Co je to?
Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Co je to QR kód? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu QR kód?

S QR kódem se může poměrně často setkat každý z nás, ale většinou nevíme, že se jedná o právě QR kód. Jedná se o prostředek pro automatizovaný sběr dat. Písmena QR symbolizují zkratku anglických slov "Quick Response" = kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasicky známý EAN čárový kód.
Specifikace QR kódů je od června 2000 určena normou ISO 18004 a standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny k počítačovému zpracování. Kód přestane být čitelný až ve chvíli, kdy se odstraní nebo znečistí většina kódu.


Co je to QR kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QR kód. Co znamená odborný pojem QR kód z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín QR kód se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: synonymum, termín, význam, slovo, názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, Počítače, pojem, definice, QR kód, přesný výraz, formulace, význam pojmu, co je to QR kód?, wiki, co znamená, co to je


Pojem QR kód je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu QR kód dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

QR kód (anglicky: QR Code, slang. a nepříliš správné označení je také labyrinth, případně bludiště) je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“, tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Specifikace QR kódů je od června 2000 standardem ISO 18004. Standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny pro počítačové zpracování, využívají velké množství technik předcházejících chybám interpretace. Kód přestává být čitelným až po odstranění či znečištění velké části kódu. Algoritmům rozpoznávání kódu nevadí otáčení kódu ani inverze barev, kód nevyžaduje velký kontrast barev. Kódy jsou definovány v 40 velikostních verzích (od 1 do 40). Kód verze v je tvořen čtvercovou mřížkou bodů rozměru 17 + 4·v. Kód se skládá z několika informačních vrstev, které slouží různým účelům a používají různé algoritmy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo QR kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo QR kód ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo QR kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín QR kód na Google.cz

Zkusit najít výraz QR kód ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem QR kód na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo QR kód například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova QR kód? resp. co znamená výraz QR kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QR kód, odpověď na dotaz co je to QR kód?. Víte např. kdo to je Metrosexuál? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.