Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Co to je Platonická láska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Platonická láska?

Platonická láska je termín, který pochází již z 15. století, kdy byl použit pro označení lásky muže k osobám mužského pohlaví. V současnosti se takto označuje láska, která postrádá sexuální prvek. Emoční vztah je silný, i když nikdo ze zúčastněných neusiluje o sexuální styk.
Platonická láska bývá i jednostranná, nemusí být nutně zaměřena pouze na osoby, ale i na zvířata nebo předměty. Používá se i pro pojmenování takového citu, kdy cíl lásky o této emoci neví.


Co je to Platonická láska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Platonická láska můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Platonická láska je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, Psychologie, informace, přesný výraz, slovník, Psychologie, odborný výraz, terminus technicus, Platonická láska, co to je, přesný význam, co je to Platonická láska?, terminologie, synonymum, názvosloví, definice, co znamená


Pojem Platonická láska je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Platonická láska?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platonická láska (lat. amor platonicus) je podle moderní definice láska bez sexuálních prvků, tedy silný citový vztah, ve kterém ani jeden z partnerů netouží po sexuálním styku.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Platonická láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Platonická láska ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platonická láska ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Platonická láska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Platonická láska na Youtube

Zkusit najít pojem Platonická láska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Platonická láska například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Platonická láska? resp. co znamená Platonická láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platonická láska, odpověď na dotaz co je to Platonická láska?. Víte např. kdo to je Rytec? Znáte a víte kdo je Dysgrafik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?