Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fazeta. Co znamená odborný pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Co je to Fazeta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fazeta

V zubním lékařství se využívají různé pomůcky a historie některých sahá do vzdálenější historie. Například keramické fazety byly poprvé představeny již ve třicátých letech minulého století, nicméně opravdu se začaly využívat až o cca padesát let později. Fazety se využívají v případě neestetických mezer mezi zuby, při vadném zabarvení nebo u několikanásobných plomb na předních zubech. Keramická fazeta se aplikuje na přední plošky zubů.


Co je to Fazeta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fazeta. Co znamená odborný pojem Fazeta z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Fazeta sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fazeta je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, termín, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, pojem, význam slova, co znamená, popis, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, Fazeta, lékařství, definice pojmu, lékařství, wiki, názvosloví


Pojem Fazeta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fazeta?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zubní fazety jsou invazivní estetická ošetření zubu. Spočívá v aplikaci tenké vrstvy keramického materiálu na přední část zubu. Tato plocha zakryje veškeré nedokonalosti barvy či tvaru zubu. Jedná se o jeden z nejrychlejších způsobů, jak ošetřit nevzhledný zub.

Zubní vady, které se dají řešit zubní fazetou:
• Nevzhledné skvrny a výplně, které narušují estetiku zubu
• Mechanická poškození, která vznikla důsledkem nehod a úrazů
• Tetracyklinové zuby – zuby poškozené následkem používání léků
• Mezery a ortodontické vady – zuby s nedokonalým tvarem nebo postavením

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Fazeta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fazeta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fazeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fazeta na Youtube

Zkusit najít slovo Fazeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Fazeta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fazeta například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fazeta? resp. co je to Fazeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fazeta, odpověď na dotaz co je to Fazeta?. Víte např. kdo to je Nikita Chruščov? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.