Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hladítko. Co znamená pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Co je to Hladítko? Význam slova

Co znamená termín Hladítko? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hladítko je zednický nástroj, lidově označovaný jako zednický hoblík. Toto pojmenování vychází z funkce hladítka, které se využívá k nanášení různých materiálů jako omítky, malta, lepidla a jiné, a k jejich vyhlazování. Jeho základ tvoří deska a rukojeť, připomínající držadlo pokličky. Hladítko a zednická lžíce nesmějí chybět ve výbavě zedníků, omítkářů či fasádníků.
Pracuje se s ním tak, že se nahodí malta a na ni se zdola přiloží hladítko z plastu. Přikládá se spodní strana, horní je naopak trochu odkloněná. Pod tlakem se pohybuje směrem vzhůru. Omítka se tak stlačí a vyrovná. Do roviny se dostane stržením, které se provádí latí. Až omítka zavadne, položí se na ni hladítko a pomocí krouživých pohybů se povrch uhladí. Poté se nanese jemná omítka, nechá se zavadnout, vyrovná se a ještě za mokra se vyhladí dalším hladítkem – z pěnové gumy. Nástroj může být plastový, dřevěný, plstěný, gumový, molitanový nebo ocelový.


Co je to Hladítko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hladítko. Co znamená pojem Hladítko z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hladítko sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hladítko patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, co to je, terminus technicus, co znamená, co je to Hladítko?, wiki, formulace, terminologie, význam, odborné názvosloví, synonymum, popis, přesný výraz, názvosloví, termín, Hladítko, definice pojmu


Pojem Hladítko je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hladítko můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hladítko (hovorově též zednický hoblík, hobl, rajbret – z německého originálu „das Reibebrett“ – hladítko) je zednický nástroj používaný k vyhlazování a nanášení omítek, lepidel, malty a dalších materiálů. Skládá se z desky a z pokličkového typu rukojeti. Plastové, dřevěné a ocelové hladítko se nazývá hovorově též natahovák neboli natahovací hladítko.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Hladítko ve Wikislovníku

Hledat heslo Hladítko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hladítko na Youtube

Zkusit najít výraz Hladítko ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hladítko ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hladítko ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hladítko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hladítko? resp. co znamená výraz Hladítko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hladítko, odpověď na dotaz co je to Hladítko?. Víte např. kdo to je Stanislav Hložek? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.