Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Co to je Platonická láska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Platonická láska

Platonická láska je termín, který pochází již z 15. století, kdy byl použit pro označení lásky muže k osobám mužského pohlaví. V současnosti se takto označuje láska, která postrádá sexuální prvek. Emoční vztah je silný, i když nikdo ze zúčastněných neusiluje o sexuální styk.
Platonická láska bývá i jednostranná, nemusí být nutně zaměřena pouze na osoby, ale i na zvířata nebo předměty. Používá se i pro pojmenování takového citu, kdy cíl lásky o této emoci neví.


Co je to Platonická láska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platonická láska. Co znamená pojem Platonická láska z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Platonická láska je v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, slovník, Platonická láska, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, vysvětlení, wiki, přesný výraz, lexikon, terminologie, synonymum, názvosloví, slovo, význam, formulace, co je to Platonická láska?, definice


Pojem Platonická láska je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Platonická láska? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Platonická láska (lat. amor platonicus) je podle moderní definice láska bez sexuálních prvků, tedy silný citový vztah, ve kterém ani jeden z partnerů netouží po sexuálním styku.

Zkuste zjistit více informací o slovu Platonická láska v následujících zdrojích

Hledat heslo Platonická láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platonická láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Platonická láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Platonická láska ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platonická láska ve Wikimedia Commons

Najít heslo Platonická láska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Platonická láska například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Platonická láska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Platonická láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platonická láska, odpověď na dotaz co je to Platonická láska?. Víte např. kdo to je Frikulín? Znáte a víte kdo je Petr Němec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?