Co je to?
Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Co je to QR kód? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu QR kód?

S QR kódem se může poměrně často setkat každý z nás, ale většinou nevíme, že se jedná o právě QR kód. Jedná se o prostředek pro automatizovaný sběr dat. Písmena QR symbolizují zkratku anglických slov "Quick Response" = kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasicky známý EAN čárový kód.
Specifikace QR kódů je od června 2000 určena normou ISO 18004 a standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny k počítačovému zpracování. Kód přestane být čitelný až ve chvíli, kdy se odstraní nebo znečistí většina kódu.


Co je to QR kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova QR kód sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín QR kód patří do sekce počítače

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, význam, odborné názvosloví, heslo, lexikon, vysvětlení, pojem, definice, odborný výraz, přesný výraz, popis, termín, wiki, co to je, počítače, význam slova, formulace


Pojem QR kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem QR kód? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

QR kód (anglicky: QR Code, slang. a nepříliš správné označení je také labyrinth, případně bludiště) je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“, tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Specifikace QR kódů je od června 2000 standardem ISO 18004. Standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny pro počítačové zpracování, využívají velké množství technik předcházejících chybám interpretace. Kód přestává být čitelným až po odstranění či znečištění velké části kódu. Algoritmům rozpoznávání kódu nevadí otáčení kódu ani inverze barev, kód nevyžaduje velký kontrast barev. Kódy jsou definovány v 40 velikostních verzích (od 1 do 40). Kód verze v je tvořen čtvercovou mřížkou bodů rozměru 17 + 4·v. Kód se skládá z několika informačních vrstev, které slouží různým účelům a používají různé algoritmy.

Další informační zdroje o slovu QR kód

Hledat pojem QR kód na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo QR kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo QR kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem QR kód ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz QR kód ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem QR kód na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo QR kód například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená QR kód? resp. co se přesně ukrývá za slovem QR kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QR kód, odpověď na dotaz co je to QR kód?. Víte např. kdo to je Gabriela Partyšová? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.