Co je to?
Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Horská turistika?

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horská turistika. Co znamená odborný pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Horská turistika se nachází v sekci Cestování

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, Cestování, slovník, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, formulace, Horská turistika, terminus technicus, definice, termín, definice pojmu, slovo, názvosloví, význam pojmu, popis, lexikon


Pojem Horská turistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Horská turistika? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Horská turistika zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Horská turistika na Youtube

Hledat výraz Horská turistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Horská turistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horská turistika ve Wikimedia Commons

Najít heslo Horská turistika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Horská turistika? resp. co je to Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Popleta? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Cestování). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.