Co je to?
Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Co je to SEPA platba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu SEPA platba

SEPA platba neboli evropská platba je zjednodušená mezinárodní platba v eurech. Podle ní musí mezinárodní platby v eurech probíhat stejně rychle a za stejných podmínek jako platby v tuzemsku. SEPA platba se realizuje v zemích EU i dalších státech, přistupují k ní jednotlivé banky nebo finanční skupiny. Pro uskutečnění SEPA platby je nutno uvádět číslo účtu ve formátu IBAN a použít mezinárodní kód BIC nebo SWIFT, jinak bude platba zatížena poplatkem.


Co je to SEPA platba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem SEPA platba se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SEPA platba je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, slovo, význam pojmu, definice, Bankovnictví, přesný význam, co to je, definice pojmu, názvosloví, heslo, terminus technicus, Bankovnictví, odborný výraz, termín, formulace, SEPA platba, přesný výraz, synonymum


Pojem SEPA platba je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín SEPA platba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Single Euro Payments Area, zkráceně SEPA, slouží jako další krok k finanční integraci Evropské unie. Jedná se o jednotnou oblast pro platbu v eurech a vznikl na základě zavedení této společné měny. V SEPA se uplatňuje standardní poplatek 0,088 EUR.
Hlavním přínosem pro občany EU je sjednocení a regulace poplatků za přeshraniční platbu. Platby provedené v rámci SEPA musí dodrže tněkolik základních pravidel vyplývajících z nařízení EU 924/2009.

Jiné informační zdroje o pojmu SEPA platba

Vyhledat výraz SEPA platba na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SEPA platba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo SEPA platba ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz SEPA platba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem SEPA platba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SEPA platba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo SEPA platba například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu SEPA platba? resp. co přesně označuje termín SEPA platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEPA platba, odpověď na dotaz co je to SEPA platba?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.