Co je to?
Výraz, termín, definice slova Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Co znamená termín Horská turistika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Horská turistika? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Horská turistika je v kategorii cestování

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, popis, definice pojmu, cestování, cestování, informace, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, definice, formulace, co je to Horská turistika?, vysvětlení, přesný výraz, wiki, Horská turistika, význam pojmu


Pojem Horská turistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Horská turistika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Horská turistika

Najít termín Horská turistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Horská turistika ve Wikizdrojích

Hledat výraz Horská turistika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Horská turistika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Horská turistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Horská turistika? resp. jaká je definice termínu Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Aktivista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.