Co je to?
Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Co je to Šašlik? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šašlik

Šašlik je jídlo oblíbené v Rusku a státech bývalého SSSR. Jedná se o naložené grilované maso na špízu. V nejčastější variantě se střídá maso s cibulí. Šašlik se dostal do Ruska koncem 19. století a velice rychle se stal oblíbeným a běžným jídlem.
Marináda na šašlik se připravuje z červeného vína, koření a octa a prorostlé maso se nechává naložené přes noc. Pak se kousky masa napichují střídavě s cibulí nebo a zeleninou a špíz se opéká nad žhavým uhlím. Lze ho podávat s výraznými omáčkami a bylinkami.


Co je to Šašlik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šašlik s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šašlik se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: informace, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, popis, Jídlo, slovník, synonymum, vysvětlení, význam, heslo, význam slova, co je to Šašlik?, wiki, Šašlik, odborné názvosloví, formulace, Jídlo


Pojem Šašlik je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šašlik?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šašlik (rusky шашлык, ukrajinsky шашлик) je druh kebabu (marinované maso grilované na špízu), který je oblíben zejména ve státech bývalého Sovětského svazu, konkrétně v Gruzii, Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a na Ukrajině.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Šašlik na Google.cz

Hledat výraz Šašlik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Šašlik ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šašlik ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Šašlik ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Šašlik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šašlik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šašlik? resp. co přesně označuje termín Šašlik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šašlik, odpověď na dotaz co je to Šašlik?. Víte např. kdo to je Harpyje? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.