Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cider

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Cider) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cider patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, synonymum, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, terminus technicus, co je to Cider?, Cider, význam, vysvětlení, co znamená, slovo, wiki, termín, pojem


Pojem Cider je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cider? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Cider zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Cider ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Cider ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cider ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cider na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cider ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cider ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cider? resp. jaká je definice slova Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Legionář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cider v jiné sekci než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde