Co je to?
Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Horská turistika?

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Horská turistika s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Horská turistika se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: terminologie, heslo, informace, vysvětlení, lexikon, co znamená, význam slova, názvosloví, pojem, přesný výraz, odborný výraz, definice, slovník, Cestování, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, termín


Pojem Horská turistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Horská turistika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Horská turistika lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Horská turistika ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Horská turistika ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Horská turistika ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Horská turistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Horská turistika ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Horská turistika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Horská turistika? resp. co je to Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Yvonne Přenosilová? Znáte a víte kdo je Oldřich Mánert? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.