Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Co je to Šašlik? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šašlik?

Šašlik je jídlo oblíbené v Rusku a státech bývalého SSSR. Jedná se o naložené grilované maso na špízu. V nejčastější variantě se střídá maso s cibulí. Šašlik se dostal do Ruska koncem 19. století a velice rychle se stal oblíbeným a běžným jídlem.
Marináda na šašlik se připravuje z červeného vína, koření a octa a prorostlé maso se nechává naložené přes noc. Pak se kousky masa napichují střídavě s cibulí nebo a zeleninou a špíz se opéká nad žhavým uhlím. Lze ho podávat s výraznými omáčkami a bylinkami.


Co je to Šašlik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šašlik s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Šašlik se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: Šašlik, informace, co to je, odborný výraz, význam slova, terminologie, přesný význam, terminus technicus, lexikon, wiki, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, názvosloví, synonymum, pojem, co je to Šašlik?, definice


Pojem Šašlik je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šašlik? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šašlik (rusky шашлык, ukrajinsky шашлик) je druh kebabu (marinované maso grilované na špízu), který je oblíben zejména ve státech bývalého Sovětského svazu, konkrétně v Gruzii, Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a na Ukrajině.

Šašliky

Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay
Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Šašlik ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Šašlik ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Šašlik ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Šašlik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Šašlik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Šašlik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šašlik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Šašlik? resp. co znamená Šašlik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šašlik, odpověď na dotaz co je to Šašlik?. Víte např. kdo to je Jožka Černý? Znáte a víte kdo je Will Smith? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.