Co je to?
Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Horská turistika?

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Horská turistika se nachází v sekci Cestování

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, formulace, termín, význam pojmu, synonymum, Cestování, pojem, definice, popis, wiki, lexikon, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, co to je, terminologie


Pojem Horská turistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Horská turistika?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Horská turistika

Najít termín Horská turistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Horská turistika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Horská turistika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Horská turistika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Horská turistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Horská turistika? resp. co přesně označuje termín Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Ada Lovelace? Znáte a víte kdo je Anna K? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Cestování). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.