Co je to?
Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Co je to SEPA platba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu SEPA platba

SEPA platba neboli evropská platba je zjednodušená mezinárodní platba v eurech. Podle ní musí mezinárodní platby v eurech probíhat stejně rychle a za stejných podmínek jako platby v tuzemsku. SEPA platba se realizuje v zemích EU i dalších státech, přistupují k ní jednotlivé banky nebo finanční skupiny. Pro uskutečnění SEPA platby je nutno uvádět číslo účtu ve formátu IBAN a použít mezinárodní kód BIC nebo SWIFT, jinak bude platba zatížena poplatkem.


Co je to SEPA platba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova SEPA platba můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SEPA platba je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, Bankovnictví, přesný význam, význam pojmu, wiki, termín, synonymum, informace, heslo, slovník, co je to SEPA platba?, pojem, co to je, slovo, terminus technicus, popis, přesný výraz, formulace


Pojem SEPA platba je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín SEPA platba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Single Euro Payments Area, zkráceně SEPA, slouží jako další krok k finanční integraci Evropské unie. Jedná se o jednotnou oblast pro platbu v eurech a vznikl na základě zavedení této společné měny. V SEPA se uplatňuje standardní poplatek 0,088 EUR.
Hlavním přínosem pro občany EU je sjednocení a regulace poplatků za přeshraniční platbu. Platby provedené v rámci SEPA musí dodrže tněkolik základních pravidel vyplývajících z nařízení EU 924/2009.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo SEPA platba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz SEPA platba ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem SEPA platba ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo SEPA platba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín SEPA platba ve Wikislovníku

Vyhledat slovo SEPA platba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo SEPA platba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova SEPA platba? resp. co znamená slovo SEPA platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEPA platba, odpověď na dotaz co je to SEPA platba?. Víte např. kdo to je Pako? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.