Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cider

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cider) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Cider patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, nápoje, termín, odborný výraz, nápoje, lexikon, slovník, informace, formulace, co znamená, definice, přesný význam, vysvětlení, heslo, význam slova, přesný výraz, synonymum, slovo


Pojem Cider je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cider? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cider ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cider ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Cider ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Cider na Google.cz

Vyhledat pojem Cider ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Cider ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Cider? resp. co znamená slovo Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Vladimír Ráž? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Cider hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde