Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hladítko. Co znamená pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Co je to Hladítko? Význam slova

Co znamená termín Hladítko? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hladítko je zednický nástroj, lidově označovaný jako zednický hoblík. Toto pojmenování vychází z funkce hladítka, které se využívá k nanášení různých materiálů jako omítky, malta, lepidla a jiné, a k jejich vyhlazování. Jeho základ tvoří deska a rukojeť, připomínající držadlo pokličky. Hladítko a zednická lžíce nesmějí chybět ve výbavě zedníků, omítkářů či fasádníků.
Pracuje se s ním tak, že se nahodí malta a na ni se zdola přiloží hladítko z plastu. Přikládá se spodní strana, horní je naopak trochu odkloněná. Pod tlakem se pohybuje směrem vzhůru. Omítka se tak stlačí a vyrovná. Do roviny se dostane stržením, které se provádí latí. Až omítka zavadne, položí se na ni hladítko a pomocí krouživých pohybů se povrch uhladí. Poté se nanese jemná omítka, nechá se zavadnout, vyrovná se a ještě za mokra se vyhladí dalším hladítkem – z pěnové gumy. Nástroj může být plastový, dřevěný, plstěný, gumový, molitanový nebo ocelový.


Co je to Hladítko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hladítko. Co znamená pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hladítko? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hladítko je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, definice, slovník, co je to Hladítko?, heslo, popis, pojem, informace, názvosloví, co znamená, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, Nástroje


Pojem Hladítko je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hladítko

Najít výraz Hladítko ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Hladítko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hladítko ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hladítko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Hladítko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Hladítko ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hladítko například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hladítko? resp. co je to Hladítko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hladítko, odpověď na dotaz co je to Hladítko?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Mao Ce-tung? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.