Co je to?
Výraz, termín, definice slova Remíza. Co znamená odborný pojem Remíza z kategorie Sport?

Co je to Remíza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Remíza?

Remíza je pojem z oblasti šachové hry. Jedná se o výsledek partie šachů, který zůstal nerozhodný. Postupně se tento termín přenesl i do dalších druhů sportu. Základem názvu je slovo remis, které pochází z francouzštiny. V šachách se jako remíza označuje situace, kdy hráč nabídne druhému remízu a ten ji pak přijme, nebo pokud se hra dostane do patové situace, či nejsou na šachovnici takové figury, jejichž pomocí by mohlo dojít k matu.
Pokud jde o turnaje, může k remíze dojít po překročení času určeného na partii nebo rozhodnutím rozhodčího v situaci, kdy partii nelze ukončit obvyklým způsobem. Slangově se remíza nazývá také plichta, vždy jde o nerozhodný výsledek.


Co je to Remíza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Remíza. Co znamená odborný pojem Remíza z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Remíza? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Remíza je v sekci sport

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, Remíza, slovo, sport, co to je, informace, co je to Remíza?, terminus technicus, wiki, terminologie, odborný výraz, heslo, názvosloví, význam pojmu, popis, definice


Pojem Remíza je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Remíza?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Remíza je původem šachový termín, který znamená nerozhodný výsledek šachové partie, přeneseně také jiného sportovního zápolení. Pochází z francouzského slova remis, což je participium minulé od remettre (odložit, opustit).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Remíza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Remíza na Youtube

Najít výraz Remíza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Remíza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Remíza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Remíza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Remíza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Remíza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Remíza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remíza, odpověď na dotaz co je to Remíza?. Víte např. kdo to je Natalia Vodianova? Znáte a víte kdo je Jidáš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.