Co je to?
Definice výrazu QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Co je QR kód?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu QR kód?

S QR kódem se může poměrně často setkat každý z nás, ale většinou nevíme, že se jedná o právě QR kód. Jedná se o prostředek pro automatizovaný sběr dat. Písmena QR symbolizují zkratku anglických slov "Quick Response" = kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasicky známý EAN čárový kód.
Specifikace QR kódů je od června 2000 určena normou ISO 18004 a standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny k počítačovému zpracování. Kód přestane být čitelný až ve chvíli, kdy se odstraní nebo znečistí většina kódu.


Co je to QR kód? Význam slova, termín, Definice výrazu QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to QR kód? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo QR kód je v sekci počítače

Klíčová slova: význam slova, definice, odborný výraz, význam pojmu, popis, počítače, pojem, počítače, terminologie, názvosloví, synonymum, termín, slovo, význam, vysvětlení, co je to QR kód?, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem QR kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín QR kód? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

QR kód (anglicky: QR Code, slang. a nepříliš správné označení je také labyrinth, případně bludiště) je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“, tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Specifikace QR kódů je od června 2000 standardem ISO 18004. Standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny pro počítačové zpracování, využívají velké množství technik předcházejících chybám interpretace. Kód přestává být čitelným až po odstranění či znečištění velké části kódu. Algoritmům rozpoznávání kódu nevadí otáčení kódu ani inverze barev, kód nevyžaduje velký kontrast barev. Kódy jsou definovány v 40 velikostních verzích (od 1 do 40). Kód verze v je tvořen čtvercovou mřížkou bodů rozměru 17 + 4·v. Kód se skládá z několika informačních vrstev, které slouží různým účelům a používají různé algoritmy.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo QR kód ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi QR kód ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem QR kód ve Wikimedia Commons

Hledat heslo QR kód na Google obrázcích

Najít termín QR kód ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo QR kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo QR kód například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova QR kód? resp. co znamená výraz QR kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QR kód, odpověď na dotaz co je to QR kód?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Býložravec? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín QR kód hledat i v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.