Co je to?
Odborný výraz, definice slova Horská turistika. Co znamená pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je Horská turistika?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Horská turistika?

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Horská turistika. Co znamená pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Horská turistika se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: význam, pojem, slovník, heslo, odborné názvosloví, formulace, význam slova, co je to Horská turistika?, wiki, popis, přesný výraz, synonymum, cestování, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, terminologie, informace


Pojem Horská turistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Horská turistika?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Horská turistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Horská turistika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Horská turistika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Horská turistika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Horská turistika na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co je to Horská turistika? resp. jaký je přesný význam slova Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je František Janeček? Znáte a víte kdo je Josef Ressel? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie cestování, loď plachetnice, horská turistika, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.