Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpunkce. Co znamená odborný pojem Interpunkce z kategorie Český jazyk?

Co je to Interpunkce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Interpunkce?

Interpunkce je označení používané pro členění textu pomocí interpunkčních znamének. To jsou grafické znaky, které napomáhají vyjádřit v písemném projevu strukturování a uspořádání textu. V mluveném projevu nebo při četbě znamenají změnu intonace nebo přestávek v řeči. Interpunkce nenahrazuje slova a samotná znaménka se nevyslovují. Různé jazyky mohou mít odlišnou interpunkci. V českém jazyce patří k nejčastěji užívaným znaménkům tečka, která ukončí větu, a je označením pro zkratky nebo řadové číslovky, čárka, která odděluje věty, členy nebo výrazy, podobně jako středník.
K dalším znaménkům patřícím do české interpunkce se řadí dvojtečka, otazník, vykřičník, pomlčka, spojovník, výpustka, uvozovky, apostrof, závorka či lomítko. V cizích jazycích se využívají i jiná znaménka jako např. hranaté závorky, rovné uvozovky, převrácený vykřičník, převrácený otazník a jiné. Do interpunkce se řadí i tzv. bílé znaky, jako je mezera, tabulátor nebo odřádkování.


Co je to Interpunkce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpunkce. Co znamená odborný pojem Interpunkce z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Interpunkce patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, heslo, význam pojmu, Český jazyk, slovo, Interpunkce, slovník, definice pojmu, informace, Český jazyk, wiki, názvosloví, termín, odborný výraz, pojem, definice, formulace, přesný význam


Pojem Interpunkce je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Interpunkce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Interpunkce ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Interpunkce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Interpunkce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Interpunkce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Interpunkce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpunkce například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Interpunkce? resp. co znamená Interpunkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpunkce, odpověď na dotaz co je to Interpunkce?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Fantomas? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Interpunkce v jiné sekci než Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.