Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Co je to Islámský stát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Islámský stát

Islámský stát je název teroristické islámské organizace pocházející z Iráku. Tato organizace vyhlásila samostatný stát v obsazené oblasti na území Iráku a Sýrie. Tento stát není uznáván žádnou zemí, i když sám se prohlašuje za chalífát, který by měl vládnout nad všemi oblastmi obývanými muslimy v současnosti i v minulosti.
Islámský stát přísně aplikuje islámské právo šaría a chová se velmi krutě k těm, kteří vyznávají jiné náboženství než islám. Islámský stát byl ve spojení s teroristickou organizací Al – Káida, se kterou se však brzy rozešel a působí samostatně.


Co je to Islámský stát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Islámský stát patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, význam slova, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, co je to Islámský stát?, slovo, formulace, názvosloví, wiki, přesný význam, Náboženství, odborné názvosloví, význam, popis, synonymum, terminologie


Pojem Islámský stát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Islámský stát píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát. Ten není mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. Cílem je obnovit chalífát na územích Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon), či dalších zemí, které byly někdy v historii pod muslimskou vládou.

Jiné informační zdroje o pojmu Islámský stát

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islámský stát ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Islámský stát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Islámský stát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Islámský stát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islámský stát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Islámský stát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Islámský stát například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Islámský stát? resp. jaká je definice slova Islámský stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islámský stát, odpověď na dotaz co je to Islámský stát?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.