Co je to?
Definice odborného termínu, slova SEPA platba. Co znamená pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Co je SEPA platba?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu SEPA platba?

SEPA platba neboli evropská platba je zjednodušená mezinárodní platba v eurech. Podle ní musí mezinárodní platby v eurech probíhat stejně rychle a za stejných podmínek jako platby v tuzemsku. SEPA platba se realizuje v zemích EU i dalších státech, přistupují k ní jednotlivé banky nebo finanční skupiny. Pro uskutečnění SEPA platby je nutno uvádět číslo účtu ve formátu IBAN a použít mezinárodní kód BIC nebo SWIFT, jinak bude platba zatížena poplatkem.


Co je to SEPA platba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SEPA platba. Co znamená pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu SEPA platba? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo SEPA platba patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: formulace, slovník, pojem, názvosloví, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, definice, význam, heslo, popis, přesný výraz, termín, wiki, bankovnictví, co to je, odborný výraz, co znamená


Pojem SEPA platba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu SEPA platba?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Single Euro Payments Area, zkráceně SEPA, slouží jako další krok k finanční integraci Evropské unie. Jedná se o jednotnou oblast pro platbu v eurech a vznikl na základě zavedení této společné měny. V SEPA se uplatňuje standardní poplatek 0,088 EUR.
Hlavním přínosem pro občany EU je sjednocení a regulace poplatků za přeshraniční platbu. Platby provedené v rámci SEPA musí dodrže tněkolik základních pravidel vyplývajících z nařízení EU 924/2009.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo SEPA platba ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín SEPA platba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem SEPA platba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SEPA platba ve Wikimedia Commons

Hledat pojem SEPA platba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem SEPA platba na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo SEPA platba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova SEPA platba? resp. co je to SEPA platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEPA platba, odpověď na dotaz co je to SEPA platba?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, banka nová, sEPA platba, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.