Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fazeta. Co znamená pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Co je Fazeta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fazeta?

V zubním lékařství se využívají různé pomůcky a historie některých sahá do vzdálenější historie. Například keramické fazety byly poprvé představeny již ve třicátých letech minulého století, nicméně opravdu se začaly využívat až o cca padesát let později. Fazety se využívají v případě neestetických mezer mezi zuby, při vadném zabarvení nebo u několikanásobných plomb na předních zubech. Keramická fazeta se aplikuje na přední plošky zubů.


Co je to Fazeta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fazeta. Co znamená pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fazeta? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Fazeta patří do sekce lékařství

Klíčová slova: co je to Fazeta?, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, přesný význam, synonymum, heslo, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, lékařství, formulace, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, co to je, terminologie


Pojem Fazeta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fazeta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní fazety jsou invazivní estetická ošetření zubu. Spočívá v aplikaci tenké vrstvy keramického materiálu na přední část zubu. Tato plocha zakryje veškeré nedokonalosti barvy či tvaru zubu. Jedná se o jeden z nejrychlejších způsobů, jak ošetřit nevzhledný zub.

Zubní vady, které se dají řešit zubní fazetou:
• Nevzhledné skvrny a výplně, které narušují estetiku zubu
• Mechanická poškození, která vznikla důsledkem nehod a úrazů
• Tetracyklinové zuby – zuby poškozené následkem používání léků
• Mezery a ortodontické vady – zuby s nedokonalým tvarem nebo postavením

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fazeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fazeta na Youtube

Hledat termín Fazeta na Google.cz

Vyhledat termín Fazeta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fazeta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Fazeta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fazeta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Fazeta? resp. jaká je definice termínu Fazeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fazeta, odpověď na dotaz co je to Fazeta?. Víte např. kdo to je Xenofón? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.