Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Turecká káva. Co znamená pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Co to je Turecká káva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Turecká káva?

Turecká káva čili turek nebo také káva s lógrem je varianta kávy, která se připravuje pouze v České republice a na Slovensku. Tato káva se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vařící vodou a spaří. Od skutečné turecké kávy se tak tento nápoj zásadně liší. Nápoj je odborníky hodnocen jako chuťově špatný. Připravuje se i v bezkofeinové variantě.
Pokud chce někdo připravit kvalitnější kávu, musí mít vybraná zrna, která budou čerstvě namletá a nebudou přepražená. Voda pro přípravu by neměla přejít varem. Ideální množství kávy se pohybuje od 8 do 12 g na šálek. Káva se zalévá vodou o teplotě cca 95 stupňů, stát by měla maximálně tři minuty, aby se zchladila na 70 stupňů. V ten moment je již vylouhovaná pro pití. Jestliže by stála ještě déle, změní se její chuť a uvolní se látky, které poškozují trávicí soustavu.


Co je to Turecká káva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Turecká káva. Co znamená pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Turecká káva se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, Nápoje, co znamená, definice, význam, formulace, co to je, informace, co je to Turecká káva?, termín, význam pojmu, wiki, definice pojmu, Turecká káva, význam slova, pojem, synonymum


Pojem Turecká káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Turecká káva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Turecká káva či zkráceně turek (hovorově káva s lógrem) je česká a slovenská varianta kávy připravovaná zalitím a spařením mleté zrnkové kávy vroucí vodou. S kávou připravovanou v Turecku má společný jen název. Odborníci a znalci ale tento druh kávy příliš neoceňují kvůli jejím horším chuťovým vlastnostem oproti jiným druhům kávy. Tureckou kávu lze připravit také z kávy bez kofeinu.

Káva s lógrem

Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay
Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turecká káva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Turecká káva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Turecká káva ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Turecká káva na Youtube

Zkusit najít termín Turecká káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Turecká káva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Turecká káva například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Turecká káva? resp. co vlastně znamená slovo Turecká káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turecká káva, odpověď na dotaz co je to Turecká káva?. Víte např. kdo to je Egocentrik? Znáte a víte kdo je Dan Bárta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.