Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Co to je Platonická láska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Platonická láska

Platonická láska je termín, který pochází již z 15. století, kdy byl použit pro označení lásky muže k osobám mužského pohlaví. V současnosti se takto označuje láska, která postrádá sexuální prvek. Emoční vztah je silný, i když nikdo ze zúčastněných neusiluje o sexuální styk.
Platonická láska bývá i jednostranná, nemusí být nutně zaměřena pouze na osoby, ale i na zvířata nebo předměty. Používá se i pro pojmenování takového citu, kdy cíl lásky o této emoci neví.


Co je to Platonická láska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Platonická láska je v sekci Psychologie

Klíčová slova: heslo, informace, formulace, termín, wiki, synonymum, co to je, Psychologie, Platonická láska, terminologie, názvosloví, slovo, terminus technicus, co znamená, co je to Platonická láska?, přesný výraz, význam, definice pojmu


Pojem Platonická láska je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Platonická láska?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platonická láska (lat. amor platonicus) je podle moderní definice láska bez sexuálních prvků, tedy silný citový vztah, ve kterém ani jeden z partnerů netouží po sexuálním styku.

Jiné zdroje informací o pojmu Platonická láska

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platonická láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platonická láska ve Wikimedia Commons

Najít slovo Platonická láska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Platonická láska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Platonická láska ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Platonická láska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Platonická láska například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Platonická láska? resp. co znamená slovo Platonická láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platonická láska, odpověď na dotaz co je to Platonická láska?. Víte např. kdo to je Martin Uhlíř? Znáte a víte kdo je Dysgrafik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?