Co je to?
Výraz, termín, definice slova Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Co je to Turecká káva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Turecká káva

Turecká káva čili turek nebo také káva s lógrem je varianta kávy, která se připravuje pouze v České republice a na Slovensku. Tato káva se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vařící vodou a spaří. Od skutečné turecké kávy se tak tento nápoj zásadně liší. Nápoj je odborníky hodnocen jako chuťově špatný. Připravuje se i v bezkofeinové variantě.
Pokud chce někdo připravit kvalitnější kávu, musí mít vybraná zrna, která budou čerstvě namletá a nebudou přepražená. Voda pro přípravu by neměla přejít varem. Ideální množství kávy se pohybuje od 8 do 12 g na šálek. Káva se zalévá vodou o teplotě cca 95 stupňů, stát by měla maximálně tři minuty, aby se zchladila na 70 stupňů. V ten moment je již vylouhovaná pro pití. Jestliže by stála ještě déle, změní se její chuť a uvolní se látky, které poškozují trávicí soustavu.


Co je to Turecká káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Turecká káva) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Turecká káva patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, informace, význam, termín, názvosloví, význam pojmu, definice, definice pojmu, terminologie, co znamená, pojem, odborné názvosloví, co je to Turecká káva?, vysvětlení, slovo, přesný výraz, nápoje


Pojem Turecká káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Turecká káva? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Turecká káva či zkráceně turek (hovorově káva s lógrem) je česká a slovenská varianta kávy připravovaná zalitím a spařením mleté zrnkové kávy vroucí vodou. S kávou připravovanou v Turecku má společný jen název. Odborníci a znalci ale tento druh kávy příliš neoceňují kvůli jejím horším chuťovým vlastnostem oproti jiným druhům kávy. Tureckou kávu lze připravit také z kávy bez kofeinu.

Káva s lógrem

Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay
Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Turecká káva zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turecká káva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Turecká káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Turecká káva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Turecká káva ve Wikislovníku

Hledat pojem Turecká káva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Turecká káva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Turecká káva například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Turecká káva? resp. jaký je přesný význam slova Turecká káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turecká káva, odpověď na dotaz co je to Turecká káva?. Víte např. kdo to je Jan Dolanský? Znáte a víte kdo je Michal Pavlata? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.