Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cider?

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cider) můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Cider patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: lexikon, co to je, slovo, vysvětlení, co je to Cider?, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, pojem, synonymum, heslo, odborný výraz, Cider, co znamená, formulace, wiki


Pojem Cider je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cider?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Cider

Vyhledat slovo Cider na Google.cz

Vyhledat pojem Cider ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cider ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Cider ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cider ve Wikimedia Commons

Najít výraz Cider ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili jaká je definice slova Cider? resp. co je to Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Usmrkanec? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde