Co je to?
Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Endoskopie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Endoskopie?

Endoskopie je název pro vyšetřovací metody tělních dutin a dutých orgánů. Při vyšetření se využívá endoskop, speciální flexibilní přístroj, který se do dutin zavádí přirozenými otvory, takže endoskopie není pro pacienta přílišnou zátěží. Provádí se ambulantně a lze ji v případě potřeby opakovat.
Endoskop zavedený do dutiny přenáší obraz na monitor nebo záznamové zařízení. Pomocí endoskopu je možné vyšetřovat například trávicí trakt, nos, krk, dýchací cesty, močové cesty a pohlavní orgány.


Co je to Endoskopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Endoskopie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Endoskopie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, termín, význam, co znamená, synonymum, přesný výraz, heslo, Lékařství, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Endoskopie?, pojem, přesný význam, vysvětlení, co to je, informace, terminologie, odborný výraz


Pojem Endoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Endoskopie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endoskopie je metoda umožňující přímé prohlédnutí vnitřních dutin pomocí speciálního optického přístroje, tzv. endoskopu. Používá se v medicíně, veterinární medicíně a některých speciálních technických aplikacích.
Endoskopie dosáhla velkého rozšíření v celé řadě medicínských oborů. Většinou jsou endoskopy zaváděny přirozenými otvory a vedeny přirozenými cestami, takže při vyšetření nedochází k narušení orgánu. Jejich zavedení tak umožnilo řadu vyšetření, která by dříve vyžadovala operační zákrok. Také se postupně rozšiřuje spektrum léčebných výkonů, které lze endoskopicky provádět, a pacienti jsou tak ušetřeni náročnějších otevřených chirurgických výkonů. Některé metody (např. laparoskopie, thorakoskopie, artroskopie) sice vyžadují vytvoření umělého vstupu do vyšetřované dutiny, operační rána je však významně menší ve srovnání s otevřenou operací a hojení je tak rychlejší.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Endoskopie ve Wikizdrojích

Najít slovo Endoskopie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Endoskopie na Youtube

Zkusit najít heslo Endoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Endoskopie na Google.cz

Hledat výraz Endoskopie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Endoskopie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Endoskopie? resp. jaký je význam slova Endoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endoskopie, odpověď na dotaz co je to Endoskopie?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Lichvář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.