací metody tělních dutin a dutých orgánů. Při vyšetření se využívá endoskop, speciální flexibilní přístroj, který se do dutin zavádí přirozenými otvory, takže endoskopie není pro pacienta přílišnou zátěží. Provádí se ambulantně a lze ji v případě potřeby opakovat.
Endoskop zavedený do dutiny přenáší obraz na monitor nebo záznamové zařízení. Pomocí endoskopu je možné vyšetřovat například trávicí trakt, nos, krk, dýchací cesty, močové cesty a pohlavní orgány.


Co je to Endoskopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Endoskopie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, význam, slovo, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, heslo, Lékařství, informace, pojem, význam pojmu, lexikon, slovník, popis, co je to Endoskopie?, Endoskopie, význam slova, vysvětlení


Pojem Endoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Endoskopie dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endoskopie je metoda umožňující přímé prohlédnutí vnitřních dutin pomocí speciálního optického přístroje, tzv. endoskopu. Používá se v medicíně, veterinární medicíně a některých speciálních technických aplikacích.
Endoskopie dosáhla velkého rozšíření v celé řadě medicínských oborů. Většinou jsou endoskopy zaváděny přirozenými otvory a vedeny přirozenými cestami, takže při vyšetření nedochází k narušení orgánu. Jejich zavedení tak umožnilo řadu vyšetření, která by dříve vyžadovala operační zákrok. Také se postupně rozšiřuje spektrum léčebných výkonů, které lze endoskopicky provádět, a pacienti jsou tak ušetřeni náročnějších otevřených chirurgických výkonů. Některé metody (např. laparoskopie, thorakoskopie, artroskopie) sice vyžadují vytvoření umělého vstupu do vyšetřované dutiny, operační rána je však významně menší ve srovnání s otevřenou operací a hojení je tak rychlejší.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Endoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Endoskopie na Google.cz

Najít heslo Endoskopie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Endoskopie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Endoskopie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Endoskopie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Endoskopie? resp. jaký je význam pojmu Endoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endoskopie, odpověď na dotaz co je to Endoskopie?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Lichvář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.