Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Co je to Cider? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cider?

Cider, někdy psáno též cidre,je označením pro jablečné víno vyráběné ze zkvašeného jablečného moštu. Cider je populární především v západní Evropě - v Británii a ve Francii. Cidre je jemně perlivý nápoj s poměrně nízkým obsahem alkoholu, je slabší než běžné víno. Chuť odpovídá použité surovině, barva je zlatavá.


Co je to Cider? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cider. Co znamená odborný pojem Cider z kategorie Nápoje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cider s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cider je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, význam slova, wiki, slovo, synonymum, co to je, lexikon, heslo, definice pojmu, termín, definice, odborný výraz, slovník, přesný výraz, co znamená, nápoje, terminus technicus, popis


Pojem Cider je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cider? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cidre [sidr] je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. O jeho původu a rozšíření se vedou dlouhodobé spory, vznik výroby cidru je pravděpodobně spojen s oblastí dnešního Baskicka.

Jablečný cider

Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Jablečný cider ve sklenici. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Cider

Najít výraz Cider ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cider ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Cider ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Cider ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cider ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cider ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cider například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cider? resp. co to je Cider? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cider, odpověď na dotaz co je to Cider?. Víte např. kdo to je Ezau? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde