Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Co je to Šašlik? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Šašlik?

Šašlik je jídlo oblíbené v Rusku a státech bývalého SSSR. Jedná se o naložené grilované maso na špízu. V nejčastější variantě se střídá maso s cibulí. Šašlik se dostal do Ruska koncem 19. století a velice rychle se stal oblíbeným a běžným jídlem.
Marináda na šašlik se připravuje z červeného vína, koření a octa a prorostlé maso se nechává naložené přes noc. Pak se kousky masa napichují střídavě s cibulí nebo a zeleninou a špíz se opéká nad žhavým uhlím. Lze ho podávat s výraznými omáčkami a bylinkami.


Co je to Šašlik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šašlik můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Šašlik je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, Šašlik, co znamená, co je to Šašlik?, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví, wiki, slovo, jídlo, odborné názvosloví, terminologie, jídlo, přesný význam, přesný výraz, význam, definice


Pojem Šašlik je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šašlik? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šašlik (rusky шашлык, ukrajinsky шашлик) je druh kebabu (marinované maso grilované na špízu), který je oblíben zejména ve státech bývalého Sovětského svazu, konkrétně v Gruzii, Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a na Ukrajině.

Šašliky

Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay
Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Šašlik na Youtube

Najít pojem Šašlik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Šašlik ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šašlik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Šašlik ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Šašlik ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šašlik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Šašlik? resp. co znamená slovo Šašlik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šašlik, odpověď na dotaz co je to Šašlik?. Víte např. kdo to je Frajer? Znáte a víte kdo je Renata Kalenská? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.