Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hladítko. Co znamená odborný pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Co je to Hladítko? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hladítko?

Hladítko je zednický nástroj, lidově označovaný jako zednický hoblík. Toto pojmenování vychází z funkce hladítka, které se využívá k nanášení různých materiálů jako omítky, malta, lepidla a jiné, a k jejich vyhlazování. Jeho základ tvoří deska a rukojeť, připomínající držadlo pokličky. Hladítko a zednická lžíce nesmějí chybět ve výbavě zedníků, omítkářů či fasádníků.
Pracuje se s ním tak, že se nahodí malta a na ni se zdola přiloží hladítko z plastu. Přikládá se spodní strana, horní je naopak trochu odkloněná. Pod tlakem se pohybuje směrem vzhůru. Omítka se tak stlačí a vyrovná. Do roviny se dostane stržením, které se provádí latí. Až omítka zavadne, položí se na ni hladítko a pomocí krouživých pohybů se povrch uhladí. Poté se nanese jemná omítka, nechá se zavadnout, vyrovná se a ještě za mokra se vyhladí dalším hladítkem – z pěnové gumy. Nástroj může být plastový, dřevěný, plstěný, gumový, molitanový nebo ocelový.


Co je to Hladítko? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hladítko. Co znamená odborný pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Hladítko je v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, termín, význam pojmu, wiki, nástroje, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, Hladítko, co znamená, význam slova, synonymum, názvosloví, formulace


Pojem Hladítko je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hladítko?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hladítko (hovorově též zednický hoblík, hobl, rajbret – z německého originálu „das Reibebrett“ – hladítko) je zednický nástroj používaný k vyhlazování a nanášení omítek, lepidel, malty a dalších materiálů. Skládá se z desky a z pokličkového typu rukojeti. Plastové, dřevěné a ocelové hladítko se nazývá hovorově též natahovák neboli natahovací hladítko.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Hladítko ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hladítko ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hladítko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hladítko na Youtube

Hledat pojem Hladítko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hladítko ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hladítko například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hladítko? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hladítko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hladítko, odpověď na dotaz co je to Hladítko?. Víte např. kdo to je Dagmar Pecková? Znáte a víte kdo je Swarovski? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.