Co je to?
Výraz, termín, definice slova Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Co je to Turecká káva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Turecká káva

Turecká káva čili turek nebo také káva s lógrem je varianta kávy, která se připravuje pouze v České republice a na Slovensku. Tato káva se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vařící vodou a spaří. Od skutečné turecké kávy se tak tento nápoj zásadně liší. Nápoj je odborníky hodnocen jako chuťově špatný. Připravuje se i v bezkofeinové variantě.
Pokud chce někdo připravit kvalitnější kávu, musí mít vybraná zrna, která budou čerstvě namletá a nebudou přepražená. Voda pro přípravu by neměla přejít varem. Ideální množství kávy se pohybuje od 8 do 12 g na šálek. Káva se zalévá vodou o teplotě cca 95 stupňů, stát by měla maximálně tři minuty, aby se zchladila na 70 stupňů. V ten moment je již vylouhovaná pro pití. Jestliže by stála ještě déle, změní se její chuť a uvolní se látky, které poškozují trávicí soustavu.


Co je to Turecká káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Turecká káva. Co znamená odborný pojem Turecká káva z kategorie Nápoje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Turecká káva se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Turecká káva se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, termín, odborný výraz, význam, synonymum, co znamená, vysvětlení, popis, nápoje, lexikon, heslo, slovník, význam slova, informace, přesný výraz, názvosloví, slovo


Pojem Turecká káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Turecká káva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Turecká káva či zkráceně turek (hovorově káva s lógrem) je česká a slovenská varianta kávy připravovaná zalitím a spařením mleté zrnkové kávy vroucí vodou. S kávou připravovanou v Turecku má společný jen název. Odborníci a znalci ale tento druh kávy příliš neoceňují kvůli jejím horším chuťovým vlastnostem oproti jiným druhům kávy. Tureckou kávu lze připravit také z kávy bez kofeinu.

Káva s lógrem

Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay
Český turek se připravuje z umleté zrnkové kávy, která se zalije vroucí vodou. Autor: Elias Shariff Falla Mardini, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít slovo Turecká káva na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Turecká káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Turecká káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Turecká káva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Turecká káva ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turecká káva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Turecká káva například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Turecká káva? resp. jaký je přesný význam slova Turecká káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turecká káva, odpověď na dotaz co je to Turecká káva?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Agnostik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Turecká káva hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.