Co je to?
Odborný výraz, definice slova Horská turistika. Co znamená pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Co je to Horská turistika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Horská turistika

Horská turistika je takový druh turistiky, který vyžaduje vybavení, znalosti a dovednosti, které při běžné turistice nejsou potřeba. Může se provozovat komerčně, organizovaně nebo individuálně. Každý, kdo by se chtěl věnovat horské turistice, by se měl umět orientovat v terénu, odhadovat bezprostřední vývoj počasí a ovládat některé horolezecké techniky. Některé formy této turistiky jsou méně náročné, některé jsou určeni pouze zkušenějším a proškoleným jedincům. Náročnější formy se většinou realizují v zahraničí.
K vybavení pro horskou turistiku patří minimálně kvalitní obuv a oblečení, popřípadě další výzbroj jako přilba, cepín, lano, mačky, jistící prvky batoh, stan, spací pytel, karimatka, vařič a podobně. K orientaci slouží mapa, buzola nebo GPS. Důležitá je i znalost první pomoci.


Co je to Horská turistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Horská turistika. Co znamená pojem Horská turistika z kategorie Cestování?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Horská turistika s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Horská turistika je v kategorii cestování

Klíčová slova: popis, pojem, co je to Horská turistika?, terminus technicus, cestování, přesný význam, formulace, odborný výraz, lexikon, názvosloví, cestování, definice pojmu, wiki, termín, co to je, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Horská turistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Horská turistika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.

Turistika v horách

Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay
Horská turistika. Ilustrační fotografie. Autor: composita, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Horská turistika

Zkusit najít výraz Horská turistika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Horská turistika ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Horská turistika ve Wikizdrojích

Hledat pojem Horská turistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Horská turistika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horská turistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Horská turistika například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Horská turistika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Horská turistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horská turistika, odpověď na dotaz co je to Horská turistika?. Víte např. kdo to je Jana Werichová? Znáte a víte kdo je Asanátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v cestování. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.