Co je to?
Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Co je to Šašlik? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šašlik

Šašlik je jídlo oblíbené v Rusku a státech bývalého SSSR. Jedná se o naložené grilované maso na špízu. V nejčastější variantě se střídá maso s cibulí. Šašlik se dostal do Ruska koncem 19. století a velice rychle se stal oblíbeným a běžným jídlem.
Marináda na šašlik se připravuje z červeného vína, koření a octa a prorostlé maso se nechává naložené přes noc. Pak se kousky masa napichují střídavě s cibulí nebo a zeleninou a špíz se opéká nad žhavým uhlím. Lze ho podávat s výraznými omáčkami a bylinkami.


Co je to Šašlik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Šašlik? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šašlik je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, terminus technicus, odborný výraz, informace, termín, názvosloví, Jídlo, slovo, slovník, formulace, význam pojmu, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, Šašlik, co je to Šašlik?, terminologie, Jídlo


Pojem Šašlik je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Šašlik?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šašlik (rusky шашлык, ukrajinsky шашлик) je druh kebabu (marinované maso grilované na špízu), který je oblíben zejména ve státech bývalého Sovětského svazu, konkrétně v Gruzii, Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a na Ukrajině.

Šašliky

Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay
Šašliky, grilované maso a zelenina na špejli. Autor: anialaurman, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Šašlik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šašlik ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Šašlik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Šašlik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Šašlik ve Wikislovníku

Najít termín Šašlik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šašlik například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Šašlik? resp. co znamená výraz Šašlik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šašlik, odpověď na dotaz co je to Šašlik?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Šašlik hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.