Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Co to je Platonická láska? Význam slova

Co znamená termín Platonická láska? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Platonická láska je termín, který pochází již z 15. století, kdy byl použit pro označení lásky muže k osobám mužského pohlaví. V současnosti se takto označuje láska, která postrádá sexuální prvek. Emoční vztah je silný, i když nikdo ze zúčastněných neusiluje o sexuální styk.
Platonická láska bývá i jednostranná, nemusí být nutně zaměřena pouze na osoby, ale i na zvířata nebo předměty. Používá se i pro pojmenování takového citu, kdy cíl lásky o této emoci neví.


Co je to Platonická láska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Platonická láska je v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, co znamená, Psychologie, pojem, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, definice, slovník, informace, význam, slovo, definice pojmu, synonymum, co to je


Pojem Platonická láska je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Platonická láska? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platonická láska (lat. amor platonicus) je podle moderní definice láska bez sexuálních prvků, tedy silný citový vztah, ve kterém ani jeden z partnerů netouží po sexuálním styku.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Platonická láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Platonická láska ve Wikislovníku

Najít pojem Platonická láska ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Platonická láska ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platonická láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Platonická láska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Platonická láska například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Platonická láska? resp. co se skrývá pod slovem Platonická láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platonická láska, odpověď na dotaz co je to Platonická láska?. Víte např. kdo to je Anthony Hopkins? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Platonická láska hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?