Co je to?
Definice výrazu Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Co je Turecká káva?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Turecká káva?

Turecká káva čili turek nebo také káva s lógrem je varianta kávy, která se připravuje pouze v České republice a na Slovensku. Tato káva se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vařící vodou a spaří. Od skutečné turecké kávy se tak tento nápoj zásadně liší. Nápoj je odborníky hodnocen jako chuťově špatný. Připravuje se i v bezkofeinové variantě.
Pokud chce někdo připravit kvalitnější kávu, musí mít vybraná zrna, která budou čerstvě namletá a nebudou přepražená. Voda pro přípravu by neměla přejít varem. Ideální množství kávy se pohybuje od 8 do 12 g na šálek. Káva se zalévá vodou o teplotě cca 95 stupňů, stát by měla maximálně tři minuty, aby se zchladila na 70 stupňů. V ten moment je již vylouhovaná pro pití. Jestliže by stála ještě déle, změní se její chuť a uvolní se látky, které poškozují trávicí soustavu.


Co je to Turecká káva? Význam slova, termín, Definice výrazu Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Turecká káva můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Turecká káva je v sekci nápoje

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, význam pojmu, terminologie, co znamená, přesný výraz, synonymum, lexikon, přesný význam, význam, Turecká káva, odborný výraz, pojem, slovo, heslo, význam slova, co je to Turecká káva?, termín


Pojem Turecká káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Turecká káva? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Turecká káva či zkráceně turek (hovorově káva s lógrem) je česká a slovenská varianta kávy připravovaná zalitím a spařením mleté zrnkové kávy vroucí vodou. S kávou připravovanou v Turecku má společný jen název. Odborníci a znalci ale tento druh kávy příliš neoceňují kvůli jejím horším chuťovým vlastnostem oproti jiným druhům kávy. Tureckou kávu lze připravit také z kávy bez kofeinu.

Káva s lógrem

Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay
Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Turecká káva

Hledat heslo Turecká káva na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turecká káva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Turecká káva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Turecká káva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Turecká káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Turecká káva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Turecká káva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaký je význam slova Turecká káva? resp. co přesně označuje termín Turecká káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turecká káva, odpověď na dotaz co je to Turecká káva?. Víte např. kdo to je Dušan Klein? Znáte a víte kdo je Jakub Kotek? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Turecká káva i v jiné sekci než v nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Sklenička na přípitek, turecká káva, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.