Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cider. Co znamená slovo Cider z kategorie Nápoje?

Co je Cider?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cider

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cider. Co znamená slovo Cider z kategorie Nápoje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cider s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cider patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: heslo, wiki, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, termín, terminologie, nápoje, nápoje, definice pojmu, co je to Cider?, lexikon, pojem, popis


Pojem Cider je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cider?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Cider ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Cider ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Cider na Google obrázcích

Najít termín Cider ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Cider ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Cider ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cider? resp. jaká je definice slova Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Anička Slováčková? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde