Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cider?

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cider patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, co to je, definice, formulace, význam, definice pojmu, slovník, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Cider?, terminus technicus, lexikon, synonymum, názvosloví, popis, Cider, vysvětlení


Pojem Cider je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cider? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Cider doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Cider ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Cider ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cider ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Cider ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cider ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Cider ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cider? resp. jaká je definice slova Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Squater? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde