Co je to?
Výraz, termín, definice slova Enfant terrible. Co znamená odborný pojem Enfant terrible z kategorie Různé?

Co je Enfant terrible? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Enfant terrible?

Enfant terrible je pojem pocházející z francouzštiny, kde znamená dítě, které se chová hrozně, je postrachem rodiny. Je příliš upřímné, často prostořeké, čímž způsobuje trapné situace ve společnosti.
Používá se v přeneseném smyslu, kdy se takto označují nezdvořilé osoby, které se neřídí společenskými zvyklostmi, je autorem trapných situací, říká i věci nepříjemné a celkově se chová výstředně. Někdy se úsloví enfant terrible používá i v kladném významu, jako uznání upřímného jednání, odvahy nebo odlišnosti jedince.

Co je to Enfant terrible? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Enfant terrible. Co znamená odborný pojem Enfant terrible z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Enfant terrible sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Enfant terrible je v kategorii různé

Klíčová slova: co je to Enfant terrible?, heslo, definice pojmu, terminologie, slovo, terminus technicus, vysvětlení, slovník, Enfant terrible, termín, synonymum, definice, odborné názvosloví, různé, význam, formulace, wiki, co znamená


Pojem Enfant terrible je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Enfant terrible dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Enfant terrible [ãfã teríbl], francouzsky "hrozné dítě", "postrach rodiny"; dítě, které všechny uvádí do rozpaků svou upřímnou prostořekostí a působí tak ve společnosti drobné skandály.
V přeneseném smyslu prostořeký, nezdvořilý člověk, který nečekaně říká nepříjemné věci a nedbá na společenské zvyklosti. Případně vůbec výstřední člověk, "originál", který ve společnosti působí trapné situace. V současnosti se označení enfant terrible často chápe téměř jako lichotka, poklona něčí originalitě, odvaze a upřímnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Enfant terrible na Youtube

Vyhledat heslo Enfant terrible ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Enfant terrible ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Enfant terrible ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Enfant terrible na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enfant terrible ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Enfant terrible například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Enfant terrible? resp. co znamená výraz Enfant terrible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enfant terrible, odpověď na dotaz co je to Enfant terrible?. Víte např. kdo to je Vynálezce? Znáte a víte kdo je Norbert Wiener? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.