Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cider

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cider. Co znamená pojem Cider z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cider sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cider patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, synonymum, význam, slovo, přesný význam, terminologie, význam slova, lexikon, wiki, přesný výraz, pojem, definice, vysvětlení, popis, heslo, co je to Cider?, slovník


Pojem Cider je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cider dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Cider na Google.cz

Vyhledat pojem Cider ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Cider ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cider na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cider ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cider ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cider? resp. co přesně označuje termín Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je James Dewey Watson? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde