Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fazeta. Co znamená pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Co je to Fazeta? Význam slova

Co znamená termín Fazeta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V zubním lékařství se využívají různé pomůcky a historie některých sahá do vzdálenější historie. Například keramické fazety byly poprvé představeny již ve třicátých letech minulého století, nicméně opravdu se začaly využívat až o cca padesát let později. Fazety se využívají v případě neestetických mezer mezi zuby, při vadném zabarvení nebo u několikanásobných plomb na předních zubech. Keramická fazeta se aplikuje na přední plošky zubů.


Co je to Fazeta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fazeta. Co znamená pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fazeta doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fazeta se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, co znamená, definice, význam, Fazeta, pojem, heslo, co to je, význam slova, synonymum, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, lexikon, popis


Pojem Fazeta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fazeta?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní fazety jsou invazivní estetická ošetření zubu. Spočívá v aplikaci tenké vrstvy keramického materiálu na přední část zubu. Tato plocha zakryje veškeré nedokonalosti barvy či tvaru zubu. Jedná se o jeden z nejrychlejších způsobů, jak ošetřit nevzhledný zub.

Zubní vady, které se dají řešit zubní fazetou:
• Nevzhledné skvrny a výplně, které narušují estetiku zubu
• Mechanická poškození, která vznikla důsledkem nehod a úrazů
• Tetracyklinové zuby – zuby poškozené následkem používání léků
• Mezery a ortodontické vady – zuby s nedokonalým tvarem nebo postavením

Linky na další online zdroje

Najít slovo Fazeta ve Wikizdrojích

Najít termín Fazeta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fazeta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Fazeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fazeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Fazeta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fazeta například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fazeta? resp. jaká je definice slova Fazeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fazeta, odpověď na dotaz co je to Fazeta?. Víte např. kdo to je Josef Lada? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fazeta v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.