Co je to?
Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Co je to QR kód? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu QR kód

S QR kódem se může poměrně často setkat každý z nás, ale většinou nevíme, že se jedná o právě QR kód. Jedná se o prostředek pro automatizovaný sběr dat. Písmena QR symbolizují zkratku anglických slov "Quick Response" = kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasicky známý EAN čárový kód.
Specifikace QR kódů je od června 2000 určena normou ISO 18004 a standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny k počítačovému zpracování. Kód přestane být čitelný až ve chvíli, kdy se odstraní nebo znečistí většina kódu.


Co je to QR kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova QR kód můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem QR kód je v kategorii Počítače

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, wiki, význam, co je to QR kód?, slovník, terminus technicus, co to je, význam pojmu, pojem, slovo, popis, přesný výraz, vysvětlení, Počítače, terminologie, definice, termín


Pojem QR kód je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu QR kód lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem QR kód ve Wikimedia Commons

Najít heslo QR kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo QR kód ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem QR kód ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz QR kód na Google.cz

Hledat pojem QR kód ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo QR kód například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to QR kód? resp. co vlastně znamená slovo QR kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QR kód, odpověď na dotaz co je to QR kód?. Víte např. kdo to je Will Smith? Znáte a víte kdo je Předškolák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.