Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Co je Platonická láska?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Platonická láska?

Platonická láska je termín, který pochází již z 15. století, kdy byl použit pro označení lásky muže k osobám mužského pohlaví. V současnosti se takto označuje láska, která postrádá sexuální prvek. Emoční vztah je silný, i když nikdo ze zúčastněných neusiluje o sexuální styk.
Platonická láska bývá i jednostranná, nemusí být nutně zaměřena pouze na osoby, ale i na zvířata nebo předměty. Používá se i pro pojmenování takového citu, kdy cíl lásky o této emoci neví.


Co je to Platonická láska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Platonická láska? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Platonická láska se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice, informace, odborný výraz, význam pojmu, slovo, slovník, psychologie, terminus technicus, lexikon, psychologie, přesný výraz, co je to Platonická láska?, synonymum, názvosloví, význam slova, formulace, význam, odborné názvosloví


Pojem Platonická láska je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Platonická láska dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platonická láska (lat. amor platonicus) je podle moderní definice láska bez sexuálních prvků, tedy silný citový vztah, ve kterém ani jeden z partnerů netouží po sexuálním styku.

Více informací o pojmu Platonická láska lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Platonická láska na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platonická láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Platonická láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Platonická láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Platonická láska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Platonická láska ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Platonická láska například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Platonická láska? resp. co se skrývá pod slovem Platonická láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platonická láska, odpověď na dotaz co je to Platonická láska?. Víte např. kdo to je Tereza Maxová? Znáte a víte kdo je Oliver Dlouhý? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Hnědé oko, platonická láska, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?