Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Co je to Islámský stát? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Islámský stát

Islámský stát je název teroristické islámské organizace pocházející z Iráku. Tato organizace vyhlásila samostatný stát v obsazené oblasti na území Iráku a Sýrie. Tento stát není uznáván žádnou zemí, i když sám se prohlašuje za chalífát, který by měl vládnout nad všemi oblastmi obývanými muslimy v současnosti i v minulosti.
Islámský stát přísně aplikuje islámské právo šaría a chová se velmi krutě k těm, kteří vyznávají jiné náboženství než islám. Islámský stát byl ve spojení s teroristickou organizací Al – Káida, se kterou se však brzy rozešel a působí samostatně.


Co je to Islámský stát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Islámský stát? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Islámský stát patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Islámský stát, wiki, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, přesný význam, Náboženství, co znamená, Náboženství, co to je, přesný výraz, heslo, definice, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, slovo


Pojem Islámský stát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Islámský stát dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát. Ten není mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. Cílem je obnovit chalífát na územích Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon), či dalších zemí, které byly někdy v historii pod muslimskou vládou.

Hledejte pojem Islámský stát v následujících vyhledávačích

Najít heslo Islámský stát na Google.cz

Zkusit najít pojem Islámský stát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Islámský stát ve Wikizdrojích

Hledat termín Islámský stát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Islámský stát na Youtube

Vyhledat heslo Islámský stát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Islámský stát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Islámský stát? resp. co je to Islámský stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islámský stát, odpověď na dotaz co je to Islámský stát?. Víte např. kdo to je Furiant? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.