Co je to?
Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Horská turistika?

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Horská turistika sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Horská turistika patří do sekce Cestování

Klíčová slova: názvosloví, Cestování, přesný výraz, význam slova, pojem, slovník, slovo, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, wiki, heslo, popis, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, terminologie


Pojem Horská turistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Horská turistika

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horská turistika ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Horská turistika na Youtube

Zkusit najít slovo Horská turistika ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Horská turistika na Google.cz

Zkusit najít pojem Horská turistika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Horská turistika? resp. co se skrývá pod slovem Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Horská turistika v jiné sekci než Cestování. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.