Co je to?
Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Co je to QR kód? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova QR kód

S QR kódem se může poměrně často setkat každý z nás, ale většinou nevíme, že se jedná o právě QR kód. Jedná se o prostředek pro automatizovaný sběr dat. Písmena QR symbolizují zkratku anglických slov "Quick Response" = kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasicky známý EAN čárový kód.
Specifikace QR kódů je od června 2000 určena normou ISO 18004 a standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny k počítačovému zpracování. Kód přestane být čitelný až ve chvíli, kdy se odstraní nebo znečistí většina kódu.


Co je to QR kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (QR kód) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz QR kód patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, lexikon, názvosloví, termín, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, Počítače, Počítače, definice pojmu, přesný výraz, popis, co znamená, pojem, QR kód, informace, co to je


Pojem QR kód je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín QR kód? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

QR kód (anglicky: QR Code, slang. a nepříliš správné označení je také labyrinth, případně bludiště) je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“, tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Specifikace QR kódů je od června 2000 standardem ISO 18004. Standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny pro počítačové zpracování, využívají velké množství technik předcházejících chybám interpretace. Kód přestává být čitelným až po odstranění či znečištění velké části kódu. Algoritmům rozpoznávání kódu nevadí otáčení kódu ani inverze barev, kód nevyžaduje velký kontrast barev. Kódy jsou definovány v 40 velikostních verzích (od 1 do 40). Kód verze v je tvořen čtvercovou mřížkou bodů rozměru 17 + 4·v. Kód se skládá z několika informačních vrstev, které slouží různým účelům a používají různé algoritmy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem QR kód na Youtube

Najít termín QR kód ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo QR kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín QR kód ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem QR kód ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz QR kód ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo QR kód například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo QR kód? resp. co se vlastně skrývá pod slovem QR kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QR kód, odpověď na dotaz co je to QR kód?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu QR kód v jiné sekci než Počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.