Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Co je to Islámský stát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Islámský stát

Islámský stát je název teroristické islámské organizace pocházející z Iráku. Tato organizace vyhlásila samostatný stát v obsazené oblasti na území Iráku a Sýrie. Tento stát není uznáván žádnou zemí, i když sám se prohlašuje za chalífát, který by měl vládnout nad všemi oblastmi obývanými muslimy v současnosti i v minulosti.
Islámský stát přísně aplikuje islámské právo šaría a chová se velmi krutě k těm, kteří vyznávají jiné náboženství než islám. Islámský stát byl ve spojení s teroristickou organizací Al – Káida, se kterou se však brzy rozešel a působí samostatně.


Co je to Islámský stát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Islámský stát s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Islámský stát se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, slovo, názvosloví, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, Islámský stát, terminologie, význam pojmu, definice, wiki, slovník, co je to Islámský stát?, pojem, informace, co znamená


Pojem Islámský stát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Islámský stát můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát. Ten není mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. Cílem je obnovit chalífát na územích Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon), či dalších zemí, které byly někdy v historii pod muslimskou vládou.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islámský stát ve Wikimedia Commons

Najít výraz Islámský stát ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Islámský stát ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Islámský stát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Islámský stát na Youtube

Najít termín Islámský stát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Islámský stát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Islámský stát? resp. co se skrývá pod slovem Islámský stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islámský stát, odpověď na dotaz co je to Islámský stát?. Víte např. kdo to je Jiřina Švorcová? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.